Jump to content
Sign in to follow this  
phobosq

Najszybsze DDR1 w Polsce

Recommended Posts

Dobry wieczór. Zaczęło się rano, jak tak z niczego zrobiłem 400 MHz na kostce z timingami 15-6-6-3 @2.9V. Szybki tweak pozwolil na dojechanie do 409 MHz, a potem cały dzień siedzenia w pracy na szpilkach, co by tu jeszcze zrobić Dołączona grafika

No to jest - hwbot. Bootowałem @394, a potem cierpliwie clockgenem clock, valid, clock, valid. No i valid jest - http://valid.canardpc.com/vaq15l.

Dołączona grafika

W nawiązaniu do wcześniejszego postu - napięcie powyżej 3.2 nie pomogło, zimy do domu nie wpuściłem, a wystarczyło tylko pomieszać tref, poluźnić mal i rp i wyłączyć bank interleave.

Last but not least - mam backup. Dołączona grafika To co, challenge accepted?

Edited by phobosq
  • Upvote 2

challenge accepted :D dajesz, trzeba zdetronizować Neya

Edited by phobosq

Heh, ostatnio nawet sobie specjalnie Venice'a kupiłem :plum:

Za niedługo też postaram się coś podziałać ;)

Mam trochę zajęć ;)

W tym pokaz OC w lutym, dwa w marcu i jeden w kwietniu; jest to ogarniać :ploom:

Ja tego Venica kupiłem tylko do kręcenia DDR1 ;)

Na co dzień cały czas korzystam z tego, co znajduje się w opisie projektu Orange Vintage - FX-60 + DDR1 + HD6970.

Niestety w obecnych czasach jednordzeniowce się do niczego nadają. Nawet do neta/Worda. Komfort pracy jest zerowy. Tak więc taki Venice byłby bez sensu.

Edited by ivanov

Plyta jest niestabilna powyzej 3.48v, a koja kostka najwyraźniej lubi volty. Mogli sie bardziej postarac ze stabilnoscia raila 5v.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

http://forum.purepc.pl/topic/197606-dfi-lanparty-nf4-wszystkie-modele/?do=findComment&comment=1203725

Ma ktos dostep do tych spojlerow czy zostalo to usuniete?

Edited by d3mox_reliable

Ja też ubolewam, też chciałem w tym wątku cos wygrzebać ze spojlerów... widocznie przy którejś migracji forum coś się rozjechało.

Udało ci się coś wywalczyć? :)

Na zachętę 431 - http://valid.canardpc.com/sgpt9g :P

Edited by phobosq

Nie moge przebic swojego wyniku. Walcze z tref - najlepiej jak narazie sprawuje sie na 4196, 4708 i 0128. Reszte aktualnie sprawdzam, ale aktualnie platforma odpoczywa. Co do rp i mal nir moge dojsc do ladu - tzn nie daje mi zadnego przyrostu ustawienie od 7ns do 12ns MAL, rpt szczerze mowiac nie sprawdzalem. Ustawienie dqs skew nic nie daje, wrecz przeszkadza. Drive str i data drive str sprawdze w nastepnej kolejnosci. Ew moze sie konczyc kontroler lub memki ;)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka