Jump to content
Sign in to follow this  
maarcinn

Sprzęt do pisania, funkcjonalny, mobilny.

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich zgromadzonych ;)

 

Po przeszukaniu setek stron różnych dyskusji, recencji, ofert sklepów i tak dalej, i tak dalej. Zdecydowałem się zwrócić do Was o poradę.

 

Poszukuję sprzętu w 99,9% do zastąpienia setek stron tekstów na uczelni i pięciu zeszytów a4 - mobilnego notatnika, który pozowli również na przeprowadzenie PP prezentacji.

 

Parametry których poszukuję są następujące:

-Waga - jak najmniejsza (1,4kg maksymalnie) - przy dwóch implantach w kręgosłupie lepiej nie nosić nic więcej poza tym.

-Matryca 10-12cali

-Możliwość użycia jako tablet/deskopt (tutaj przychodzi mi na myśl tylko i wyłącznie t100)

-Cena: do 2 tysięcy (ewentualnie powiedzmy 3 - jeśli naprawdę będzie to warte świeczki)

-Bateria - najbardziej istotny element, z racji genialnych ludzi produkujących rozkłady zajęć często jestem zmuszony do siedzenia 8-20 w cyklu Pon-Pt.

-Producent tak naprawdę nieistotny

-Procek: jestem zdania, że coś na i3/i5 na pewno lepiej sobie poradzi ze wszystkim jednakże również odbija się to pewnie na cenie niestety

-Chyba tyle?;)

 

Moje aktualne typu po dwudniowych researchu:

 

1. Asus Transformer Book T100 - kusi ceną, załączonym office (dosyć przywoite recenzje). Boli 2gb ramu - jednak to pełen windows i brak wersji 64gb flasha w Polsce (celowałbym w wersję 32flash + 500hd, bo jednak czasem może się przydać). Kolejny plus: 7-8 godzin na pełnych 'Officeowych' obrotach jest naprawdę obiecujące. Boli mnie tutaj również brak możliwości zmiany baterii - ta zapewne kiedyś niestety padnie, a chciałbym by sprzęt jednak trochę dłużej potrzymał aniżeli czas gwaracji, chociaż w spisku żarówkowym - wszystko jest możliwe. Jeszcze jeden plus to nowy atom.

 

2. Lenovo IdeaPad S210 - cena wyższa niż wymieniony t100, brak możliwości 'stabletowania' urządzenia. Większa waga. Jednakże kusi swoim i3 i 4gb. Z drugiej strony patrząc, po co komuś tak naprawdę dotykowy deskopt bez możliwości wyjęcia go z decka?

 

3. Lenovo Yoga 11s - cena totalnie poza granicami możliwości, jednakże gdyby okazało się, że to jednak jest najlepszy wybór, mógłbym pewnie przełożyć zakup pełnoprawnego pc do grania właśnie na cele zdrowotne ;). Kusi i5 porządna pamięć. Po przejrzeniu niektórych opinii, podobno nie wytrzymuje presji 7-8 godzinnej, co jest trochę bolące z racji tego do czego chcę sprzętu używać.

 

Mam nadzieje, że temat jest sporządzony dosyć rzeczowo i bez większych niepotrzebnych wkładek tekstowych (do których ewidentnie mam predyspozycje).

Z góry dzięki serdeczne za wszystkie odpowiedzi.

 

P.S.

Osobiście skłaniałbym się ku T100 jednakże o ile mi wiadomo jest to dopiero pierwsza budżetowa hybryda na w8 i nowym atomie także może jednak warto jakiś czas zaczekać jeszcze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.