Skocz do zawartości
Finchy

Pasta termoprzewodząca do laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam taniej i dobrej pasty termoprzewodzącej do mojej Toshiby. Myślałem, żeby zaaplikować mojego Ceramique 2, ale po paru miesiącach pracy pod obciążeniem niestety zmienia się w sparciałą gumę. Myślałem o MX-2, ale dziwi mnie jedna rzecz - tutaj:
pasta 4g za 14zł
http://allegro.pl/arctic-cooling-mx-2-pasta-termoprzewodzaca-4g-i3909889828.html
pasta 8g za 17zł
http://allegro.pl/arctic-cooling-mx-2-bardzo-dobra-pasta-8-g-aab-fv-i3910106297.html

 

jest między nimi jakaś różnica? w sumie 3zł nie majątek, a 2 razy więcej jej jest.

jeśli zły dział, to proszę przesunąć.

Edytowane przez Finchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy nie ma żadnej. Obie są od Arctic, ale ta pierwsza ma nowsze opakowanie ("Arctic Cooling" zmieniło jakiś czas temu nazwę i logo na samo "Arctic"). Co do schnięcia to się zgadzam z Orgiuszem - jak nie chcesz więcej zaglądać do laptopa, to lepiej poszukaj czegoś, co pozostanie w stanie płynnym przez dłuższy czas.

 

Ja już od dłuższego czasu korzystam z Tr Chillfactor3 - zupełnie się nie zmienia nawet po dwóch latach, jest bardzo "rzadka" przez co łatwo się ją nakłada, jest też równie łatwa w czyszczeniu. No i nie przewodzi prądu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy mi na tym, żeby nie ruszać laptopa przez dłuższy okres czasu, więc dobrze jakby pasta nie zmieniła swojej konsystencji w przeciągu roku, dwóch. A da radę coś taniej niż CF3 czy Gelid? Ew czy takie opakowanie wystarczy?

http://allegro.pl/gelid-gc-xtreme-ekstremalnie-wydajna-1g-8-5w-mk-i3909745733.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rzuciłem okiem na hasło rozbieranie L750 to 1g powinien starczyć na ~4 sprawne smarowania wszystkich elementów w tym kadłubku [;

 

edit:

 

Może nawet 5 bo wydawało mi się że MCH też jest chłodzony

Edytowane przez Orgiusz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już raz odkleisz, to trzeba je wymienić (do starych zawsze coś tam się może przykleić, np kurz)... Możesz użyć na pamięciach pasty, tylko pewnie trzeba dać grubszą warstwę (kiedyś na radku 4890 przesmarowałem ramy pastą i po przyciśnięciu fullcovera nawet jej nie dotknął - zbyt cienka warstwa wyszła).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pasty termoprzewodzącej to polecam Arctic Silver 5, dzięki zastosowaniu tej pasy zazwyczaj uzuskuje spadek temp o 10%-20% w stosunku do OEMowych past, pasta nie wysycha co jest jej ogromnym atutem.

co do padów to po taniości w miarę dobre są 3M albo coś droższego i deko lepszego pady firmy Phobya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pasty termoprzewodzącej to polecam Arctic Silver 5, dzięki zastosowaniu tej pasy zazwyczaj uzuskuje spadek temp o 10%-20% w stosunku do OEMowych past, pasta nie wysycha co jest jej ogromnym atutem.

co do padów to po taniości w miarę dobre są 3M albo coś droższego i deko lepszego pady firmy Phobya

 

Kto tu mówi o OEM? Miałem Ceramique, AS5, ZM-STG1 i teraz Mx-2. Silver 5 dobrze wspominam z wyjątkiem nakładania i czasu wygrzewania. Fakt, bardzo długo trzyma swoje właściwości. Ale nie będzie sensu dopłaty przy fabrycznych radiatorach w laptopie.

 

BTW:

Grubsza warstwa pasty zamiast thermopadów da odwrotny do zamierzonego efekt.  I też nie ma co szaleć IMHO - 3M 1.5mm chyba powinny być na tyle ściśliwe żeby spełniały swoją funkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sens dopłacania do termopadów od Fobyi prawie 20zł (różnica w cenie + przesyłka z innego sklepu) wyłącznie do RAMek? Najchętniej to bym ominął cały montaż tej taśmy celem zaoszczędzenia piniondzów, ale jak już powiedziałem A, to chociaż do K chciałbym dojść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na ogólne słabe przewodnictwo padów, bierz jak najlepsze. Od Phobyi będzie to bodajże seria Ultra i XT.

 

To jest mobil. Nie 8800 GTX ULTRA, nie kanapka GTX 295, nie R290X. To ma działać, nie kopać BT/DOGE 24h na dobę ;]

Montowanie padów od Phobyi jest IMHO bezcelowe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta służy do wypełniania mikronierówności. Pady do wypełniania przestrzeni liczonej w milimetrach a nie setnych milimetra.

 

edit:

Do tego dojdzie fakt płynięcia materiału termoprzewodzącego...

Edytowane przez Orgiusz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...