Skocz do zawartości
walkar24

Upgrade sprzętu - co byście zmienili/dodali w zestawie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam aktualnie taki oto zestaw komputerowy:
CPU: i5 2500K @ 4500 mHz
Cooler: Thermaltake Contac 29 BP
Płyta Główna: Biostar TZ77A
RAM: Geil DDR3 Enhance Corsa 8GB (2x4GB) 1600 Mhz CL9 
GPU: Gigabyte WF3 HD 7870 2GB OC
Dysk:   WD Caviar Blue 1TB SATA III
Zasilacz: Be Quiet! L8 CM-680W


Dysponuje wolną kwotą 800 zł. Co byście polecili do zmiany w tym zestawie lub do dodania w tej kwocie. Myślałem o dysku SSD żeby dodać szybkości w codzienym użytkowaniu. Czy coś jeszcze ? Może pokusić się o sprzedaż niektórych podzespołów jak np CPU + Mobo i dołożenie 400 zł do zestawu na Haswellu? Prosze o sugestie Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, komputer służy głównie do grania, ale nie w FHD ponieważ mam monitor 21,5" 1440x900. Jaka grafika w tej kwocie? po kupnie SSD ok 450 - 500 zostanie, za HD 7870 dostałby 600 - 650 zł? Więc karta za ok. 1100 zł. A może pójść w kierunku CF i dołożenia drugiej HD 7870. Komputer ma się szykować na Wiedźmina 3 Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest odpowiednikiem r9 270 (~gtx760) i w 1440x900 jest dla Ciebie nie wystarczająca? Ja bym kupił tylko SSD a resztę odłożył i dozbierał do czegoś mocniejszego. Tego 7870 nie sprzedasz za 650zł za tyle chodzą nowe r9 270.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest wystarczająca na ten moment, ale tak jak wspomniałem szykuje się na Wieśka 3, poza tym mam okazje do aktualizacji sprzętu, więc chciałbym żeby zestaw dłużej był wystarczający do zabawy. GTX 770 przy tej rozdziałce załatwiłby temat chyba na długi czas? Gorzej jeśli po drodze zdecydowałbym się na zmianę monitora na FHD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje się sprzętu pod gry, których jeszcze nie ma. Masz bardzo dobry zestaw i zrób tak jak ci doradzają - SSD 128GB Plextor/Samsung, a resztę pieniędzy odłóż. Wyjdzie Wiedźmin, to pewnie już będą nowe Maxwelle, no i W3 będzie przetestowany przez wiele portali. Wtedy wymienisz kartę, przecież ten Radeon też ci W3 odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez zrobie. SSD do zamowienia. Teraz kwestia tego jaki dysk 128GB do 400 zl wybrac. Co polecacie do codziennego uzytkowania i gier. Plextora mozna wyrwac za 350, jest cos innego na co mozna sie pokusic za ok400 zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko ci podpowiem na MTFB niema co patrzeć, bo gdzie ci dysk tyle godzin wytrzyma w obecnych czasach gdzie firmy specjalnie robią bubel żeby po okresie gwarancji się jak najprędzej zepsuł... ;/ Taki przykład nie związany z komputerami pralka którą znalazłem w szopie u dziadka rok produkcji dokładnie nie pamiętam bo jakiś czas temu to było ale coś 1975-79, podłączyłem i wszystko śmigało jakieś tam szmatki wyprała. :0 Teraz żaden z produktów ci nie wytrzyma 30lat niema mowy, daje nogi poucinać jak wytrzyma. :) Tak więc jak na Pro masz przy dopłacie 70zł +/- 2lata więcej gwarancji, a kasę masz to warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...