Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotyczy lapotopa Samsung R540-JS01PL. Na oryginalnym dysku uruchomienie zatrzymuje się na ekranie startowym (wybór Setup F2 albo Recovery F4) i wiesza się. Podpinając inny dysk z systemem wykrzacza się bluescreen'em w momencie ładowania paska widnowsa. To samo następuje, gdy jeden, albo drugi dysk podpinam przez USB (przejściówką). Dysk sprawdzony w HD Tune na innym komputerze. Hiren's się uruchamia - pamięci sprawdzone GoldMemory (pojedynczo, bo są dwie kości) i wyglądają na ok.

Chciałem spróbować zaktualizować BIOS, ale nie jest to takie proste. Na stronie Samsunga nie ma osobnego biosu (prawdopodobnie wszystkie update'y odbywają się spod windowsa przez samsung update). Jest jakaś szansa wgrać nowy bios spod bootowalnego nośnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk systemowy podpięty przez USB ( z tego samego kompa ) zawsze bedzie walił BS.

Inny OS rzadko kiedy wstaje na innym kompie bez marudzenia a 99% to BS.

 

Raczej to nie Bios a padnięty OS ( virus ? ) a teraz to pluj sobie w brodę że nie zrobiłeś recovery na DVD... 

 

Weź płytę z OS OEM i spróbuj naprawy OS z CD..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk systemowy podpięty przez USB ( z tego samego kompa ) zawsze bedzie walił BS.

Inny OS rzadko kiedy wstaje na innym kompie bez marudzenia a 99% to BS.

 

Raczej to nie Bios a padnięty OS ( virus ? ) a teraz to pluj sobie w brodę że nie zrobiłeś recovery na DVD... 

 

Weź płytę z OS OEM i spróbuj naprawy OS z CD..

 

Kwazor, jak zawsze, pomocny!

W sumie spróbować mogę, do Recovery się raczej nie dostanę spod F4, ale wiem, że pod USB działało - może udałoby się coś przywrócić choć na chwilę?

Nie myślałem nawet o błędach ze strony softu, ale fakt, nie mam nic do stracenia i spróbuję postawić na nowo OS robiąc backup danych.

 

Edit: Z drugiej strony nie bardzo wiem jak to zrobić, skoro wiesza się na biosie nawet mając ustawione bootowanie z CD na pierwszym miejscu...

Edytowane przez borsuk_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tak jak przypuszczałem: bez dysku można wejść do biosa i ustawić kolejność bootowania, jednak nawet gdy CD/DVD jest pierwsze i znajduje się w nim płytka od windowsa po podpięciu dysku zatrzymuje się przy ekranie startowym bios na amen. Jak to ugryźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk wyzerowany i zRemapowany w MHDD, teoretycznie brak badesctorów, SMART wygląda na okej (albo mnie się tak wydaje), dysk po wsadzeniu do laptopa dalej blokuje bios, nie mam pojęcia co może być tego przyczyną...

Za każdym razem, gdy się tak zawiesi to wszystko w laptopie się gotuje: wiatrak wchodzi na najwyższe obroty, mimo że nic nie liczy.

 

 

Problem rozwiązała wymiana dysku. Mimo że stary podpięty do innych komputerów działa bez zarzutu.

Edytowane przez borsuk_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...