Skocz do zawartości
bober1441

Karta graficzna AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję karty graficznej do starego komputera.
Do tej pory był tam radeon 9600 pro 128mb, ze względu na awarię muszę wymienić.

Najprościej byłoby kupić to samo, jednak zależałoby mi na czymś przede wszystkim cichym (najlepiej pasywne chłodzenie) ale też nie mniej wydajnym. Oczywiście w grę wchodzą tylko używane, no i jak najtańsze, 40zł maks, ale może da się nawet taniej na licytacji. 
Mobo: P4P800-E deluxe

CPU: Intel pentium4 3,0Ghz

Zasilacz: 430W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie te 430W? Producent. Wbrew pozorom zasilacz też ma znaczenie.

Zamiennik? Radek 9800 Pro lub GF6600(GT)/6800, choć wszystko zależy od tego, jak stoją cenowo.

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wymiany .

 

Fortron HLN 350W z allegro będzie dużo lepszy a koszt to ~50 zł .

 

Co do karty to lepiej iść w kierunku GF - pełne wsparcie dla SM 3.0 i DX 9.0C / OpenGL 2.0 .

 

Można też szukać 6800LE z gwarancją odblokowania lub już odblokowaną - najlepiej pełne 16p/6v o ile ten P4 to udźwignie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem 9800 z pasywnym chłodzeniem zalmana, zobaczymy do jakiej ceny pójdzie licytacja.
Wymiana zasilacza będzie chyba tylko dodatkowym kosztem, tym bardziej że obecny jest w pełni sprawny.

Kręcone też nic nie będzie, bo zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko, czy ten ZM80D jest w stanie utrzymać tempy na chociaż jako-takim poziomie. Zauważ, że facet trzyma bebechy od kompa na wierzchu. Sam mam pasywnego ZM80C na swoim stareńkim 9600 Pro, ale to jednak znacznie chłodniejsza karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że ten Tracer jest w pełni sprawny , skoro to produkt zasilaczopodobny .

 

Przy podłączeniu tego 9800 Pro mogą stać się 3 rzeczy :

 

- Nic się nie stanie , przy odrobinie szczęścia zasilacz wytrzyma 

 

- Zasilacz odmówi posłuszeństwa i albo się spali albo będziesz miał zwiechy/ restarty .

 

- Spali się nie tylko sam , pociągnie za sobą inne elementy kompa jak np. procek , karta , dyski i napędy itp. 

 

Ja bym za wczasu wymienił zasilacz na coś markowego aby potem nie płakać . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...