Skocz do zawartości
dinokajman

Corsair CMPSU-650TXEU 650W czy kompatybilny z Haswellem?

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to wszystkie zasilacze serii TX otrzymały certyfikat. Problemy dotyczą serii VS, większości zasilaczy serii CX i najstarszych jednostek serii GS/HX(bardzo starych)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się ze swoim pytaniem. Również posiadam zasilacz z lat 2008-09 (konkretnie Antec EarthWatts 650W) i tak patrze i kolega od tematu pyta o kompatybilność z Haswellem. O jakim rodzaju kompatybilności jest mowa? O zestawie wejść do podłączenia do płyty głównej czy o czymś bardziej konkretnym? W poniedziałek będę odbierać nowy sprzęt nie chciałbym sobie akuku zrobić na samym początku;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o kompatybilność zasilacza ze stanami niskiego poboru energii przez procesor Haswell. Brak kompatybilności może powodować wyłączanie się komputera, jeśli procesor przejdzie sobie w taki tryb niskoenergetyczny, a PSU go nie obsługuje.

 

„Problem” można ominąć wyłączając w biosie niskie stany energetyczne procesora (C6/C7).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zasmuciłeś... czyli jak komputer będzie niestabilnie działał i się resetował to wejść do biosu i wyłączyć te opcje... rozumiem, że po wyłączeniu tracę możliwość automatycznego przetaktowania procesora do mniejszych częstotliwości w zależności od obciążenia komputera oraz możliwość przejścia komputera w stan uśpienia? Zależało mi na tych funkcjach ale jeśli się mylę to wyprowadź mnie z błędu jak możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie tracisz wyłączając te stany. Procesor dalej będzie automatycznie dostosowywał taktowanie do obciążenia, no chyba że sam go podkręcisz na stałe do jakiejś wartości.

 

Te niskie stany energetyczne C6/C7 są tak na prawdę przydatne tylko w laptopach, bo właśnie Haswelle stworzono z myślą o niskim poborze mocy w urządzeniach mobilnych. W desktopach ta funkcja jest ciekawym dodatkiem, ale tak na prawdę nic nie wnosi poza wkurzaniem ludzi, jak im się komp wyłączy, kiedy zasilacz jest niekompatybilny z Haswellem.

Edytowane przez grzechotnik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój zasilacz jest w 100% kompatybilny z Hasweelem, nie ma tylko na to certyfikatu.

Problem braku zgodności mógłby wystąpi przy zasilaczu z rzeczywista, osobną linią 12V dla cpu, większość zasilaczy ma jedną linię 12V (bez względu na to, co jest napisane na tabliczce), obciąża ja więc nie tylko procesor ale też inne komponenty. W twoim zasilaczu linię 12V obciążają dodatkowo linie 3,3V oraz 5V. Jest to zasilacz DC-DC, główna przetwornica w zasilaczu robi 12V,, pozostałe napięcia są robione z tych 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...