Skocz do zawartości
RapujacyToster

Procesor strasznie się przegrzewa! Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

WItam! Mam problem z procesorem, grzeje się strasznie,ale co najdziwniejsze tylko przy jednej grze, Ghost Recon Online ( Ktora polecam serdecznie,gra zacna Dołączona grafika),teamperatura procesora dochodzi do 121C, w spoczynku ma 36 C co jest z nim nie tak? Pasty termoprzewodzącej nie wymieniałem,mam zamiar zrobić to na dniach.

Procesor: AMD Phenom X4 965 BE

Cooler: Box

Ram 4gb,nie pamiętam nazwy...

Zasilacz be queiet! 650W

MOBO:ASRock xtreme 3

Dorzucam screeny i ładną panią w ramach jałmużny Dołączona grafika

 

post-207223-0-33734600-1391244890_thumb.jpg

post-207223-0-24782800-1391244907_thumb.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak sie przegrzewa najpierw sie czysci chlodzenie i zmienia paste czyli sprawy oczywiste. Dopiero pozniej jak bedzie problem wciaz nie rozwiazany to mozna myslec cos.Napisz jeszcze jaka masz obudowe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawową czynnością przy problemach z temperaturami jest z reguły dokładne wyczyszczenie radiatora i wentylatora z kurzu .

 

Ew. zmiana pasty termoprzewodzącej i/lub wentylatora - szczególnie jak obecny wentylator jest już hałaśliwy .

 

Dalej jak chcesz mieć niższe temperatury to tylko wymiana boxowego , niezbyt wydajnego ( i z reguły głośnego ) fabrycznego chłodzenia na coś lepszego - ale to już kosztuje .

 

Wyczyszczenie chłodzenie może nic nie kosztować a może kosztować nie wiele ( koszt sprężonego powietrza ew. zgrzewka piwa lub innego napoju dla osoby która to zrobi w przypadku jak użytkownik komputera nie jest sam w stanie tego zrobić ) ,. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby deneb z TDP 125W miał mieć 121*C, to już dawno poszedłby do piachu. Te proce mają max temp. w/g producenta 62*C i przy temperaturze zbliżającej się do 70*C zaliczają zwiechę.  

Błędne odczyty i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w obudowie czy się robi gorąco i temperature radiatora przez dotknięcie. Jak będzie gorący to znaczy że wentylator słabo go schładza. Wymiana chłodzenia.  Daję głowę uciąć że czujnik wariuje, co się zdarza, bo komp by się już dawno wyłączył. Mi też czujnik na jakimś tam Athlonie pokazywał temperature po 90'C, a było chłodno w obudowie. 

 

Ew. Wymiana pasty. Dokręć nieco bardziej chłodzenie, ale z wyczuciem oczywiście. Sprawdź obroty wentylatora. Czy wieje odpowiednio szybko czy może coś się znim stało. Reszta jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd odczytu ;)

Czemu tylko w jednej grze? Bo inne w jakie pyka są mniej wymagające i stosunkowo niżej czujnik kłamie.

Albo ten jego coretemp kłamie, zweryfikowałbym to HWM lub czymś innym, swego czasu też miałem złe odczyty i to na HWM kwestia wersji, która sie nie dogadała ze sprzętem.

 

Nie ma opcji, żeby dobił do takich wartości temp bez konsekwencji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...