Skocz do zawartości
Bhaarth

Laptop do pracy i do gier, sporo wymagań, budżet <7-8k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Stoję przed zakupem wydajnego laptopa na którym będę w stanie zarówno popracować jak i pograć. Takie kluczowe, nazwijmy je techinicznymi, wymagania dla mnie:

 

- i7 z najnowszej generacji

- grafika min GTX 765M - ale nie będę zabijać się o więcej;-)

- dobra matryca - i nie chodzi mi tylko o rozdzielczosc (ktora im wiecej tym lepiej) ale kolory, kąty itp

- ram, dysk jestem w stanie sam dolozyc w razie potrzeby więć nie zwracam na to uwagi (za wyjatkiem obsadzenia mSATA).

 

Powyższe jest łatwo sprawdzić sobie w necie i wybrać coś fajnego od strony specyfikacji - easy.

 

Tylko teraz zaczynają się takie wymagania mniej mierzalne. Zależy mi na kulturze pracy oraz wykonaniu/trwalosci laptopa. I tak:

 

- kultura pracy:

- kiedy nie ma potrzeby niech wiatrak chodzi w miare cicho

- klawiatura i touchpad mają dla mnie znaczenie - zależy mi na tym aby było w miarę precyzyjnie i miło (nie chce rozpoczynac dyskusji, ale chodzi mi o cos typu klawiatura Lenovo, touchpad Apple... podejrzewam, że Ci z Was którzy się tym zajmują będą wiedzieć o co mi chodzi)

 

- wykonanie / trwałość

- zależy mi na stonowanym wyglądzie, dobrym wykonaniu, spasowaniu, materiałach.

- chciałbym mieć możliwość np odkurzenia wiatraka od czasu do czasu ( nie jest to krytyczne... ale byłoby fajnie).

- komputer będzie podróżował i chciałbym aby był na to w miarę gotowy;-)

- znośny serwis w PL

 

Dodatkowo zależy mi na wyborze modelu (a idąc dalej konkretnej konfiguracji) która nie sprawia problemów już "z założenia". Oczywisie wiem, ze wszystko zdarzyc sie moze - chodzi mi o unikniecie *znanych* problemów,

 

Po tym przydługim wstępie zebrałem 2 propozycje (oraz w sumie jedna w rezerwie).

 

- Alienware 17 - http://www.dell.com/pl/p/alienware-17/fs - pierszy model z lewej wzbogacony o dysk mSata - czyli łącznie 7k

 

- Asus G750JX lub JH - http://www.komputronik.pl/category/12615/Strefa_Gier_PC_Laptopy_Gamingowe.html?sb=&sd=&sa=&showProducts=1&ot=107&prod[]=16&a[1925][0]=800&a[1925][1]=800&a[1936][]=59805&a[1936][]=59802&a[1947][]=2587 - jeszcze się zastanawiam czy chcę dopłacać do lepszego GPU.

- pytanie - jak ten model ma rozwiazany temat mSATA? Cięzko mi bylo znalezc, info - doczytalem sie o karcie wkladanej w bay dla dysku do ktorego mozna podlaczyc mSATA - moze ktoś to sprawdzał u siebie?

 

Oraz jako zapasowy kandydat Acer Aspire V3-772G z GF760.... ale to tak średnio mi pasuje.

 

Czy możecie coś mi powiedzieć o tych modelach? Jak się sprawdzają itp? Jaki jest komfort pracy? Ewentualnie każda inna opcja jest mile widziana.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO asusa możesz dołózyć aż 2 dyski w razie potrzeby, MA bardzo dobrą kulture pracy, jest cichy i ma dobre chłodzenie,

W dellu płacisz trochę za markę ale jest to znakomity sprzęt.

możesz rozważyć jeszcze Clevo http://www.bluemobility.pl/xnote-p157sm-156-fhd-mat-i74700mq-8-gb-750-gtx-770m-p-25069.html

tyle że tutaj chłodzenie jest trochę gorsze niż w asusie.

 

Z gtx770 można jeszcze myśleć o MSI http://www.x-kom.pl/p/150333-notebook-laptop-17-3-msi-gt70-2oc-i7-4700mq-8gb-750-dvd-rw-fhd-gtx770m.html?partnerid=100860474&sm12=Nw==&ts=1391259855&token=44f4277de15226a052a3e920cf724c0d

 

Rownież dobre chłodzenie jednak nieco głośniejszy od Asusa, Bardzo dobra matryca, szerokie kąty widzenia, pozatym posiada 3 złącza msata co daje możliwości do rozbudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO asusa możesz dołózyć aż 2 dyski w razie potrzeby, MA bardzo dobrą kulture pracy, jest cichy i ma dobre chłodzenie,

W dellu płacisz trochę za markę ale jest to znakomity sprzęt.

możesz rozważyć jeszcze Clevo http://www.bluemobility.pl/xnote-p157sm-156-fhd-mat-i74700mq-8-gb-750-gtx-770m-p-25069.html

tyle że tutaj chłodzenie jest trochę gorsze niż w asusie.

 

Z gtx770 można jeszcze myśleć o MSI http://www.x-kom.pl/p/150333-notebook-laptop-17-3-msi-gt70-2oc-i7-4700mq-8gb-750-dvd-rw-fhd-gtx770m.html?partnerid=100860474&sm12=Nw==&ts=1391259855&token=44f4277de15226a052a3e920cf724c0d

 

Rownież dobre chłodzenie jednak nieco głośniejszy od Asusa, Bardzo dobra matryca, szerokie kąty widzenia, pozatym posiada 3 złącza msata co daje możliwości do rozbudowy.

 

Asus wydaje się fajny... Szczególnie gtx780 (chociaż niższy model też wygrywa ceną). Trochę obawiam się braku łatwego dostępu do środka, a przecież to mały odkurzacz jest, więc kurz zacznie się zbierać.

 

Alienware - bo sam dell nie aż tak - na pewno ma narzut za markę. Ale buda fajna, tylko nie wiem czy rzeczywiście jest tego warta. Powiem szczerze: nie widziałem Asusa na żywo. Stad dopuszczał doplate do Alienware którego znam.

 

Clevo? Podoba mi się koncepcja barebone jednak czytałem recenzje różne i chyba jest to głośna platforma. Trochę mnie to powstrzymuje

 

Nie lubię trochę tych ich konfiguracji bo to takie samorobki. Wole chyba fabryczne zestawy (no i SSD na msata - a tu jest w zatoce dysku).

 

Ale dzięki za radę:)

Edytowane przez Bhaarth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie samoróbki toż to fabryczne zestawy z konfiguratora della 0_o Nie ma różnicy czy w zatoce dysku czy na msata, wydajność ta sama. Dell ma narzut na sprzęt, ich serwery z oficjalnego kanału potrafią być droższe o 50-60% niż u pośredników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie samoróbki toż to fabryczne zestawy z konfiguratora della 0_o Nie ma różnicy czy w zatoce dysku czy na msata, wydajność ta sama. Dell ma narzut na sprzęt, ich serwery z oficjalnego kanału potrafią być droższe o 50-60% niż u pośredników.

Moze cos sie zmienilo ale x-kom sam, wewnetrznie, modyfikuje ram, hdd. Wiadomo, taniej. Temu wiele laptopow z ssd ma fabryczny dysk jako zewnetrzny itd.

 

A czemu msata? Bo wtedy moge podlaczyc dwa talerzowe dyski na dane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...