Skocz do zawartości
ivanov

pokaz extreme OC - Gliwice BIT Festival 2014 sprawozdanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam na pokaz ekstremalnego podkręcania, który odbędzie się w trakcie BIT Festival na terenie Politechniki Śląskiej w Gliwicach, 27 lutego 2014.

Planowana godzina rozpoczęcia pokazu - 12.00.

 

event na FB


Info na temat imprezy, strona na Facebook.

 

 

Jeszcze myślę nad tym, co będzie podkręcane, ale rzecz jasna ciekły azot pójdzie w ruch Dołączona grafika

 

Pokaz odbędzie się w budynku Automatyki, Elektroniki i Informatyki, przy ulicy Akademickiej 16.

 

 

Jak dojechać.

 

 

 

aktualizacja:

 

poniżej dodane sprawozdanie

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia :-), wrzućcie jakieś foty po evencie. Pobaw się jakimś Cedar Millem/AMD FX czy innym procem który bez problemu zniesie zimno - zawsze mniej stresu i dla laików lepsze widowisko :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że będzie sprawozdanie Dołączona grafika

 

Zastanawiam się, czy nie wziąć na pokaz tego projektu z ASRock 4Core Dual SATA Dołączona grafika

 

CedarMilla już kręciłem na jedym pokazie Dołączona grafika

 

Zrób ścianę archaicznych MOBO za Tobą + koleżanki ze stawką jak hostessa z ulotkami. 

Na taki event IMHO szkoda tego AsRocka. Ma być efekciarsko, nie efektywnie [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRAWOZDANIE

 

 

Wybrałem Phenoma II X4 960T BE (Thuban), aby nabić punkty w kategorii 5 rdzeni Dołączona grafika
Jako dopełnienie platformy AM3 - Corsair Dominator GTX2 na Elpidach Hyper Dołączona grafika

Procek bardzo fajny, bez coldbuga, nawet z włączonymi wszystkimi sześcioma rdzeniami (natywnie cztery + dwa dodatkowe po odblokowaniu) robił dobre taktowanie.
Szósty rdzeń okazał się średni, ale piąty ładnie dawał radę.

 



zacznę od wyników

 

HWBot Prime - Global WR @ 5 Cores

UCBench - Global WR @ 5 Cores - tylko czekać, aż przywrócą punktację za ten benchmark Dołączona grafika Wynik zrobiony bez żadnego grzebania w programie.

WPrime 32M - niestety walka w tej kategorii jest niesamowicie zażarta, więc tylko 10 miejsce na Globalu @ 5 Cores

WPrime 1024M - podobna sytuacja jak w przypadku 32m. Co śmieszne procek próbkę 1024m liczył przy takim samym taktowaniu, jak 32m Dołączona grafika 9 miejsce na Globalu @ 5 Cores.

CPU-Z - dawało się ustawić 6750 MHz, ale wówczas nie dało się zrobić walidacji Dołączona grafika

PiFast

SPI 1M

SPI 32M

HPI 32M

 

Wynik w HWB Prime pewnie za jakiś czas zostanie pobity, więc daję screena, że rzeczywiście kiedyś był pierwszy ;)

 

Dołączona grafika

 

 

 

zdjęcia

 

Dołączona grafika


Wazelina w slotach RAM to podstawa w przypadku długich sesji przy kontenerze pełnym azotu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika



Nałożona pasta EVGA Frosbite.

Dołączona grafika


Dołączona grafika



Dołączona grafika



Platforma prawie gotowa do odpalenia Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Zostaliśmy odwiedzeni przez Klausa (z aparatem), z czego bardzo się cieszymy :)

Pozdrawiamy! :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tweakujemy! Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Po paru godzinach korona kontenera zdążyła się nieźle zaszronić.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Polewanie dłoni azotem - stały punkt pokazów OC Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika



Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika




Od lewej - Blue, michi93, ivanov, sido107 oraz Michael.

Dołączona grafika

PODSUMOWANIE

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=CVhZeRJNcr4

 

 

 

Redakcja była reprezentowana przez Michała Lytek (Michael), Łukasza Sierant (sido107) oraz moją skromną osobę.
Michał wykonał wszystkie widoczne wyżej fotografie, prócz ostatniej.

 

Pozdrowienia dla forumowiczów Overclock.pl, którzy się zjawili (zidentyfikowałem np. użytkownika Nifir) Dołączona grafika

Szczególne podziękowania dla tych forumowiczów, którzy aktywnie pomagali Dołączona grafika

Mam na myśli Jarka Żurawskiego (Blue) oraz Michała Łaciak (michi93).


Podziękowania dla firmy BenQ za użyczenie monitora LCD dla widowni.

 

Dołączona grafika

 

 

Większej ilości wyników (np. Cinebench) brak, gdyż zabrakło czasu. Po prostu zrobiłem wszystko co się dało na Windows XP. Drugie podejście do kolejnych benchmarków na Windows 7 już w sobotę Dołączona grafika

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawozdanie z drugiego pokazu


W sobotę było lan party, podczas którego były turnieje StarCraft Brood War, Quake Live oraz League of Legends. Pokaz był w "strefie relaksu", w której znajdowały się m.in. PlayStation z Guitar Hero z podpiętym zestawem perkusyjnym i dwiema gitarami Dołączona grafika

Tym razem sprawozdanie nie jest tak bogate. Głównie ze względu, że pokaz przeprowadzałem w 100% sam.

Na chwilę pokazał się bartx, był również mój przyjaciel Piotrek, którego pozdrawiam Dołączona grafika


Dalej męczyłem Phenoma II X4 960T BE.

Udało się poprawić WPrime 32M - #5 miejsce na globalu @ 5 cores (ostatnio było #9)

Black Hole

Processing Power

WinRAR

MultuthreadPI

i największa zagadka - benchmarki renderujące
po prostu nie potrafiłem skapować co się z nimi działo, bo zachowywały się totalnie bez sensu

Frybench poszedł bardzo ładnie, wręcz niesamowicie ładnie, biorąc pod uwagę to, jak niesamowicie mocno obciąża proca

jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że Cinebenche, które nie obciążają aż tak hardkorowo proca, nie są stabilne przy zegarach, na których przechodzi FryBench...

CB R15 - całkiem miłe #2 miejsce na globalu @5 cores

i kolejna rzecz totalnie niewytłumaczalna - CB R11 przechodził na dużo niższych zegarach niż R15 (zazwyczaj ustawienia do obu benchmarków są takie same Dołączona grafika)

CB R11 - niestety bieda, strasznie się zawiodłem Dołączona grafikaDołączona grafika

z niewiadomych powodów GeekBench wywalał komunikat, że zegar programu nie zgadza się z zegarem systemowym i nie wypluje wyniku Dołączona grafika

z kolei 3DPM wcale nie chciał działać...

a Multicore Linpack okazało się, że ma uszkodzony plik wynikowy i nie mogłem zrobić walidacji


Będąc szczerym, nie jestem do końca zadowolony z wyników.


Frekwencja nie była zbyt duża. Za to było więcej osób, które zadawały konkretne pytania Dołączona grafika



Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


organizator imprezy - Tomek Rozmus

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odwiedził mnie też nasz były redaktor Paweł Maziarz (regist88), który obecnie pracuje dla naszej konkurencji - Benchmark.pl.
Fotek jest parę i na tym zdjęciu Paweł ma najlepszą minę Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mój netbook jakoś nie chciał się połączyć z netem. Tomek dał mi więc swojego MacBooka, którego widać na powyższym zdjęciu. Użytkując go przez czas pokazu, tylko utwierdziłem się w mojej niechęci do Japka Dołączona grafika

Dołączona grafika

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...