Skocz do zawartości
m0Del

podkręcanie, wymiana procka w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Wiem że jest dużo tematów o podkręcaniu ale chciałbym zapytać o konkretnie mój przypadek. Mój procek, płyte i versje biosu.
Czy jest możliwość podkręcić procesor w tym laptopie ?
Chciałbym uzyskać większą wydajność w grach
Posiadam laptopa HP 8540w z procesorem i5-520m
W grę wchodzi podkręcanie jeżeli to możliwe lub wymiana.
Jeżeli wymiana procka to czy muszę robić coś poza fizyczną wymianą procesora ?
Mam jeszcze pytanie odnośnie programu hwinfo gdyż pokazał on taktowanie ponad 3.1 Ghz gdzie w specyfikacji procesora jest max w TB 2.93. Czy to jest pomyłka programu ? Screeny w załącznikach
pz

post-195614-0-67655400-1391362613_thumb.png

post-195614-0-70679000-1391362619_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor nawet jakbys wymienil na lepszy lub magicznie podkrecil nic Ci nie da, bo grafika jest slaba wiec procesor nic tu nie ma do gadania. W grach problemem u Ciebie nie jest procesor a karta graficzna. Procesora nie podkrecisz ale za to grafike mozesz. Uzyj do tego msi afterburner.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę kręciłem do 700mhz rdzeń pamięć do 1200 i shadery do 1300 mhz. Różnica była zauważalna ale widzę że procek nie wyrabia w pewnej grze. Są gry gdzie prcesor odgrywa główną rolę.
Oczywiście ta grafika nie jest do gier i dlatego zastanawiam się nad wymianą z innego mojego laptopa który posiada gt 525m tylko jeszcze nie wiem czy jest to możliwe.
Zastanawia mnie tylko ten obrazek z hwinfo gdzie max taktowanie było 3.1 Ghz. Może to być błąd programu ale nie jestem pewien.
Na razie zastanawiam się nad podkręcaniem procka z poziomu biosu ale z tego co czytałem to wiem że trzeba uważać. A z tego co wiem procki i7 dwurdzeniowe chodzą na nowszej wersji
Ogólnie mam dojście do 3 laptopów i w każdym jest inna generacja procka intela wszystkie i5 :d 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tam wsadzic tylko pierwsza generacje intel core. Co do wymiany grafiki to nawet jesli Ci sie to uda to gt525m nic Ci nie da bo to karta z ta sama wydajnoscia.

W jakiej grze niby ten procesor ogranicza karte graficzna? Na mysl przychodzi mi tylko starcraft2 lub diablo3 jak pojawia sie caly ekran przeciwnikow. Tylko ze wtedy kazdy procesor sie dusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...