Skocz do zawartości
artymienek

Zestaw, monitor, optymalny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

przyszła praca, przyszedł czas wymienić 7-letniego laptopa na coś nowego. Wybór padł na stacjonarkę,  a więc maszynę o większej mocy. Strasznie mi działa na nerwy zacinanie się flash, a powoli nawet gry indie są problemem dla mojego laptopa.

 

Składam cały zestaw: pudło, monitor, system, klawiatura (jedyne co posiadam to myszka). Cena jakiej nie chcę przekroczyć to 3.500 zł.

 

Zestaw jaki sobie złożyłem: http://www.morele.net/inventory/info/VkyB05/ nie obejmuje on karty graficznej, którą dokupię w późniejszym czasie jak dojdą fundusze.

 

Czy to co złożyłem jest optymalne i będzie mi służyć pewnie oraz spokojnie ładnych parę lat? Karta graficzna na jaką się nastawiam to gtx660 albo r9 270, ale nie wiem co będzie bardziej opłacalne za miesiąc góra dwa. Powinny starczyć do grania w HD.

 

Do czego będzie używany? Sporo gier, ale nie wymagam ultra i innych cudów jak 16x wygładzanie. Bedzie duża liczba starszych gier, a patrząc po testach nie powinienem mieć problemów z graniem na wysokich ustawieniach po dokupieniu karty nawet w HD. Praca na dużych plikach .pdf, AutoCAD projekty podgląd, więc te 8 GB ram i SSD bardzo się przyda. Będzie wirtualizacja Linuksa, ale on ma raczej małe wymagania.

 

Dlaczego wrzucam WD Red, mam strasznego pecha do dysków (wszystkie mi się psują), więc wolę dorzucić te parę groszy na te dyski oraz patrząc na testy są one ciche oraz wydajne.

 

Nie będzie OC co widać po moim zestawie, nie chce mi się w to bawić, choć umiem.

 

Pytanie jakie było postawione na górze, czy to jest optymalne, czy może gdzieś przesadzam i wyrzucam pieniądze w błoto - ciężko zarobione. Patrząc na gotowe zestawy z wątku na stronie ciężko coś zmienić lub dać mi alternatywę do części.

Edytowane przez artymienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo miało być bez systemu, ale moj 7-letni laptop jeszcze posłuży do paru rzeczy, więc nie będę z niego przenosił systemu.

 

Natawiam się bardziej na gtx660 bo wspominałem o starszych grach, a minie trochę czasu nim je ogram. Serio mam ogrom i to nawet takich co nie mają jakiś szczególnych wymagań, a na laptopie nie szło się bawić, bo albo procek nie dawał rady, albo grafika (c2d 1.6, gf8400gs). Kartę graficzną można z czasem znowu wymienić na coś mocniejszego :)

Edytowane przez artymienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze pewnie chodziło i pirata co nie jest rozsądnym wyborem jeśli komputer ma być do pracy. GTX 660 wystarczy. Nie napisałeś tylko czy będziesz pracował na AutoCAD'zie w 2D czy w 3D.  W przypadku tego pierwszego obojętnie jaką grafikę byś nie wział to będzie OK w przypadku 3D lepiej się sprawdzi Nvidia ( wprzypadku zwykłych kart, a nie Quadro i ich odpowiedników od AMD - FierPro):

 

http://www.tomshardware.com/reviews/best-workstation-graphics-card,3493-6.html

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AutoCad tylko podgląd projektów 2D, do 3D jest coś innego (modele budowli), ale mi na razie nie jest potrzebne w pracy. Utwierdziliście mnie tylko, więc widzę, że nie ma się nad czym zastanawiać tylko brać!

Nie widziałem tej obudowy Z1 wcześniej (pewnie mi umknęła), nie wygląda źle, ale bardziej odpowiada mi Z3.

 

Dziękuje za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na lekkie podsumowanie mojego zestawu.

 

Zadowolenie bardzo duże, a nawet szok w kilku momentach. Monitor to przepaść jak dla mnie w porównaniu do tego starego z laptopa, ile to człowiek kolorów nie widział.

 

SSD + WD Red bardzo dobre i ciche połączenie, WD tylko przyjemnie chrupie i tonacja dźwięków nie drażni.

 

Wentylatory w Zalman Z3 jednak są głośne i mnie drażnią, więc nie wiem czy z czasem nie wymienię na coś cichszego.

 

Napewno zmienię też chłodzenie na procesor, bo to coś jednak potrafi wejść na wysokie obroty i drażnić, a prawie 60 stopni w grach (integra Intela) mi nie pasuje.

 

Dziękuje jeszcze raz za poradnik na stronie głównej oraz utwierdzenie mnie w kupiony zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zmianą chłodzenia na procesorze poczekaj. Z tego co widzę, planujesz dać tam dedykowaną kartę graficzną? Jeżeli tak, to dopiero wtedy oceń boxowe chłodzenie procesora. Teraz musi oddawać ciepło z procesora i iGPU. Z samego procesora może być zauważalna różnica. Chyba, że chcesz jakieś cichsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak planuje cichsze, ale też myślałem podobnie jak Ty by poczekać, aż wezmę dedykowaną, bo może być zasadnicza różnica. Nie ma co na razie sporo kasy jak na moje możliwości wpakowałem i muszę to powoli rozkładać. Czekają mnie jeszcze jakieś małe głośniki 2.1, aby tylko były bo i tak siedzę przeważnie na słuchawkach. Koniec tematu, bo to już powoli wykracza po za ten dział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...