Skocz do zawartości
spex

[s.1150] Płyta główna za ok 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z wyborem płyty głównej pod s. 1150, - obecnie dla G3420 (docelowo jakieś i5) + MSI R9 270 Gamming

 

Chciałbym coś z:

- ATX

- wzmacniaczem słuchawkowym

- B85/H87

- cena 300 +/-50 (przy czym bardziej minus)

- nie zakładam OC, ale kto wie co będzie za jakiś czas.

 

W tej chwili kieruję się ku  MSI B85-G43 GAMING, ale nie wiem czy przypadkiem nie poszukać czegoś na H87 (wyszego Gaminga lub Fatal1t).

Są jeszcze jakieś inne sensowne płyty, które mają wzmacniacz słuchawkowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B85 wypada nieźle i ma dobre wyposażenie, sporo wyjść SATA III dobre audio. Ale jak Ci zależy na dobrym dźwięku po słuchawkach to chyba lepiej zainwestować w jakiegoś Xonara np.

 

http://www.ceneo.pl/16711043

 

Lub co innego. Nie jestem jakimś audofilem, wiec w tym segmencie niech ktoś Ci bardziej obeznany pomoże. Ale płytę MSI polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spex polecam jakiś wzmacniacz słuchawkowy. Jeśli jakość nie jest priorytetem to do 100zł już coś kupisz. Jeśli chciałbyś trochę wyższej klasy dźwięk lecz nie hi-end to 250-350zł i jest naprawdę dobrze. Żeby było głośno patrz na impedancje wzmacniacza i słuchawek.

Edytowane przez koniMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze teraz mam dylemat czy kupić do taniości MSI B85-G43 lub B43-G41, czy może jednak dołożyć te 70zł do AsRcok Fatal1t.

 

Za AsRockiem:

- chip H87

- dostęp do RAID

- lepsza sekcja zasilania

- wzmaczniac słuchawkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu mają audiofilskie odczucia. Karta ma wbudowany wzmacniacz i sama w sobie jest z pewnością głośniejsza od integry. Sorry, ale jestem pewien że i tak będzie lepszy dźwięk na tym Xonarze (głośniejszy) niż na integrze z wzmacniaczem. Jak masz zamiar wydać ponad 300 zł na płytę tylko dla wzmacniacza to IMO chybiony pomysł. Jak masz zamiar podkręcać czyli kupić w przyszłości procesor i5 4670K to można pomyśleć nad tym ASrockiem H87 ma też niezłe audio, ale osobiście bym zuafał Z87 + ten Xonar. Twój wybór ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...