Jump to content
Acid_Drinker

2 wentylatory w poziomie- czy jest sens?

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

 

To mój PC: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=77392&s=78669&s=70536&s=70168&s=15240&s=74816&s=50391&s=74145&s=73693 . Chcę założyć u góry w poziomie 2 wentylatory 120mm jako wdmuchujące. Co chcę uzyskać? Niższą temperaturę GPU. Mam 75 stopni w stresie maks ale chcę ją obniżyć ponieważ jeden z wentylatorów wpada w wibracje gdy gpu osiąga 74 stopnie i chodzi jak sieczkarnia. Na gware nie chcę oddawać bo mi tego najprawdopodobniej nie uznają ponieważ, raz karta jest cicho a raz nie ;]. Dlatego pytam się czy 2 wentylatory 120mm u góry dmuchające na CPU i mobo GPU obniżą jej temperaturę ? Jakiego skutku można się spodziewać? Czy to będzie spadek 1-2 stopnie czy jest szansa na więcej? W obudowie mam jeszcze 2 wentylatory od silentium z tyłu wydmuchujący i u dołu na froncie wdmuchujący. Zapomniałem dodać, że te wentylatory chcę podłączyć bezposrednio do zasilacza za pomocą molex 3 pin.  Mam ochotę na takie 2 sztuki http://allegro.pl/wentylator-enermax-t-b-silence-uctb12-120mm-i3923006188.html w zestawie mają od razu molexy. Proszę o pradę i z góry dzięki Dołączona grafika

Edited by Acid_Drinker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie jak nie sprawdzisz to ciężko powiedzieć, nikt Ci jednoznacznie nie określi na ile ew. zbije to temperaturę.

Zacznij może od spróbowania przeniesienia tych dwóch z tyłu na górę jako wyciągające i zobacz efekt - pamiętaj, za dużo wentylatorów to też nie dobrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi o to żeby zapewnić optymalny przepływ powietrza, jak dasz za dużo wentylatorów i nielogicznie je ułożysz to powietrze będzie się kotłowało w środku zamiast chłodzić sprzęt. Z tego co pamiętam to najlepsze rezultaty daje układ:

- przód/ dół wdmuchujący

- góra jeden lub dwa wyciągające

- wentylator na procesorze skierowany tak żeby z dołu do góry pchał powietrze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można zrobić obieg pozytywny jak i negatywny. Ja proponuje negatywny tak jak zasugerował Orgiusz, 2 wtłaczające i 3 wyciągające.

 

Daj 2 na przód wtłaczające, jeden z tyłu i jeden/dwa z góry wyciągające. Te z przodu na niższych prędkościach. U mnie wentylator na spodzie nie daje praktycznie nic, jedynie głośniej pracuje ze względu na pracę w poziomie.

Edited by kaijitsu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...