Skocz do zawartości
Acid_Drinker

2 wentylatory w poziomie- czy jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

To mój PC: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=77392&s=78669&s=70536&s=70168&s=15240&s=74816&s=50391&s=74145&s=73693 . Chcę założyć u góry w poziomie 2 wentylatory 120mm jako wdmuchujące. Co chcę uzyskać? Niższą temperaturę GPU. Mam 75 stopni w stresie maks ale chcę ją obniżyć ponieważ jeden z wentylatorów wpada w wibracje gdy gpu osiąga 74 stopnie i chodzi jak sieczkarnia. Na gware nie chcę oddawać bo mi tego najprawdopodobniej nie uznają ponieważ, raz karta jest cicho a raz nie ;]. Dlatego pytam się czy 2 wentylatory 120mm u góry dmuchające na CPU i mobo GPU obniżą jej temperaturę ? Jakiego skutku można się spodziewać? Czy to będzie spadek 1-2 stopnie czy jest szansa na więcej? W obudowie mam jeszcze 2 wentylatory od silentium z tyłu wydmuchujący i u dołu na froncie wdmuchujący. Zapomniałem dodać, że te wentylatory chcę podłączyć bezposrednio do zasilacza za pomocą molex 3 pin.  Mam ochotę na takie 2 sztuki http://allegro.pl/wentylator-enermax-t-b-silence-uctb12-120mm-i3923006188.html w zestawie mają od razu molexy. Proszę o pradę i z góry dzięki Dołączona grafika

Edytowane przez Acid_Drinker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak nie sprawdzisz to ciężko powiedzieć, nikt Ci jednoznacznie nie określi na ile ew. zbije to temperaturę.

Zacznij może od spróbowania przeniesienia tych dwóch z tyłu na górę jako wyciągające i zobacz efekt - pamiętaj, za dużo wentylatorów to też nie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żeby zapewnić optymalny przepływ powietrza, jak dasz za dużo wentylatorów i nielogicznie je ułożysz to powietrze będzie się kotłowało w środku zamiast chłodzić sprzęt. Z tego co pamiętam to najlepsze rezultaty daje układ:

- przód/ dół wdmuchujący

- góra jeden lub dwa wyciągające

- wentylator na procesorze skierowany tak żeby z dołu do góry pchał powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable mam poukładane Dołączona grafika

 

Czyli doradzacie takie ułozenie:

góra- 1 WYdmuchujący

przód- 2 Wdmuchujące

tył- 1 wydmuchujący ?

 

Nie wiem czy z przodu mogę założyć jeszcze jeden wdmuchujący...

Edytowane przez Acid_Drinker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić obieg pozytywny jak i negatywny. Ja proponuje negatywny tak jak zasugerował Orgiusz, 2 wtłaczające i 3 wyciągające.

 

Daj 2 na przód wtłaczające, jeden z tyłu i jeden/dwa z góry wyciągające. Te z przodu na niższych prędkościach. U mnie wentylator na spodzie nie daje praktycznie nic, jedynie głośniej pracuje ze względu na pracę w poziomie.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ UP

Chyba że to jakieś lepsze ślizgowe łożysko a same wentylaotry nie będą pracować na max. RPM ;)

 

Pozbyłem się niedawno Magmy na Twisterze - uważałem to za dobre łożysko. Niestety lwia część żywotności w pionie dobił obrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...