Jump to content
Sign in to follow this  
Siarczysta

Karta grafiki - starszy high end

Recommended Posts

Poszukuję używanej karty grafiki do około 150 zł. Nie zależy mi na wsparciu wszystkich tych nowych standardów, DX-ów, etc., a jedynie na wysokiej mierzalnej liniowo wydajności. Szukam zatam czegoś, co było kiedyś najwyższą półką, a dziś można kupić to za ułamek oryginalnej ceny. Zresztą, zawsze w ten sposób kupowałem karty.

Co polecilibyście, Szanowni Forumowicze?

a co ty chcesz kupic ze starego  high endu za ta kase? padaki typu gf 88 albo 98 czy radeony 48? moze wyrwiesz radeona 6770 ale lepszy bedzie napewno nowy 7750 za 300 zl z hakiem. Ogolnie gf 600 i radeony 7000 pokryly caly rynek tak cenowo i wydajnosciowo, ze tylko naprawde okazyjna cena kart ze starszej generacji moze sprawic ze warto rozwazyc kupowanie uzywki bez gwarancji.

Ale... Z czum to ma pracować? (procesor/RAM)

Dopytam i Ci odpowiem. Bo to nie dla mnie. Swoją drogą, naprawdę uzależniłbyś wybór karty grafiki w tym budżecie od pozostałych kompotentów?

a co ty chcesz kupic ze starego  high endu za ta kase?

Hmm...? Kiedyś, do komputera, który sobie składałem kupiłem np. Radeona X1950 XTX. Ale to było dawno temu. Dziś nie wiem, dlatego pytam - dlaczego mnie pytasz?

ale lepszy bedzie napewno nowy 7750 za 300 zl z hakiem.

Hmmm...? Ale przecież napisałem, że 150 to góra... Dołączona grafika

(...) tylko naprawde okazyjna cena kart ze starszej generacji moze sprawic ze warto rozwazyc kupowanie uzywki bez gwarancji.

To dlaczego, Twoim zdaniem, ludzie kupują te stare karty bez gwarancji? Przecież gdyby nikt nie kupował, to ceny byłyby bardzo niskie. Tak sobie myślę. Podaż i popyt...

7770?

Poważnie? Edited by Siarczysta

Kupują bo ktoś je sprzedaje i nie stać ich na nic innego, proste. Za 150zł brałbym HD4850 ddr3/5 z pewnego źródła (omijaj grzałki, które pracują standardowo w 80-90oC bo moga mieć problemy z zimnymi lutami). Kupując 4850 masz mniejsze prawdopodobieństwo, że trafisz na "piekarnik". Co innego Geforce 8800 smażone po kilka razy Dołączona grafika Sam sprzedawałem swojego 4850 za 120zł więc coś podobnego powinieneś wyrwać. Ewentualnie 5770 jeśli znajdziesz. Do 150zł nie ma nic ciekawego.

Edited by kaijitsu

Tylko w międzyczasie trochę się zmieniło. Dawniej produkty były trwałe, teraz jest bezołowiowy ROHS. Ram się dziwię, dlaczego ludzie kupują te karty. Co chwilę się ktoś nadziewa na kartę, która miała przygodę z piekarnikiem. 

Jeśłi jesteś zdecydowany, w kwocie do 150zł rozejrzyj się za GTX260

Kupują bo ktoś je sprzedaje i nie stać ich na nic innego, proste.

Kupują, bo ktoś je sprzedaje? Jeśli wystawiłbym swojego GeForce'a 3 na AGP za te same 150 zł, to jakoś nie wydaje mi się, że znaleźliby się chętni. Zatem uważam, iż są tu jeszcze inne walory. Oczywiście popraw mnie, jeśli się mylę.

Tylko w międzyczasie trochę się zmieniło.

Dzięki. Takich informacji też szukam. GTX260 będzie szybsza od np. 4850? Edited by Siarczysta

Dzięki. Takich informacji też szukam. GTX260 będzie szybsza od np. 4850?

A to już tak stara karta, że testy z sieci wyparowały?

Widzę oferty HD 4890 w cenach trochę pow. 150. Może udałoby mi się coś upolować taniej, jeśli poczekam dłużej i pospamuje trochę mailami. Warto inwestować w taką kartę?

Klaus te testy gtx260 są przed poprawionymi sterami AMD gdzie 4850 zrównało się z wydajnością 260. Tak czy siak jest to dobra karta o ile pewna.

4850 stoi te 120-150 bo tak się plasuje cenowo, z nowych masz 7750 za 350zł, które ma porównywalną wydajność więc nie wiem czy cena za tego 4850 jest wygórowana. W dalszym ciągu są chętni na te karty to trzymają cenę póki coś innego ich nie zastąpi na rynku wtórnym.

Klaus te testy gtx260 są przed poprawionymi sterami AMD gdzie 4850 zrównało się z wydajnością 260. Tak czy siak jest to dobra karta o ile pewna.

Masz link do testu na tych poprawionych sterownikach?

Nie mam bo nikt tego później nie testował. To była wersja 11.8/11.9. Tak samo zresztą było na PPC z HD7950 i nowymi sterami. 7850 oraz 7970 został na nich przetestowany a 7950 na starych (nie mieli sampla). Na wykresach 7850 osiągał wydajność 7950. Potem 7950 poznikał ze wszystkich zestawień bo nie było sensu czegoś takiego pokazywać.

Na swoim 4850 miałem boost do ~20% w większości grach. Zmniejszyli narzut na CPU. W starym BC2 miałem 60-80fps w dx9, na nowych sterach 80-100fps. Pamiętam, że karta trochę odżyła.

Edited by kaijitsu

a co ty chcesz kupic ze starego  high endu za ta kase? padaki typu gf 88 albo 98 (...)

A jeszcze takie pytanie, na czym polega padaczność tych GF 8800 i 9800? Są nietrwałe, dobrze rozumiem?