Skocz do zawartości
lupus_pl

Stacja robocza SolidWorks/SolidEdge/Inventor

Rekomendowane odpowiedzi

Stanąłem przed problemem złożenia stacji roboczej do pracy w ww programach. Pracuję z dość dużymi złożeniami (2-3 tys elementów) i elementami o dość złożonej geometrii. Postanowiłem więc nieco zmodernizować swój komputer. Ze starego zestawu zostaje karta graficzna oraz dyski twarde.

 

Na chwilę obecną zestaw ma taki kształt:

 

Procesor: Xeon E3-1230 v3

Płyta główna: Gigabyte G1.Sniper Z87

Pamięć: 2x8GB Crucial Tactical

Zasilacz: Corsair RM 650W

Chłodzenie: Scythe Grand Kama Cross 2

Obudowa: Corsair 330R

 

Tutaj zaczynają się moje wątpliwości:

  • Płytę główną dobrałem z polecanych zestawów, jednak czy jest sens brać model wyposażony w Z87 w sytuacji gdy komputer nie będzie podkręcany?
  • Wybrać obudowę którą zaproponowałem czy może Fractal Design Define R4? Może znajdzie się jakaś inna obudowa zapewniająca ciszę?
  • Zasilacz dobrany jest na wyrost, pewnie wystarczyłby model RM 550W ale różnica w cenie to tylko kilkanaście zł.

Stacja będzie służyła tylko i wyłącznie do modelowania. Wizualizację będą wykonywane sporadycznie.

Edytowane przez lupus_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze starej stacji zostaje:

 

Karta graficzna: Quadro 3800 z opcjonalną zmianą w przeciągku kilku miesięcy na nowszą generację.

Dyski: Samsung 840 + jakiś talerzowiec.

 

Dostałem polecenie złożenie komputera pod siebie więc nie będę na sobie oszczędzał Dołączona grafika . Sprzęt na którym teraz pracuje potrafi trochę hałasować co bywa uciążliwe po kilku godzinach pracy. Liczę na to że nowa stacja oszczędzi mi takich atrakcji.

 

Z tego co zaobserwowałem w dotychczasowej pracy procesor nigdy nie korzysta w 100% z więcej niż 3 rdzeni (Intel Xeon "E5 cóś tam cóś tam"). Chociaż różnica w cenie pomiędzy i5 a tym Xeonem nie jest duża, a może akurat nowsze wersje programów staną się w końcu w pełni wieloprocesorowe.

 

Budrzet tak do 3k, nie będę szalał.

Edytowane przez lupus_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem płytę główną na inny model. Jeśli i tak nie będę podkręcał tego procesora to nie widzę sensu kupować płyty opartej na Z87. Chyba że są jakieś inne argumenty przemawiające za wykorzystaniem Z87?

 

Procesor: Xeon E3-1230 v3

Płyta główna: ASRock Fatal1ty H87 Performance

Pamięć: 2x8GB Crucial Tactical

Zasilacz: Corsair RM 650W

Chłodzenie: Scythe Grand Kama Cross 2

Obudowa: Corsair 330R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz mocno przesadzony, nie kupuj zasilacza na zapas, aby osiągał swoją sprawność musi być odpowiednio obciążony

wybierasz go bo ma 91% sprawności czy 5lat gwarancji

Thermaltake Toughpower ST 550W 80+ Gold - 92% sprawność 5 Lat GW

Chłodzenie również zmień np. na Raijintek Themis

 

200zł w kieszenie lub do przeznaczenia na coś innego,

Edytowane przez Kluska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wybieram z uwagi na jego półpasywność, gwarancję oraz bardzo dobre opinie. Jak napisałem w pierwszym poście jestem świadomy tego, że zasilacz jest przewymiarowany względem tego co jest mi potrzebne i rozważam wybranie wersji RM550. Jednak różnica cenowa między tymi modelami jest niewielka.

 

Identyczne chłodzenie mam w swoim prywatnym komputerze. Jest niesłyszalne i posiada dobrą wydajność. Dodatkowo nie blokuje slotów pamięci w razie ewentualnej rozbudowy, co jednak raczej nie nastąpi. Szybciej stacja zostanie wymieniona na nową jak ma to miejsce obecnie.

Edytowane przez lupus_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe Grand Kama Cross 2 - niesłyszalne?

46,5 dBa przy 1300 obrotach? test

 

a co do zasilacza to Twoja decyzja i Twoje pieniądze

wolałbym zakupić SSD niż zasilacz na „zapas”

Edytowane przez Kluska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj link do starego testu z PCLab'a na podstawie którego zdecydowałem się na taki zakup blisko dwa lata temu: http://pclab.pl/art44739-71.html

Z własnego doświadczenia wiem że zakup ten był bardzo trafny, gdyż na kulturę pracy chłodzenia narzekać nie mogę.

 

Tutaj porównanie głośności chłodzenia które poleciłeś we wcześniejszym poście w zestawieniu w którym występuje także Grand Kama Cross: http://pcfoster.pl/artykul/raijintek-aidos-i-themis---test-coolerow-cpu/1210-5.html

 

Dyski i Quadro przechodzą ze starej stacji o czym już pisałem.

 

Zasilacz to nadal wielka niewiadoma. Zgadzam się z Tobą całkowicie że 650W jest mocno na wyrost w stosunku do tego co będzie pobierał ten zestaw pod obciążeniem. Waham się pomiędzy Corsair RM 550W a SeaSonic SSR-550RM. Oba są bardzo ciche i mają wysoką sprawność.

 

BTW składam zestaw na którym będę pracował w PRACY, więc to nie do końca moje pieniądze Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą wydajnością to bym nie popadał w skrajności. Nie będzie to komputer do szaleńczych obliczeń w MESie czy renderów.

 

Dobra, to zestaw zostaje już chyba taki jaki podalem. w 3k się spokojnie zmięsciłem. Zasilacz to będzie ten SeaSonic którego podałem. Teraz tylko przebić się przez ksiegowość i poczekać na klocki Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...