Skocz do zawartości
Rosołek

Opinia do zestawu za 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie zaznaczam że to nie ma być zestaw uber pro na 120 fps w grach tylko do normalnego grania w najnowsze tytuły przez dość długi czas. Proszę o opinię do zestawu podanego niżej. Jakieś sugestie co do zmian mile widziane, aby mieściły się tylko w 3000 tys. Karta graficzna zaznaczam że będzie lekko podkręcana tak aby coś więcej z niej wykrzesać :)

 

 

Oto co złożyłem: http://www.morele.net/inventory/info/jKuGCh/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak: http://zapodaj.net/2417c6a1f5e9a.png.html I masz taniej ciut, karta sapphire podobno ciszej chodzi i lepiej pracuje. No i procek i5-4570 a nie i5-4440. Zasilacz równie dobry i wystarczający. Dodatkowo obudowę zamieniłbym na http://techplanet.pl/produkty/obudowy/silentiumpc-brutus-m23-pure-black,38606.html Wtedy jeszcze taniej by było ( 3003.00 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym kompromisem tutaj byłby chyba XFX 450 W : ) Dobra cena i dobre opinie. Ciut tańszy niż wyżej proponowany Deus G1 : ) Jeśli chodzi o Corsaira to w opiniach na morele.net można wyczytać o słabych końcówkach i innych problemach : P Sam nie miałem z nim do czynienia osobiście więc nie mogę się wypowiedzieć zbyt dokładnie.

Devil, mam pytanie bo już sam nie ogarniam. Skoro sama karta może pociągnąć 400W to jak pozostałe 50W ma starczyć na procesor, dyski, napęd i całą resztę ?

Edytowane przez amator007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo już sam nie ogarniam. Skoro sama karta może pociągnąć 400W to jak pozostałe 50W ma starczyć na procesor, dyski, napęd i całą resztę ?

Poczytaj test, nie tylko obrazki ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie to zasilacz o mocy 450W by spokojnie wystarczył. XFX ATX Core 450W myślę że będzie ok sądząc po komentarzach. Nie chce mi się cudować w tym zestawie co przedstawiłem z tego względu że 50zł w tą czy tamtą nie zrobi wielkiej różnicy. Czyli wnioskuję  że moja propozycja jest ok Dołączona grafika

Dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Rosołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montując kartę od sapphire możesz niższą cenę wykorzystać i kupić i5-4570 zamiast i5-4440. PurePC współpracuje z morele.net tak samo jak moderatorzy zapewne : )

http://zapodaj.net/2b1c284fd6df1.png.html Tutaj masz 11 zł drożej ale: procesor I5-4570 zamiast i5-4440, Zalman Z3 Plus zamiast zwykłego Zalman Z3 oraz zasilacz lepszy niż Corsair. Kwestia złącza w XFX 6-pin z molexa(bo xfx ma jedno a drugie uzyskujemy poprzez przejściówkę molex->6pin), ja tak mam w moim z kartą 560Ti i nie mam z tym żadnych problemów. XFX to porządny zasilacz i śmiem twierdzić że jest jednak ciut lepszy niż Corsair CX. Ma też długie kable więc wykorzystasz sobie Cable Management

który jest w Zalmanie : )

Edytowane przez amator007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PurePC współpracuje z morele.net tak samo jak moderatorzy zapewne : )

 

Za PurePc się nie wypowiem, nie ma wiedzy ani umocowań.

Co do moderatorów, mogę się wypowiedzieć za jednego, za siebie. Nie współpracuję z morele.net ani z żadnym innym podmiotem branży wysokich technologi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...