Skocz do zawartości
Eladril

Przestój w branży?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, obserwuje teraz dość nietypową sytuacje, powycofywano wiele modeli kart graficznych ze średniej półki zarówno amd jak nvidia (hd7790, 650ti boost, inne) amd ma niezbyt gromko przyjętych zastępców, dostępność niereferentów jest słaba, na tyle że nie powstawiano obrazków w wielu sklepach i porównywarkach, ceny są wyższe niż być powinny i nie spadają, ogólnie jakby rynek zamarł i na coś czekał (chodzi głównie o karty graficzne, choć ceny ramów też niepokoją). Na ppc dla tych nowych kart pojawiły sie tylko pierwsze testy dla referenta. Może ktoś rzuci troche na to światła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powycofywano? 7790? Pierwszy słyszę. Radki, zwłaszcza te wyższe, mają po prostu spore wzięcie z powodu kopania, więc i ceny wzrosły, i dostępność spadła. A 650ti jest w sklepach od cholery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powycofywano? 7790? Pierwszy słyszę. Radki, zwłaszcza te wyższe, mają po prostu spore wzięcie z powodu kopania, więc i ceny wzrosły, i dostępność spadła. A 650ti jest w sklepach od cholery.

 

Nie wiem co rozumiesz przez kopanie, ale karta miała być zastąpiona chyba r7 260, który cenowo jest niezbyt ciekawy, jeśli chodzi o dostępność 7790 to od gigabyte jest w 3 sklepach, xfx w dwóch, popularny model od msi dodawany do zestawów na ppc chyba przez okres pół roku, teraz jest tylko na morelach za 500zł (dane ze skąp***). Wiec to mam na myśli mówiąc wycofywane.

 

Jednoczesnie r7 260, 260x jest w podobnych ilościach, i mało zachęcających cenach (te najtańsze jeszcze ok, ale recki na ppc nie było żeby wiedzieć co wybrać, czekam na propozycje np od asus, msi... w bardziej podkręconej/wywietrzonej edycji).

//

Dobra z ilością nowych radków w sklepach jest ok nie można na to narzekać, w sumie założyłem że jest słaba bo .. te ceny Dołączona grafika Chyba winny być troche niższe, i większy wybór w producentach.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiesz przez kopanie, ale karta miała być zastąpiona chyba r7 260, który cenowo jest niezbyt ciekawy (...)

 

Jednoczesnie r7 260, 260x jest w podobnych ilościach, i mało zachęcających cenach (...)

A słyszałeś kiedyś o bitcoinach itp? Nie bez powodu np radki 7950 chodzą po 1100-1200zł, czyli tyle, co za GTX 770. Dla mnie, jak sobie takiego sprawiłem rok temu za 800zł, to żyła złota. Te karty tak szybko nie stanieją. Dołączona grafika

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...