Skocz do zawartości
patrol256

Strona WWW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakładam swoją stronę internetową na serwisie linuxpl.com.

Na stronie chciałbym umieści formularz kontaktowy i stworzyłem coś takiego:

<?php//--- początek formularza ---if(empty($_POST['submit'])) {?><table><form action="" method="post"><tr>  <td>Imię i Nazwisko:</td>  <td><input type="text" name="formName"/></td></tr><tr>  <td>E-Mail:</td>  <td><input type="text" name="formEmail"/></td></tr><tr>  <td>Treść wiadomości:</td>  <td><textarea name="formText"></textarea></td></tr><tr>  <td> </td>  <td><input type="submit" name="submit" value="Wyślij formularz"/></td></tr></form></table><?php} else {//twoje dane$email = 'gkshksksg@interia.pl';//dane z formularza$formName = $_POST['formName'];$formEmail = $_POST['formEmail'];$formText = $_POST['formText'];if(!empty($formName) && !empty($formEmail) && !empty($formText)) {//--- początek funkcji weryfikującej adres e-mail ---function checkMail($checkmail) {  if(filter_var($checkmail, FILTER_VALIDATE_EMAIL)) {    if(checkdnsrr(array_pop(explode("@",$checkmail)),"MX")){        return true;      }else{        return false;      }  } else {    return false;  }}//--- koniec funkcji ---if(checkMail($formEmail)) {  //dodatkowe informacje: ip i host użytkownika  $ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];  $host = gethostbyaddr($_SERVER['REMOTE_ADDR']);   //tworzymy szkielet wiadomości  //treść wiadomości  $mailText = "Treść wiadomości:n$formTextnOd: $formName, $formEmail ($ip, $host)";   //adres zwrotny  $mailHeader = "From: $formName <$formEmail>";   //funkcja odpowiedzialna za wysłanie e-maila  @mail($email, 'Formularz kontaktowy', $mailText, $mailHeader) or die('Błąd: wiadomość nie została wysłana');   //komunikat o poprawnym wysłaniu wiadomości  echo 'Wiadomość została wysłana';} else {  echo 'Adres e-mail jest niepoprawny';}} else {  //komunikat w przypadku nie powodzenia  echo 'Wypełnij wszystkie pola formularza';}//--- koniec formularza ---}?>

I tutaj moje pytanie: Czy po wstawieniu na serwer wszystko będzie działać, czy trzeba jakąś komendę zmienić oraz jak to się mniej więcej wstawia na serwer. Z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz klienta FTP a także danych potrzebnych do zalogowanie na konto FTP (dzięki któremu wrzucisz pliki).

Uzyj Total Commandera->New connection i podaj Host, login, hasło, port i jazda.

Co do skryptu:

Tak działa if:

"if(warunek){

funkcje do wykonania

}"

Nie zapominaj o klamrach, bo gdy zgubisz to wykona Ci tylko jedną linijkę niżej, resztę pominie!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umieść kod formularza na jakiejś podstronie, wrzuć pliki strony na serwer. Samo konto ftp nie wystarczy żeby przekonać się czy jest ok, potrzebny jeszcze jest jakiś adres pod którym można podejrzeć stronę w przeglądarce. Jak masz Firefoxa to przy tej okazji przydadzą się dodatki Firebug (można w locie edytować kod strony i inne) i FireFTP (to klient FTP z poziomu przeglądarki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wszystko działać, tylko strach używać:

1. Brak charsetu. Mam nadzieję, że to nie jest jego cała treść i będzie można docelowo pisać z polskimi znakami bez obawy o dziwne krzaki.

2. Nie filtrujesz zmiennych, z wyjątkiem emaila... Jak się ktoś uparty zacznie bawić, to może (jeżeli się nie pomyliłem w interpretacji) dorzucić własne nagłówki Cc i Bcc kilku(nastu/set) ofiar i zmienić formularz kontaktowy w całkiem interesujący spambox.

3. Kto w czasach bibliotek do obsługi SMTP korzysta z funkcji mail()? Przy używaniu jej może się zdarzyć, że user dostanie komunikat "wiadomość została wysłana", tymczasem ona będzie sobie latać gdzieś między serwerami, odbijając się od przepełnionej skrzynki odbiorcy, firewalla, albo diabli jeszcze wiedzą, czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. 

A więc co proponujesz poprostu pierwszy raz robię stronę WWW i nie jestem jeszcze tak bardzo " w temacie ", Dlatego powiedz mi jakiego formularza kontaktowego mam użyć ??? Tylko żeby był w miarę prosty :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w miarę profesjonalny hosting. Chcesz robić stronę samodzielnie: ściągasz skrypty, o działaniu których masz niewielkie pojęcie, albo wręcz żadne. Nie wiesz, jak korzystać z serwera (patrz - pytanie o FTP, czy skrypt). Opcje widzę dwie:

- korzystasz z gotowca i konfigurujesz według potrzeb: polecam wordpress, chociaż widzę, że linuxpl ma jakiś swój kreator stron

- zapominasz o formularzu kontaktowym i rzeźbisz wszystko samodzielnie. Czyli uczysz się przynajmniej podstaw: html, css, js, php, sql. Jak zdobędziesz doświadczenie, napiszesz (albo ściągniesz i ew. poprawisz) formularz.

 

Pierwsza ścieżka jest prosta i niewymagająca. Druga to droga przez ciernie i rozpadliny, przez śnieżycę, pod górę, z pięćdziesięciokilowym bagażem.

Nie będę ci doradzał, którą iść - decyduj samodzielnie. Nie będę też łatał tego skryptu, bo nie o to chodzi, że mogę to zrobić, tylko o to, że musisz sobie zdać sprawę z tego, że wstawię tam dowolny złośliwy kod i nawet się nie dowiesz.

 

Swoją drogą... formularz kontaktowy na stronie? Nope- to nie lata dziewięćdziesiąte. Na podstronie kontaktu wystarczy email zamotany encjami, albo składany w JS (żeby boty spamowe nie znalazły i nie przychodziły ci potem reklamy viagry). Jak ktoś się będzie chciał skontaktować, to napisze mail w swoim programie pocztowym.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...