Skocz do zawartości
DesoloAnimus

Komputer dla gracza + monitor [~4000 zl]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i od razu do rzeczy.
 
Zastosowanie : Gry, filmy, internet, muzyka, oglonie komputer multimedialny o przeznaczeniu mocno 'growym'
Maksymalna kwota : 4000 zl (wolelibysmy tego nie przekroczyc ale lekko o 100-150 zl mozemy jesli naprawde bedzie tego wymagac sytuacja)
Których części potrzebuję : 'buda' + monitor + glosniki
Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie.
Specjalne wymagania : grafika raczej ze stajni zielonych, Gry na ktorch koledze zależy: Diablo III, Dawn of War II, seria Assassin's Creed, FIFA, Wiedzmin. Wszystkie oczwiscie w najnowszych odslonach.
Części z poprzedniego komputera : Ew. mysz, klawiatura, dysk 80GB
Inne: nie wykazal zainteresowania nie / potrzebuje 'bajerow' w postaci 3D, SLI czy 120Hz.
Własna propozycja zestawu z morele.net (cos mi sie zapis koszyka buntowal wiec wrzucam tak):
 
1 Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL   859,00 
2 MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL  301,95 
3 Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series  305,91  
4 Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)  206,91 
5 Zasilacz XFX Pro Series 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9) 232,65 
6 Asus Napęd DVD -/+RW, E-Green 24x (Czarny Panel), SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM  64,35  
7 MSI GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI GTX770 - (N770 TF 2GD5/OC)  1266,21  
8 Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0 169,00  
9 LED BenQ GL2250 9H.L6VLA.TPE 385,00 
SUMA: 3790 zl
+ glosniki - ale tu jestem kompletnie zielony
 
Zestaw przeznaczony dla mojego dobrego przyjaciela. Boli mnie element ''Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie.'' niestety facet ledwo nauczyl sie obslugi pralki (serio) i termin OC mowi mu tyle co mi nazwy/typy lakierow do paznokci O_o. Ja 90% czasu jestem w rozjazdach, nie ma nikogo innego kto moglby zajac sie podkreceniem maszyny, no chyba iz kupic 3570k, ktory bez OC poki co i tak w zupelnosci wystarcza (wystarcza prawda?) i poczekac az bedzie tego czasu wiecej... kiedys tam (rok najszybciej - ja ostatnio krecilem za czasow Barton'ow ,Sempronow i socket 939 wiec tak... slabo sie na silach czuje.).
 
Monitor troche wybrany w ciemno. Kolega widzial starszy model Benq (G2222HDL) u innego znajomego, 22'' mu w zupelnosci wystarcza, tamten z podobnej polki cenowo-jakosciowej taki mu odpowiada, ale moze polecicie cos lepszego?
Nie jestem pewien co do zasilania choc z drugiej strony dobry GOLD 550 powinien wystrczyc do takiego zestawu (nawet jesli, JESLI kiedy kolwiek bedzie w ogole podkrecany). 
 
Wszelkie 3D, SLI, 120Hz - zbedne.
 
Komp na kredyt wiec konkretna i nie przesadzona cena barzo wskazana. 
Koledze zalezy na odbiorze osobistym, z rejonu Trojmiasta a wiec najlepiej wlasnie gral.pl, esc.pl, morele.net.
 
Konfiguracja bardzo pogladowa. Prosze o szczere opinie i pozdrawiam.
 
 
 
PS. Wybaczcie brak polskich znakow. Pisze z zagranicy, z zablokowanego windowsa i nie polskiej klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, poczytalem fakt 4570 bardziej oplacalny od 4670.
Mam jedna watpliwosc. Nie dostrzegam roznicy...
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4570-3-2ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i54570-546528/
vs
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4570-6m-cache-do-3-60-ghz-cm8064601464707-584881/

Jedyna w opisie. W pierwszym "3.2GHz" w drugim "do 3.60GHz". Rozumiem iz to kwestia tylko i wylacznie opisu ,i chodzi o automatycznie regulujacy sie mnoznik (cos jak Auto OC) w tych procesorach?
Roznica w cenie dotyczy BOXowego chlodzenia, tak?

Z monitorow zastanawialem sie nad: Benq GW2265HM http://www.morele.net/monitor-led-benq-gw2265hm-9h-lasla-dbe-605726/
 

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica. Droższy to BOX, tańszy to OEM, czyli (chyba, że się coś pozmieniało :-)), pierwszy z wentylatorem, drugi bez.

Co do zestawu, to jakbym wydawał 4k na komputer, to na monitorze bym nie oszczędzał i poszedł w jakiegoś IPS do 700 zł, ale to tylko moje zdanie. Mówisz, że znajomemu TN wystarcza - może tak być, ale widział jakieś inne matryce niż TN? Warto się przejść do jakiegoś sklepu, choćby tego "dla idiotów" i popatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznice miedzy TN-kami a innymi ja zobacze. Sam mam 30'' na S-PVA. On byl uchahany jak dziki bak widzac prosta 22'' TN'ke od Benq u kolegi gdyz sam ma od lat 17'' gdy TN'ki kostowaly chore pieniadze i byly praktycznie jedynymi dostepnymi matrycami. Jego monitor jednak calkowicie umiera, bialy jest zolty, brak mu calkowicie ostrosci, momentami zaczyna swirowac skalowanie i wsztko skacze... slowem choinka i dyskoteka a oczy umieraja po godzinie pracy. Dzis TN'ki to zupelnie inna sprawa, roznica kolosalna. IPS fajne... ale nie w tym przedziale cenowym gdy na caly zestaw mamy MAX 4200 (buda+monitor+klawiatura+mysz+glosniki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby monitor i brak SSD.

 

Odblokowany i5 i GTX 770 nie są potrzebne, można tam dużo zaoszczędzić.

@humanoidal, rozwiniesz? 

 

Fakt, z tym "K" w nazwie to się walnąłem podczas wyboru na liście produktów w sklepie. Wybór już padł na zwykły i5-4570.

 

Monitory właśnie ogląda, naciskam kumpla by wziął jakiś IPS (na morele.net jest LG 23" IPS za 599 zł) ale z drugiej strony on i tak ledwo dostrzega takie różnice. Chce mieć mocny sprzęt do grania gdzie nie będzie się stresował, że mu coś za rok nie pójdzie bo szybko nowego configu nie będzie składał.

 

Nad SSD się zastanawialiśmy, sam mam, wiem jaki to przyrost wydajności... ale po prostu nie zmieścimy się z funduszami a jeszcze głośniki, mysz, klawiatura co już daje + ~230 zł

 

Zastanawia mnie czemu piszesz iż "GTX 770 nie są potrzebne". Za drogo, za dużo, nie wykorzysta? Rozwiń wypowiedź proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...