Skocz do zawartości
Samy1122

Win 7 nie widzi myszki kilka sek.po uruchomieniu kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem zaczął się kiedy kupiłem dysk ssd(plextor m5p 128gb)zainstalowałem system,sterowniki,programy i po kilku dniach mysz za każdym razem gdy włączam albo uruchamiam ponownie kompa, nie reaguje na ruchy,przyciski na nic ale trwa to tylko kilkanaście sekund po załadowaniu pulpitu,następniejest taki dźwięk jaby win wykrył nowe urządzenie a po kilku sekundach jest znowu inny dżwięk sugerujący że urządzenie nie zostało poprawnie zainstalowane,po tym wszystkim mysz działa normalnie,jest to trochę denerwujące bo muszę za każdym razem czekać aż mysz będzie gotowa...,zainstalowałem oscareditor do makr ale po tym mysz już wogóle nie działa muszę ją dopiero wypiąć z usb i wpiąć ponownie i wtedy działa normalnie,w uefi działa normalnie,wcześniej jak miałem system na dysku samsung hd103sj takich problemów nigdy nie było.Pobawiłem się dłużej z tym problemem i odkryłem że klawiatura(microsoft sidewinder x4)też nie działa przez taki sam czas co mysz,mierzyłem napięcia na usb i jest lekko ponad 5V,wykonałem 5 takich takich pomiarów i teraz działo się coś czego nie ogarniam,dwa razy podczas mierzenia mysz i klawa zadziałay od razu po załadowaniu pulpitu,dwa razy zadziało dopiero po kilkunastu sekundach tak jak opisałem wyżej,raz już bez pomiaru,po prostu utuchomiłem kompa ponownie i od razu zadziało, więc zrobiłem tak jeszcze kilka razy i dwa razy zadziało normalnie a 3 razy nie,zamieniałem kable od ssd,podpinałem do drugiego wejsćia sata III na płycie i nie pomogło,na starym dysku hd103sj mam jeszcze system podpiąłem go i od razu zadziałało,czy problemem może być dysk ssd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to ta niefortunna aktualizacja?

http://forum.purepc.pl/index.php?/topic/355966-Win-7-aktualizacja-i-problemy-z-usb

Mi co jakiś czas wyłączała się klawiatura lub/i myszka (przede wszystkim mychacz). Odinstalowałem aktualizację, nie wykonując zaawansowanych działań opisanych w temacie - nie pomogło [zapewne po nich było by ok, niemniej sprawę olałem jak na razie]. Podpiałem tymczasowo oba urządzenia do portów USB 3.0 i działają bez anomali.

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zaktualizowany,jest to ta sama wersja w tej samej postaci co na starym dysku,sprawdzałem pod innymi portami i jest tak:na płycie głownej to samo,na usb 3.0 również nie działa,z kolei jak wpiąłem na przedni panel obudowy to mysz zadziałała od  razu ale tylko pod jednym portem natomiast klawiatura pod żadnym,tutaj smart ssd(http://zapodaj.net/a86e446d672ba.png.html) z tym ssd jest taka dziwna sprawa,mam go już od piątku komp działa po kilkanaście godzin dziennie a jest naliczone dopiero 7 godzin działania dysku,czy coś takiego może być problemem?dodam jeszcze że jak podepnę do moich nowych dysków ten stary z systemem i resztą danych to wszystko jest ok-win7 jest odpalony z ssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem system od nowa tylko,z tymi samymi aktualizacjami  i nie zmianiałem ustawień dlatego napisałem ta sama wersja i w tej samej postaci,co do tych godzin to mam włączoną opcje żeby dysk nigdy się nie wyłączał od czasu zainstalowania win 7 na ssd ale i tak nalicza te godziny bardzo powoli,te godziny niby taka drobnostka ale jednak chciałbym iedzieć ile dysk pracował.W sumie mógłbym jeszcze raz zrobić format ale nie wiem czy to coś da z tymi usb...,moża zmiana na win 8 coś da?

Edytowane przez Samy1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...