Skocz do zawartości
Agathion

MSI Radeon R9 290- niskie fpsy w starych grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem MSI Radeon R9 290 i mam dosc dziwny problem. 

Otoz w nowych grach wszystko dziala jak nalezy, mam duzo fpsow na max detalach i sie z tego ciesze, ale za to w starych grach, takich jak np enemy territory mam 20 fpsow. Czasem ta wartosc skacze w gore do 60-70, ale to nie zapewnia mi plynnej gry.

 

specyfikacja mojego kompa:

i5 4670k @ 4,4ghz

8gb ram 1600

asrock z87 extreme3

m5s 128gb

gram w rozdzialce 1680x1050 poki nie wybiore jakiegos dobrego monitora gamingowego.

 

Nawet na starej grafice (geforce 9600gt, potem gtx260) mialem 125 fpsow wiec nie wiem w czym tkwi problem. Poczytalem na necie ze inne karty amd nie uruchamiaja trybu 3d w niektorych grach, czy to dziaje sie takze w moim przypadku?

GTA 4 tez jakos wykrywala 290tke jako slaba karte, dopiero po dodaniu paru komend gra pozwolila mi zmienic ustawienia grafiki.

Wie ktos moze dlaczego tak sie dzieje?

Edytowane przez Agathion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Radeon Pro. Tam po dodaniu profilu gry można zaznaczyć, żeby po włączeniu gry trzymało ustawione przez ciebie zegary cały czas. Mi to pomogło w miarę nowym Mark of the Ninja (problem w tym ze gra jest w 2d i za dużo nie wymaga, przez co karta siedziała na ustawieniach z 2D).

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Radeon Pro. Tam po dodaniu profilu gry można zaznaczyć, żeby po włączeniu gry trzymało ustawione przez ciebie zegary cały czas. Mi to pomogło w miarę nowym Mark of the Ninja (problem w tym ze gra jest w 2d i za dużo nie wymaga, przez co karta siedziała na ustawieniach z 2D).

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

 

Moglbys wrzucic screena z tymi ustawieniami? Ciagle mam ten sam problem. Gdy gra sie uruchamia, gpu wskakuje na 1ghz, procek robi to samo, z 800mhz na 4,2ghz (obnizylem troszke takty). Jak narazie wszystkie gry mi chodza miodzio, tylko ta jedna jakos ma 20+fpsow Q_Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...