Skocz do zawartości
ath

P III socet 1 / socet 3700

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym zmienic swojego P III 450 mhz slot 1 na celerona 600 E socket 370. I tu jest pewien problem... Procek do dzialania bedzie potrzebowal przejsciuwki.To ok.Ale moja plyta gl. A open ax6bc obsloguje mnoznik tylko do 8x a ten celeronek wymaga 9x.No wiec czy uda mi sie go uruchomic i zmusic do normalnej pracy na tej przejsciuwce... Celek pracuje na magistrali 66mhz,1.7v.Jesli ktos sie na tym zna prosze o pomoc :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie są przejścówki z mnożnikami itd. Ale po co przecież ten celek raczej nie będzie szybszy od twojego PIII 450. Znajomy miał PIII500 i to było raz szybsze w 3dMarku01 od mojego C500. Nie mówie że w realnym urzytkowaniu jest aż tak różnica ale ja bym raczej nie wymieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież ten celek raczej nie będzie szybszy od twojego PIII 450. .

Zgadzam się w zupełności pełne PIII, to zawsze co najmiej 1,5 celka, więc zamiana raczej kiepska. Zostałbym raczej przy swoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zamieniaj, nie warto, kolega chciał udowodnić mi że jego celek 633 bije na głowe mojego pIII 450 Slot1 Katmai, testowalismy to jakims programem bodajże dr. hardware, zapuściliśmy jakiś benczmark, wynik brzmiał 7:4 dla mnie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba celiny 600 nie szły chętnie na FSB 100. moim zdaniem nie warto wymieniać. chyba, ża znajdziesz celerona 533 na jądrze P !!! i on na pewno pójdzie na FSB 100, FubaF tak ma. jeśli miałbyś cokolwiek dopłacić do tej wymiany to daruj sobie.

opcja druga, bardziej wydajna : sprzedać P3 i płytę i zakupić durona 800 (najlepszy stosunek ceny do wydajności). duron 800 ma wydajność o 20-25% wyższą od P3 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...