Skocz do zawartości
dw10

prawdopodobnie wirus, blokuja sie przyciski myszki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, opisze moj problem. Po uruchomieniu systemu tak jakby czesciowo blokowaly sie przyciski myszki. Powiedzmy na poczatku wyskakuje mi okienko logowania do aqq. Jesli szybko klikne to sie zaloguje i czasami albo jest ok albo zablokuja sie calkowicie zarowno na myszce podpietej pod usb jak i na touchpadzie. Sam kursor smiga sobie bez problemu. Klawiatura dziala i moge wywolac menu start i wlaczyc cos. W takim momencie pomaga ctr+alt+del. Wystarczy zeby aktywowac cos co bedzie na calym pulpicie, moze byc tez zmaksymalizowany program. Wystarczy to zrobic za pomoga ale+tab i znowu moge klikac. Czasami jest tak ze moge klikac na pulpicie ale nie moge juz kliknac na zadnym oknie ktore wyskoczy. W trybie awaryjnym wszystko dzialalo super ale jak uzylem Malwarebytes Anti-Malware oraz Spybot-S&D ktore znalazlo mi jakies robactwo to zaczal sie tez walic tryb awaryjny. W ten sam sposob. Uzylem rownies esed online ktore wykrylo mi to samo, cos takiego: (PUP.Optional.InstallCore.A) Po kilku przejazdach tymi 3 programami wyczyscilo teoretycznie wszystko jednak problem pozostal. Wczesniej byl format c i reinstal systemu i problem nie zniknal. W miedzy czasie odinstalowalem kazdy mozliwy program i wywalilem kazdy program z magazynu. Zostawilem tylko czesc muzyki, filmow, pliki pdf i zdiecia. Dodatkowo problem jest z chrome. NIe moge edytowac paska adresu a po kliknieciu zakladki zamyka sie ona. Ponadto nie moge kliknac przycisku z menu wprawym gornym rogu. Pozniej kolejne rundki wyzej wymienionymi programami plus ADWcleaner , Junkware Removal Tool oraz HitmanPro. Zaden nic wiecej nie wykryl a problem nadal nieruszony.

 

Zaraz przejade combofixem ale jak by ktos mial jakis pomysl to niech wali smialo. Raczej dbam o system i nigdy wczesniej takiej awari nie mialem i szczerze mowiac jestem juz w kropce....

 

Wybaczcie za chaos ale staralem sie opisac najdokladniej jak potrafie zawierajac w wypowiedzi wszystko co uznalem ze moze sie przydac.

 

Edit: napisalem w zlym dziale, prosze moda o przeniesienie

Edytowane przez dw10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok problem rozwiazany, Powodem calej awari nie bylo robactwo pomimo ze sporo tego bylo ale sterownik od myszki. Myszka na usb okazala sie uszkodzona. W momencie w ktorym windows doinstalowal sobie do niej sterownik zaczynaly sie problemy. W jakis sposob zmienialo to rowniez ustawienia touchpada dlatego odlaczenie myszki i odinstalowanie jej sterownika nie pomagalo. Dopiero usuniecie sterownika myszki na usb, odlaczenie jej, odinstalowanie sterownika touczpada i restart naprawil wszystkie problemy. Poczatkowo podejrzewalem padniety ssd ( przez brak reakcji na klikniecia uznalem to za mulenie ) a pozniej robactwo i kiedy sie okazalo ze jest tego troche skupilem sie na tym niepotrzebnie i szybki format bo sie spieszylem. Glupi ja i az wstyd ze 2 dni meki przez taka glupoty;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Jankarp

Też kiedyś miałem coś podobnego. Wydawało mi się, że wirus blokuje przycisk na klawiaturze. Wiesz co się okazało, że przycisk był wciśnięty :) Sprawdź, może z Twoją myszką jest podobnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...