Skocz do zawartości
elmo77a

Jednostka centralna za 4600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu nowego komputera między innymi do gier. Chciałabym, żeby mi posłużył jak najdłużej.

Zależy mi aby płyta główna była wyposażona w złącze e-sata, oraz dużą liczbę portów usb.

Zasilacz natomiast modularny z certyfikatem gold.

 

 

Przygotowałam wstępnie dwie konfiguracje:

 

1. http://www.morele.net/inventory/info/SCeJFy/  plus dedykowane maty wyciszające zudm-105.

W przyszłości możliwe chłodzenie wodne.

2. http://www.morele.net/inventory/info/sRqbYS/

 

Konfiguracja nr 1 możliwa również z płytą Asrock Z87 extreme4 i procesorem i5 4670k.

Nowy dysk ssd na system juz kupiłam.

Który zestaw jest bardziej opłacalny?

 

Mam też pytania odnośnie  komponentów.

Zastanawiam się nad kupnem zasilacza Corsair RM 650 albo  zamiast Cooler Master V700 , co o nim sądzicie?

 

Czy warto kupić gtx770 z 4gb czy wystarczy wersja 2gb? A może Radeon MSI R9 280x Gaming?

 

Serce mówi radeon. Na 7 kart graficznych do tej pory posiadanych raz miałam geforce' a. Jedyna karta która się spaliła.

Edytowane przez elmo77a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach planuję kupić komputer, potrzebuję jednak opinii czy właściwie dobrałam komponenty. PC ma wystarczyć na kilka lat. Będzie wykorzystywany do programów biurowych, internetu, multimediów, programowania i gier.

 

Procesor  Intel i5 4670k

Płyta Asrock  Fatal1ty h87 Performance

Dysk WD 2TB green WD20EZRX

Chłodzenie Raijintek EreBoss

Obudowa Corsair Vengeance c70

Zasilacz Corsair RM650 albo RM750

Pamięć G.Skill 8gb F3-12800CL7D-8GBXM

Karta graficzna MSI gtx770 2gb N770 TF 2GD5/OC albo msi gtx770 4gb N770 TF 4GD5/OC

rozważam również XFX Radeon R9 290 http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=59485 1700 zł mogę maksymalnie wydać na kartę choć wolałabym tańszą.

 

Dysk ssd z systemem już mam. Monitor używany przeze mnie to Iiyama Prolite X2377HDS.

 

 

 

 

 

Edytowane przez elmo77a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Corsair RM650 spokojnie wystarczy 

XFX Radeon R9 290 - rozwojawa karta graf (512bit, 4gb ramu, Mantle)

 

Reszta zestawu bez zastrzeżeń, to samo tyczy się dysku SSD i monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę zmień na nie wiele droższą MSI Z87-G43 .Zasilacz za mocny ,starczy dobre 550W , zasilacz nie co za drogi - 422 zł w morele.net .Głównie przez certyfikat 80+ Gold , starczy zasilacz z certyfikatem 80+ Bronze - w skali rocznego zużycia prądu raptem kilka zł różnicy a sam zasilacz kosztuje ponad 100 zł mniej np. XFX Core 550W lub SPC Deus M1 550W . Z tego R9 290 możesz przy odrobinie szczęścia zrobić wersję 290X .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...