Jump to content
Sign in to follow this  
Men31

Zadanie prometheusa

Recommended Posts

Czy ja wiem.

Spostrzegawczość to ćwiczą gry w "Talking Tom", gdzie trzeba z pośród kilkunastu obrazków wskazać ten, na którym postać się uśmiecha.

Tutaj rozwiązania nie widać od samego patrzenia. Trzeba pomyśleć, by dojść do schematu.

Problem jednak polega na tym, że na upartego każdy może sobie dorobić swoją teorię wyboru rozwiązania.

Hhm... czyli jak ktoś nie potrafi rozwiązać "elytanego testu" polegającego na oglądaniu bazgroł, to jest średnio inteligentny? Nigdy nie rozumiałem fenomenu takich testów (może jestem za głupi), ale niewiele one mówią o samej inteligencji, a raczej oceniają spostrzegawczość.

Umiejętność dostrzegania wzorców w, wydawałoby się, chaotycznych bazgrołach, tak samo jak umiejętność wyciągania z nich wniosków i stosowania zdobytego doświadczenia do podobnych zadań jest przejawem inteligencji.

Jeżeli ktoś nie potrafi rozwiązać tego "elytanego testu", to znaczy że nie jest w stanie rozwiązać tego jednego testu, za to może być całkiem dobry w innym.

Chcesz, pobaw się: flaszyk z testem

Test jest dla ludzi hmm... "normalnych". Nie trzeba do tego żadnej ekstremalnej wiedzy z zakresu fizyki kwantowej, mikrobiologii, inżynierii lotniczej, czy znajomości topografii północnego Mozambiku.

Bardzo podobne testy przeprowadzali jeszcze kilka lat temu nasi psychologowie, tylko w formie papierowej.

Edited by m4r

Prawda jest taka, ze na dobra sprawe, mozna by znalezc kilkadziesiat roznych matematycznych rownan do tego testu ktore by pasowalo do kazdej odpowiedzi.

Właściwie to ja bez robienia testów wiem, że jestem głupi.

• Upvote 6

Ależ wręcz przeciwnie, sam fakt, że nie wyrażasz chęci ich robienia dowodzi Twej mądrości.

Co się dzieje z tym światem, młodzież woli oglądać kolorowe kwadraty, zamiast obejrzeć nowości na redtube.

Chcesz, pobaw się: flaszyk z testem

Test jest dla ludzi hmm... "normalnych". Nie trzeba do tego żadnej ekstremalnej wiedzy z zakresu fizyki kwantowej, mikrobiologii, inżynierii lotniczej, czy znajomości topografii północnego Mozambiku.

Bardzo podobne testy przeprowadzali jeszcze kilka lat temu nasi psychologowie, tylko w formie papierowej.

Nigga please, to zadania dla klas 1-3 czy gimnazjum?

Dołączona grafika

MaSell w Mensie, ta, chyba dlatego, że niemieckim podtatusiałym mensiarzom oddawał się na Tajwanie.

• Downvote 1

Nie tylko na Tajwanie

edytka

Ten wykresik przypomina mi coś znajomego... kle kle kle... to przecież jak wykres momentu w 1.9tdi ;)

Edited by kłopotliwy drągal

Nigga please, to zadania dla klas 1-3 czy gimnazjum?

140, czyli wszystkich zadań nie rozwiązałeś poprawnie, a więc test jest dla ciebie jak najbardziej odpowiedni. W której klasie gimnazjum jesteś?

Dzień dobry,

Prawidlowa odpowiedz to jest E, musicie wyobrazić sobie przesunięcie bryły oraz określona permutacje (przesunięcia poszczególnych jej elementów zgodnie z obrotem który narzucają 2 poprzednie ilustracje z rzędu) Pozdrawiam szybkiwwa@gmail.com

Dzień dobry,

Prawidlowa odpowiedz to jest E, musicie wyobrazić sobie przesunięcie bryły oraz określona permutacje (przesunięcia poszczególnych jej elementów zgodnie z obrotem który narzucają 2 poprzednie ilustracje z rzędu) Pozdrawiam szybkiwwa@gmail.com