Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 750 / 750 Ti - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Ksiądz proboszcz już się zbliża, już zapukał do naszych drzwi, więc... na razie zbiór ostatnich newsów.

 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych informacji o maxwellu można wywnioskować jak będą wygladały mocne maxwelle :>

 

Najmocniejszy maxwell będzie miał min 8Mb L2 i szynę 512bit.  Wielkość gpu , czyli ilość jednostek wykonawczych to póki co wielka niewiadoma , ponieważ nie wiadomo na co stać proces 20nm :>

 

Wszystko się okazę w q4 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że GTX 750/750 Ti to jedynie przystawki, aczkolwiek pomimo swojej dość ubogiej specyfikacji potrafią pogonić nawet GTX 650 Ti BOOST 2GB. Jeśli NV nie poszaleje z cenami, wskakując gdzieś w przedział 500 PLN, to będzie dość ciekawa propozycja dla mniej wymagających graczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Osoby z niecierpliwością czekające na premierę architektury NVIDIA Maxwell mogą nareszcie zaspokoić swoją ciekawość - dzisiaj nastąpiło oficjalne uwolnienie informacji dotyczących nowych kart graficznych GeForce GTX 700, pozwalając zweryfikować plotki od miesięcy krążące po internecie. Będzie rewolucja czy raczej ewolucja? Jak dużego przyrostu wydajności należy oczekiwać? Co producent uczynił w kwestii energooszczędności? Odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania znajdziecie w dalszej części publikacji. Tradycyjnie przygotowaliśmy porównanie kilkunastu kart graficznych, gdzie pierwszoplanowe role przypadły GeForce GTX 750 i GeForce GTX 750 Ti, również w wersjach niereferencyjnych. Następcy Keplerów triumfalny marsz zaczynają od segmentu mainstreamowego, chociaż zwykle to najszybsze modele inaugurowały kolejną generację, aby narobić medialnego szumu i wzbudzić pożądanie wśród entuzjastów. Natomiast w przypadku Maxwella na przystawkę oddelegowano energooszczędne układy za stosunkowo niewielkie pieniądze, które powinny przypaść do gustu rozsądnym graczom. Zapraszamy na premierowy test kart graficznych GeForce GTX 750 i GeForce GTX 750 Ti.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male pyrtki, a całkiem dobrze sobie radzą :)

 

Czasem doganiają GTX 660 Dołączona grafika

 

Rdzeń jest tak mały, że za niedługo trudno będzie coś na niego położyć :biggrin:

 

Niestety za drogie... 600 zł za takiego wymoczka ?  Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wydajność jest bardzo nierówna, bo podsystem pamięci i mała ilość TMU w niektórych tytułach okazuje się wąskim gardłem. Jak ceny zejdą do 500-550 PLN, a już widać fajne oferty za 570 PLN (MSI), to będzie całkiem sensowna propozycja. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena to wiadomo sprawa póki co nieopłacalna karta , co do konstrukcji gpu to jakby dorzucili tmu/rop/kaszy/szerszą szynę to karta by mocno straciła na energooszczędności , dlatego te karty dają radę w grach , gdzie wydajność głównie jest uzależniona od sp. Niektórzy zbyt optymistycznie patrzą na perf na wat w tych kartach :> , patrząc od strony sp i przykładowy testów w compute to poprawa perf na wat jest bardzo duża tylko nijak to się przekłada na gry.

 

Ciekaw jestem jak się sprawdzi maxwell w koparkach.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli wykresy? Generalnie to pudło nie zawiera informacji że cooler jest DCU II, tylko "Dual Fan Cooler". Jednak pod względem konstrukcyjnym i stylistycznym to nadal liga DCU II (tylko że budżetowego, bez rurek). Skoro GTX 650 Ti występował jako DCU II, to tutaj także powinien http://www.asus.com/Graphics_Cards/GTX650_TIDC2T1GD5/ - zaraz to zweryfikuje. 

 

EDIT: Niech będzie ASUS GTX 750 Ti.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na myśli ogólną nazwe produktu - wiem, że to mało istotne ale sam fakt tak jak napisaleś na pudełku jest tylko dual fan. Rozchodzi sie o idee DirectCU miedziany heatpipe w bezposrednim kontakcie z gpu - tutaj tego nie ma. Co do modelu, który przytoczyłes to faktycznie była to wersja DCU.

 

 

=======

 

EDIT: Gainward GTX 750TI Golden Sample 1202MHz base / 1281MHz boost  :biggrin:

Edytowane przez Yogi311
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada już ktoś nowego Maxwela, bo właśnie zamówiłem MSI 750Ti Gaming i ciekawość mnie zżera :P

 

Oczywiście jak karta dojdzie do mnie ze sklepu, to coś naskrobię na jej temat.

 

To może być dość ciekawa propozycja do słabych procesorów, np. I3 2100/3220/4130.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie wiem jak w Polsce ale w niemczech różnica miedzy MSI 660 a 750 TI to około 17 Euro, wiec chyba lepiej isc w GTX 660 co innego GTX 750 bez TI to juz róznica 50 Euro,ciekawi mnie jaka będzie Twoja opinia Leven :D Sam chce zmienic karte ale jest tak zamieszane ze nie wiadomo jaka wybrać.po drugie karta duch R7 265 która ma niezłe osiągi tu i tam ale z kupnem to zapomnij....

Edytowane przez Drizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zabrzmi to dziecinnie, ale ja się bardziej cieszę z kupna tego maleństwa 750Ti, niż z wcześniejszej  670 :P

 

To jest niewiarygodne, jak tak malutki GPU może wykazać tak zadowalającą wydajność, malutki pobór mocy, a co za tym idzie - ciszę i chłód.

 

Szkoda tylko, że nie można kupić referenta, ale ten MSI też jest doskonały.

 

Mam tylko nadzieje, że karta będzie pracować jak referent, czyli  bez problemowo.

 

Czekam już drugi dzień, a przede mną jeszcze dobre kilkadziesiąt godzin :biggrin:

 

Co do ceny, masz rację... 750Ti powinna kosztować nie więcej niż 500 zł, ale w Polsce jak wiadomo musimy zapłacić za nowość.

 

W skrócie... dałem się wycyckać z pieniędzy, ale nie mogłem już dłużej czekać (na obniżkę), poza tym Putin miesza za granicą, giełdy szaleją, może jeszcze przykręci kurek z ropą i ceny polecą do góry.

 

Za MSI 750Ti Gamer dałem 578 zł w sklepie koło mnie (nie internetowy).

 

Niestety nie mieli tego modelu w sklepowym magazynie, stąd muszę czekać na dostawę z hurtowni.

 

Wydajnościowo, karta nie plasuje się znowu tak źle patrząc na testy:  http://www.pureoverclock.com/Review-detail/msi-gtx-750-ti-twin-frozr-gaming-review/6/

 

Mnie zadowoli to co pokazują testy.

 

W końcu mam tylko I3 na pokładzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się skusiłeś na "prawie-maxwella"  :wink2:

Ze swojego Gainwarda (ciągle trzyma cenę 549zł na esc.pl) jestem zadowolony. Szukałem też jak najkrótszego modelu. Pulpit/przeglądarka jest b. cichy, w stresie trochę gorzej, ale i tak podczas grania używam słuchawek. Wydajność dla mnie wystarczająca. Przesiadłem się z R7770, który w CS:GO zapewniał mi 130fps (fps_max 131) ze spadkami do 80, przy czym cały czas obciążony był w 99%, GeForce zaś trzyma stałe 130fps, a obciążenie nie przekracza 70%. Obserwacje @ msi afterburner OSD.

Niestety, cena trochę zabija te karty, ale cóż. Mam nadzieję, że z kartą nic nie będzie się działo - zamierzam długo jest używać. 

 

 

 

Dołączona grafika

 

- FireStrike @ 1220 / 1650

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem MSI Gaming, bo ma duże chłodzenie i bardzo dobre opinie.

 

Nic dziwnego, skoro radiator jest z heat-pipami + dwa duże wentylatory.

 

No i karta ma dualny bios, co mi odpowiada, bo mam ciągotki do flashowania biosów XD

 

Apropo flashu... edytowałeś bios KBT 1.27 ?

 

Jak nie, możesz spróbować ustawić sobie w nim taktowania, Power Target i napięcia i wgrać te ustawienia do karty.

 

Jeden z użytkowników bratniego forum też ma 750Ti i właśnie zrobił sobie OC w biosie karty KBT 1.27.

 

To o wiele lepszy sposób na OC, niż programy zewnętrzne.

 

To tak w ramach dzielenia się informacjami :)

 

 

Co do skuszenia się na "prawie Maxwela"... tak, nie wytrzymałem i musiałem kupić kartę, poza tym byłem zmuszony sprzedać 670 (sprawy finansowe w domu).

 

Aha... możesz pokazać ASIC karty ?

 

Odczytasz go w GPU-Z.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałem na pclola. 

 

Dołączona grafika

 

Z Biosem nie kombinowałem - gdy mnie poprzednio o to pytałeś (na labie), próbowałem użyć do tego GPU-z i cały PC się zawiesił :E (sideband nie kłamał wtedy :P)

Zresztą, OC użyłem tylko do smarków, z ciekawości. Karta pracuje cały czas @ default. Więcej nie potrzebuje, ale nie ukrywam, że czuję drobny komfort psychiczny wiedząc, iż z GPU da się jeszcze wycisnąć kilka MHz. Najcięższe zadanie, jakie czeka mojego Maxwella to odpalenie Wiedźmina3 w 1080p w jakichkolwiek detalach z sensownym frameratem. 

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam Ciebie z Lolka :P

 

ASIC całkiem fajny.

 

Samsungi poszły na 1650 mhz, czyli 6600 mhz efektywnie, gdzie te memki mają 6000 mhz natywne taktowanie.

 

Dziwna sprawa, bo w słabszych modelach 750 są Hynixy, a w mocniejszych Samsungi :biggrin:

 

Do czego na Lolu użyłeś GPU-Z i Ci zawiesił komputer, bo nie rozumiem  ?

 

 

Wiedźmina3 w 1080p ?  oo... będzie ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ASIC to dziwna sprawa. Gdzieś na forum TPU był gość z ASIC ~60% a wykręcił HD79xx ponad przeciętną. I Vice Versa - ludzie z 80-90% a śmieszne wartości OC osiągali. Coś jak mój poprzednik HD 7770 - ASIC chyba ponad 80% a ledwo 1100MHz na rdzeniu robił. 

Save BIOS chciałem zrobić. Freez, restart i do tematu nie wracałem. 

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... chciałeś zgrać bios na dysk w GPU-Z.

 

Jak nie chcesz "grzebać" w biosie, to musisz poczekać, aż dostanę kartę :P

 

Wtedy napiszę, czy KBT dziala poprawnie na Maxwelach i co da się wycisnąć z karty.

 

No i czy ma to w ogóle sens, bo karta, to przecież niska półka wydajnościowa :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do HTPC jak znalazł.

 

Ogólnie skupili się na Wydajność/Watt. Ciekawe czy tak będzie wyglądał trend na najbliższe lata - wydajność kart w danym segmencie stoi w miejscu a obniżamy jedynie pobór mocy.

Co z tego jak do HTPC grafa na procku intela w zupelnosci wystarcza?

No chyba, ze masz jakis archaiczny procesor.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega na sąsiednim forum wykręcił bez jakiś cudów 750Ti na stabilne 1400 mhz :)

 

Karta Evga SC bez grzebania w biosie (nic o tym nie pisał).

 

Czyli blisko stockowego GTX 660 :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka do OC nie dam, bo nie mam, ale mogę Ci dać namiar na użytkownika: SuLac0

 

Albo poczekaj na moje wypociny :P

 

EDIT: kolega z sąsiedniego forum zrobił malutki teścik na I3 z HT i bez HT na GTX 750 Ti:

 

1) Starcraft 2 (3v3, 1080p b. wysokie)
HT on: 45, 111, 83.862 kl./s (min, max, avg)
HT off: 38, 105, 81.629 kl./s (min, max, avg)

2) World of Tanks (Himmelsdorf, 1080p wysokie)
HT on: 45, 93, 72.262 kl./s (min, max, avg)
HT off: 40, 88, 66.289 kl./s (min, max, avg)

3) Battlefield 3 (Caspian Border 64 graczy, 1080p wysokie)
HT on: 48, 87, 66.779 kl./s (min, max, avg)
HT off: 31, 63, 45.092 kl./s (min, max, avg)

 

Nawet nie źle.

 

EDIT: u mnie MSI GTX 750Ti Gaming idzie na 1424 mhz GPU i 6000 mhz pamięci.

 

Karta niesłyszalna i dość chłodna.

 

Dołączona grafika

 

EDIT 2:

 

Istnieje możliwość wgrania biosu do karty  MSI GTX 750Ti Gaming od kart:

 

1. MSI GTX 750Ti OC (N750Ti-2GD5/OC)  - Bios Version: 82.07.25.00.1C

 

http://www.techpowerup.com/vgabios/154186/msi-gtx750ti-2048-140103.html

 

2. NVIDIA GTX 750Ti - Bios Version: 82.07.32.00.02

 

http://www.techpowerup.com/vgabios/153797/nvidia-gtx750ti-1536-140203.html

 

EVGA GTX 750Ti (02G-P4-3751-KR) - Bios Versiuon: 82.07.25.00.50

 

http://www.techpowerup.com/vgabios/154248/evga-gtx750ti-2048-140109.html

 

Wszystkie biosy działają poprawnie i można je edytować KBT 1.26 i 1.27 zmieniając taktowania profili (gpu i mem), napięcia profili, oraz  Power Target.

 

Nie da się zmieniać % wentylatorów.

 

Bios  MSI GTX 750Ti OC (N750Ti-2GD5/OC)  - Bios Version: 82.07.25.00.1C  wykazuje minimalny % wentylatorów na poziomie 34%, ale rzeczywista prędkość wentylatorów jest co najmniej na poziomie 55% i nie jest regulowana temperaturowo. Nie jest też podawany odczyt RPM wentylatorów (powodem jest zastosowanie innych wentylatorów w chłodzeniu tej karty względem karty Gaming).

 

Bios NVIDIA GTX 750Ti - Bios Version: 82.07.32.00.02  wykazuje minimalny % wentylatorów na poziomie 33%, ale rzeczywista prędkość wentylatorów jest co najmniej na poziomie 45%  i nie jest regulowana temperaturowo. Nie jest też podawany odczyt RPM wentylatorów (powodem jest zastosowanie innych wentylatorów w chłodzeniu tej karty względem karty Gaming).

 

Bios EVGA GTX 750Ti (02G-P4-3751-KR) - Bios Versiuon: 82.07.25.00.50  wykazuje minimalny % wentylatorów na poziomie 40%, ale rzeczywista prędkość wentylatorów jest co najmniej na poziomie 50%  i nie jest regulowana temperaturowo. Nie jest też podawany odczyt RPM wentylatorów (powodem jest zastosowanie innych wentylatorów w chłodzeniu tej karty względem karty Gaming).

 

Piszę  o tym, ponieważ nie każdy chce kartę, której wentylatory kręcą się z RPM 960 i przyśpieszają do 1060 RPM przy 60 stC (to jest wzrost do 37% - wyżej karta nie weszła w Heaven 4.0).

 

To się dotyczy karty podkręconej z podniesionym napięciem do 1.2000 Volt.

 

Ostatecznie bios ustawiony na 1450 Mhz GPU i 6000 Mhz MEM.

 

Dołączona grafika

 

Oryginalnie, bios karty MSI GTX 750Ti Gaming występuje w wersji: 82.07.25.00.1C zamiast w wersji: 82.07.25.00.1D

 

Oryginalnie, wentylatory kręcą się szybciej, dla tego temperatura karty jest niesamowicie niska.

 

Po zmianie biosu na właściwy 82.07.25.00.1D  (w końcu wentylatory w wersji Gaming są automatycznie regulowane)  temperatura jest wyższa o około 5-7 stC pod obciążeniem.

 

Zmodyfikowany Bios dla MSI GTX 750Ti Gaming Version: 82.07.25.00.1D

 

GPU - 1450 Mhz

 

MEM - 6000 Mhz

 

Power Target - 10 000 - 100 000 mW

 

VGPU - IDLE - 0.865 V - STRES - 1.200 V

 

http://speedy.sh/TMe4R/mod-bios-750Ti-Gaming.rom

Edytowane przez leven
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msi 750ti (ta zwykla)
dvi/dsub/hdmi

3 monitory hulają bez problemu, jednak w opcjach nview nie mam opcji surround
WTF

czy ta karta nie obsluguje surround?, jesli tak to niezły crap skoro 650ti a nawet w zwyklej 650 dzialalo surround 

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skuszenia się na "prawie Maxwela"... tak, nie wytrzymałem i musiałem kupić kartę, poza tym byłem zmuszony sprzedać 670 (sprawy finansowe w domu).

 

 

 

 

 

Hm w sumie nie moja sprawa ale  ja wyczytałem inną informacje na pewnym forum  co do ..."sprzedaży" Twojej 670 haha :D ktoś sie bawił w odwierty ?? :x hehe Tak swoją drogą jestem ciekawe ile ten biedny Maxwelek u Ciebie wytrzyma i też nie pójdzie na ...."sprzedaż" :D po tym diabelskim OC.

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...