Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 750 / 750 Ti - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak 3000 dla pamięci okazało się za dużo (pod obciążeniem, losowo pojawiała się szachownica itp., czasami tylko twardy restart pomagał), zszedłem na bezpieczne 2900. Rdzeń ustawiłem na 1346Mhz i tyle na razie zostawię (nie chcę podnosić napięć).

Trochę rozczarował mnie pobór prądu w idle - około 5W więcej niż HD7770.

PS

Miałeś w swojej plombę na śrubie od chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem, ale już nie mam :P

 

Z resztą to i tak bez znaczenia, bo jedna z rurek na GPU jest wklęsła i mam przez to wyższe temperatury, dla tego zdejmowałem chłodzenie.

 

A  kartę zostawiam jako zapasową/awaryjną.

 

 

Co do OC, to jest zawsze loteria, u Ciebie jest przeciętnie, u mnie nieco lepiej.

 

Jak chcesz niższy pobór mocy karty w IDLE, zmniejsz napięcie 2D do 0.800 Volt i sprawdź, czy gra warta świeczki.

 

 

Tylko nie ustawiaj niżej, bo karta może nie ruszyć i będzie problem.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejście z napięciem do 0.8V w idle nie przyniosło spadku poboru prądu (chyba że z 0.5W - ale tyle nie ogarnia mój miernik).

Gorzej, że ciągle mnie dręczy "błąd sprzętu wideo" - zszedłem z taktami rdzenia do 1320MHz i ze 2 tygodnie było dobrze i znowu błąd (wciąż BCCode: 117 / w katalogu Windows\LiveKernelReports\WATCHDOG\). Jednak pamięć była za mocno podkręcona - rozpoznanie - wyskoczyły arty na C&C 3, gdzie rdzeń ledwo na 1000MHz działał. Ostatecznie jest 1306/5500MHz - no cóż, szału nie ma ;)

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kupiłem wczoraj GTX 750 TI od MSI. Niestety karta ma bardzo słabą wydajność. Próbowałem grać w Fife 15 i mam sciny na kilka sekund. Sprawdzałem fps frapsem i niby mam ponad 60fps ale nie da się grać bo co chwile mam zacinki. Może to procesor nie wyrabia albo dostałem uszkodzoną kartę? Mam też drugi problem. Rozdzielczość natywna w moim monitorze to 1440X900 ale nie mogę jej ustawić ponieważ nie ma jej w ustawieniach.

 

 

Płyta główna:                Gigabyte GA-H81M-HD3, H81

Procesor:            Intel Pentium G3240 3,10GHz

Ram:                   4GB DDR3 HyperX Fury Blue CL10

Dysk:                  Crucial 128GB 2,5 SATA SSD M550

Zasilacz:               Be Quiet 500W System Power 7 OEM

Karta graficzna:    GTX 750 TI

Edytowane przez Klaus
Nie wklejaj formatowanego tekstu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!&#3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor to LG L192WS podłączony pod VGA. Sterowniki najnowsze wgrane. Próbowałem też stery dostarczone wraz z kartą.

Testowałem Far Cry 4 ale mam tylko czarny ekran.

 

Jak myślicie na rozdzielczość może mieć wpływ kabel VGA? Teraz dopiero zobaczyłem że ma on 14 pinów a nie 15.

Edytowane przez Mateusz2111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak wygląda sprawa ze sterownikami do GTX950Ti. Czy szukać jakichś konkretnych, jeśli tak to jakich? Czy dla tego modelu nie ma to znaczenia i mogą być najnowsze. Z kartami NV nie miałem długo do czynienia od czasów 9600GT. Przeglądałem różne artykuły na portalu i wiem że są jakieś cyrki z zaniżaniem wydajności starszych kart. Czy mam się tym też przejmować w tym przypadku czy spać spokojnie :-P

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie chce kupic 750 gtx ti. Zastanawiam sie jaki brand wybrac bo w sklepie w moim miescie sa 750tki gainwarda golden sample. Czy to najlepsza wersja tej karty? A drugie pytanie, posiadam zasilacz http://www.acbel.com/ProductFile/80PLUS/PCA022-300W.pdf. Czy uciagnie on 750gtx ti i moj procesor G3220? Procesor pisze ze ciagnie 53W a karta 60-75W max a mobo z jedna koscia ddr3 30-40W?. Czyli powinno dzialac bez problemu?

Edytowane przez eldakar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie najlepsza? To wszystko jest jeden pies, przy tak niewielkim poziomie wydzielania ciepła jakość chłodzenia ma niewielkie znaczenie. Gainward jako taki z dobra marką to mi się raczej nie kojarzy. Plusem jest wyjście DP, bo nie wszystkie to mają.

 

Zasilacz naturalnie że jest nadmiarowy.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łomatko.

 

Nie ma sensu zakup 750 Ti w cenie powyżej 500-520 zł.

 

Jeżeli już podbijasz budżet w okolice 650-700 zł bierz najtańsze dostępne GTX 950, znacznie lepiej na tym wyjdziesz. Najlepiej w jakimś normalnym sklepie.

 

Co do zasilacza: tak, spokojnie wystarczy. Do 950-tki też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzylem obudowe, okazuje sie ze ten zasilacz niema kabla 6 pin ktory moglbym podpiac do 950 gtx. Czy istnieje w ogole mozliwosc podpiecia kabla 6 pin wychodzacego z 950 gtx do plyty glownej zeby stamtad ciagla prąd? Czy może jakiś molex 4 pin >6 pin pci-e. Z zasilacza wychodzą kable i jeden ma biala koncowke która jest duza a drugi konczy się tez biala koncowka ale mała, w każdym z nich sa 4 dziurki. Jesli nie to jedynym wyjsciem bedzie 750gtx ti.

Edytowane przez eldakar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do płyty głównej to nie podepniesz.

 

molex4 ---> 6pin pcie

 

albo

 

2x molex4 ---> 6pin pcie

 

Na 90% taka przejściówka będzie razem z kartą, a jak nie to w dowolnym sklepie komputerowym albo na aukcji w cenie 5-10 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem dokładnie i z tego zasilacza jednak wychodzą dwa adaptery z dużymi koncowkami. Czyli powinno być ok. Czy taka przejsciowka sprawia ze zasilacz może być mniej wydajny albo może przez to pasc? W opisie 950gtx ZOTAC pisze ze jest molex 2x dolaczony w pudelku. Wacham się czy isc, 950GTX bierze ponad 100W przy max obciążeniu. A wyczytałem gdzies ze zasilacze dzialaja najlepiej przy 50% obciążeniu. Skoro karta będzie brac nawet do 100W, procek 53W a mobo 30-40W (?) to znaczy ze to jest grubo ponad 50%.

Edytowane przez eldakar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poprawiłem.

 

Adashi, według tego testu

http://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_950_AMP_Edition/28.html

 

950gtx zjada 144W przy max obciążeniu. Czyli zasilacz 300W który mam ma 228W na linii 12v a procesor który mam 53W. Czyli razem 197W. Zostaje 31W na reszte kompa. I co się stanie gdy to przekroczy? Wybuchnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta kompa to inne napięcia. Gdybyś przekroczył obciążenie, któremu zasilacz jest w stanie podołać nastąpi restart komputera. Na eksplozję raczej bym nie liczył.

 

Ten zasilacz wystarczy do konfigu z GTX 950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie zdecydowałem się zakupić GTX 750Ti (jedyne w co gram obecnie to path of exile wiec uwazam, ze w zupelnosci wystarczy - obecna się bardzo nudzi). Czy wersja od palita stormx dual w cenie 499 to dobry wybór? Wyczytałem, że właśnie ten model ma praktycznie najwiekszy potencjał OC.

 

jak jestem w błędzie to proszę mnie poprawić :P

 

 

edit: czy nie cudowac i brac za 529zł gigabyte WF 2X z base core clock 1215 ?

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! To mój pierwszy post tutaj. Miło mi na nowym forum :)

Mam kartę taką jak w sygnaturze. Próbowałem ją podkręcać ale nadaremnie. Najlepsze jest to że odpaliłem FurMarkka i sięwywalał po minucie.... na stock taktach. W grach takich jak Wiesiek 3 czy GTA V bez problemu, Ale ten Furmark mnie martwi. Jakieś opinie? Coś, ktoś?

 Możliwe jest oddanie jej na gwarę (IRL), więc jak nie będzie wyjścia to ją oddam :)

Załączam screena z nV Inspectora.

 

dc3ryt.jpg

Edytowane przez xd-_-bx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...