Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 750 / 750 Ti - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Ok a bez zmiany samego napięcia, a tylko zmiana TDP na 65w coś mi pomoże ? Ewentualnie jakiś tutorial odnośnie zmiany napięcia bo w voltage table jest kilka suwaków :)

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma oficjalnych tutorialów do mini Maxwelów, ale mogę Ci zmodyfikować bios tutaj na forum, tylko daj plik z biosem i podaj, jakie chcesz napięcie dla 3D.

 

Osobiście zalecam:

 

VGPU - 1.150 Volt

 

PT - 8 -> 80 Wat.

 

Reszta należy do podkręcającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest palit gtx750ti stormx dual i sam w sobie ma juz dosyć wysokie taktowania, narazie zmieniłem TDP na 70. Chciałbym przekroczyć 1400Mhz na GPU, w tej chwili mam 1380 i max temp to 41stopni. I wydaje mi się że domyśłne napięcie to 1,18V

 

Proszę oryginalny Bios:

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie masz 1.137 Volt.

 

Boost nie powinien u Ciebie wskoczyć powyżej 1350 mhz według ustawień biosu.

 

No ale tak to już jest z odczytami programowymi, a co innego w biosie :P

 

 

Aha... zmieniłeś PT (power target) na 70 Wat w całej tabeli ?

 

Tak to ma wyglądać przy PT 70 Wat: 

 

2544395400_1401907767_thumb.jpg

 

W takim razie nic dziwnego, że taktowanie podskoczyło.

 

W końcu w tabeli boost, tablica kończy się na  1476 mhz !!

 

Karta może boostować nawet do tak wysokich wartości, jeżeli PT na to pozwoli, a pozwoli, bo jest 70 wat, gdy napięcie nie ograniczy GPU, a tu może być problem, bo masz tam 1.137 Volt i gdy sam GPU jest doskonały i potrafi wskoczyć powyżej 1450 mhz :)

 

Wszystkiego się dowiesz podczas podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje OC:

 

1. programowo i tam podnosisz po prostu suwaczek GPU i testujesz (boost sam sobie podniesie resztę mhz i sprawdzisz to w np. Nvidia Inspektor jako Est.Max - maxymalne taktowanie boost pod obciążeniem).

 

2. od razu wprowadzasz odpowiednią wartość taktowania GPU do biosu w KBT i najlepiej, gdy są od razu ustawione wszystkie trzy "Entry" jednakowo, oraz co najważniejsze w mini Maxwelach, trzeba ustawić suwaczek w tabeli boost na taką samą wartość jak w pierwszej zakładce.

 

Przykładowo, chcesz ustawić taktowanie GPU na 1333 mhz, to tak powinno wyglądać w KBT:

 

8361029900_1401914126_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuję za informacje, tylko na biosie od Ciebie nie mogę zmienić taktowania pamięci MSIAfterburner po klikniecu na apply wraca na 0

 

EDIT: Wywala sterownik ekranu od razu po uruchumieniu trybu 3d

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. który bios wgrałeś ?

 

2. czy przed uruchomieniem aplikacji 3D usunąłeś wszelkie profile OC wykonane wcześniej ?

 

Jeżeli nie usunąłeś wcześniejszych profili OC, to obecnie karta podniosła swoje taktowania z powodu wyższego napięcia i PT, oraz dodatkowo taktowanie wzrosło z powodu wcześniejszego profilu OC.

 

Nie zdziwiłbym się, gdyby karta weszła na 1500 mhz :biggrin:

 

Pamięć ustaw sobie sam w KBT, to jest najprostrza operacja i odbywa się w pierwszej zakładce:

 

3254415300_1401916283_thumb.jpg

 

Wystarczy zwiększyć lub zmniejszyć taktowanie strzałeczkami lub wpisać od razu odpowiednią wartość i zatwierdzić.

 

Wartość 3000 mhz oznacza 6000 mhz rzeczywiste.

 

Dla przykładu bios OC z taktowaniem GPU 1411 mhz i pamięci 3000 mhz (6000 mhz rzeczywiste).

 

9e3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałem jeden i drugi. Spróbuje jak mowisz i dam znać za chwile :) 


Niestety, po usunieciu profili to samo, karta na domyślnych taktowaniach wywala sterownik. A może poprostu domyślne V jest wyższy ? Możliwe to ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem dwa biosy:

 

1. z napięciem 1.150 Volt i PT 7-70Wat.

 

2. z napięciem 1.200 Volt i PT 7-70Wat.

 

Taktowań nie ruszałem.

 

Wgraj bios nr.1 i uruchom Nvidia Inspektor i daj zrzut ekranu na forum. OK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie zrobiłem zrzut, na oryginalnym biosie i moim OC. A jutro jeszcze raz wgram bios od Ciebie. Na razie musze leciec. Tymczasem dziękuje za dotychczasową pomoc i do jutra :)

seria.jpg

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1367 mhz uzyskała karta na Twoim biosie.

 

Jutro wgraj jeden z biosów, które przesłałem i uruchom Nvidia Inspektora bez obciążenia karty i bez dodatkowego OC.

 

Muszę wiedzieć, jakie taktowanie uzyskuje karta w max boost z tym biosem.

 

Niestety jestem po drugiej stronie internetu i nie mam jak tego osobiście sprawdzić, dla tego to tak długo trwa :P

 

na razie.

 

EDIT: u Ciebie, na oryginalnym biosie masz 1.181 Volt ?

 

Nie ma takiej wartości napięcia w tablicy napięć KBT

 

No nic... czekam do jutra.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok proszę, przyznaję Ci racje. Że napięcia się zmieniają i teraz pokazuje mi 1,200V i jak zjadę delikatnie z zegarem procka to nie wywala sterownika :D ale dalej z poziomu programu nie mogę zmienić taktowania pamięci. Czym może to być spowodowane ?

 

mod.jpg

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałeś bios z 1.150 Volt ?

 

Fotka pokazuje, że Est.Max osiąga - uwaga - 1476 mhz dla GPU !!

 

Top oznacza, że:

 

1. w tle działa OC programowe i GPU otrzymuje wyższe taktowanie, niż podaje bios.

 

2. bios przyjmuje taktowanie z 'tablicy boost" i trzeba tę wartość zmniejszyć.

 

Prawdopodobnie jest to druga opcja.

 

Co do pamięci i powrót suwaczka w programie zewnętrznym... mam to samo u siebie i nie potrafię tego wyjaśnić, dla tego sugeruję, abyś sobie pamięci regulował w biosie samodzielnie.

 

Jest to dość uciążliwe, bo wymaga sporo flashów, ale nie widzę innego wyjścia, chyba, że wartość taktowania ustalisz na oryginalnym biosie i później tę wartość wprowadzisz do biosu i karty.

 

 

Na teraz, proponuję, abyś wrócił do oryginalnego biosu i ustalił stabilną maxymalną wartość taktowania dla pamięci, bez ruszania taktowań GPU.

 

GPU zrobisz w drugiej kolejności OK ?

 

Z tego co mam u siebie i z tego co czytam i z tego co mówi producent pamięci, optymalna wartość taktowania pamięci wynosi 3000 MHZ (6000 MHZ rzeczywiste).

 

Spróbuj taką wartość ustawić w oryginalnym biosie i testować kartę.

 

Jak karta będzie stabilna, wpiszemy tę wartość do biosu i zajmiemy się GPU.

 

Daj znać, to przygotuję bios :)

 

EDIT: jak wgrasz oryginalny bios, podkręcaj pamięć w Nvidia Inspektorze, a nie w biosie, bo to nie ma sensu, żeby kilkadziesiąt razy flashować bios tylko dla pamięci.

 

Dopiero jak ustalisz stabilne maxymalne taktowanie pamięci w Nvidia Inspektorze, to wtedy wpiszemy tę wartość do biosu i już jej nie będziemy ruszać.

 

Wtedy zajmiemy się GPU, tylko będę musiał nieco zmienić ustawienia w tabeli boost, bo karta od razu leci na maximum, czyli 1476 MHZ :P

 

Wcześniej jednak trzeba ustalić i wpisać taktowanie dla pamięci.

 

Czekam na wyniki, ale nie śpiesz się, ja tu zaglądam co jakiś czas :)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzisz.

 

Karta z 65 TDP i radiator jak na Titana :P

 

No i komentarz: "Wiemy już, że procesor grafiki NVIDIA GM107 to naprawdę dobry zawodnik, jeśli chodzi o podkręcanie. Można pokusić się o stwierdzenie, że przy projekcie firmy Galaxy, osiągnięcie zegarów na poziomie 1,3 czy nawet 1,4 GHz, nie powinno być wykluczone. Być może najbardziej zaawansowani overclockerzy pójdą jeszcze dalej". :biggrin: :biggrin:

 

Większość kart ze zwykłym aluminiowym radiatorem potrafi dojśćdo 1.4 GHZ.

 

Nie rozumiem tego projektu :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałeś bios z 1.150 Volt ?

 

Fotka pokazuje, że Est.Max osiąga - uwaga - 1476 mhz dla GPU !!

 

Top oznacza, że:

 

1. w tle działa OC programowe i GPU otrzymuje wyższe taktowanie, niż podaje bios.

 

2. bios przyjmuje taktowanie z 'tablicy boost" i trzeba tę wartość zmniejszyć.

 

Prawdopodobnie jest to druga opcja.

 

Co do pamięci i powrót suwaczka w programie zewnętrznym... mam to samo u siebie i nie potrafię tego wyjaśnić, dla tego sugeruję, abyś sobie pamięci regulował w biosie samodzielnie.

 

Jest to dość uciążliwe, bo wymaga sporo flashów, ale nie widzę innego wyjścia, chyba, że wartość taktowania ustalisz na oryginalnym biosie i później tę wartość wprowadzisz do biosu i karty.

 

 

Na teraz, proponuję, abyś wrócił do oryginalnego biosu i ustalił stabilną maxymalną wartość taktowania dla pamięci, bez ruszania taktowań GPU.

 

GPU zrobisz w drugiej kolejności OK ?

 

Z tego co mam u siebie i z tego co czytam i z tego co mówi producent pamięci, optymalna wartość taktowania pamięci wynosi 3000 MHZ (6000 MHZ rzeczywiste).

 

Spróbuj taką wartość ustawić w oryginalnym biosie i testować kartę.

 

Jak karta będzie stabilna, wpiszemy tę wartość do biosu i zajmiemy się GPU.

 

Daj znać, to przygotuję bios :)

 

EDIT: jak wgrasz oryginalny bios, podkręcaj pamięć w Nvidia Inspektorze, a nie w biosie, bo to nie ma sensu, żeby kilkadziesiąt razy flashować bios tylko dla pamięci.

 

Dopiero jak ustalisz stabilne maxymalne taktowanie pamięci w Nvidia Inspektorze, to wtedy wpiszemy tę wartość do biosu i już jej nie będziemy ruszać.

 

Wtedy zajmiemy się GPU, tylko będę musiał nieco zmienić ustawienia w tabeli boost, bo karta od razu leci na maximum, czyli 1476 MHZ :P

 

Wcześniej jednak trzeba ustalić i wpisać taktowanie dla pamięci.

 

Czekam na wyniki, ale nie śpiesz się, ja tu zaglądam co jakiś czas :)

 

Bios wgrałem z napięciem na 1,2V :) U mnie standardowe taktowanie pamięci to 3004Mhz a chodza spokojnie na 3230MHz. Już zrobiłem bios z 3230Mhz i GPU 1398MHz i będę testował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1398 MHZ wpisałeś w "boost table" - suwaczek ?

 

To ta wartość określa maxymalny boost mini Maxwelów.

 

Widzę, że już załapałeś bakcyla i potrafisz sobie sam poustawiać w biosie co trzeba :)

 

W takim razie już nie będę się rozpisywał i życzę co najmniej 1411 MHZ na GPU :)

 

p.s... dobry owerlocker potrafi uzyskać wysokie taktowania przy jak najmniejszym napięciu, dla tego namawiam Cię do uzyskania właśnie takiej zależności.

 

Dojdziesz do momentu, gdy GPU osiągnie swoje maximum przy np. 1.15 Volt... podbijesz napięcie do 1.200 Volt i GPU wejdzie nieco wyżej, ale nie wiele wyżej i to będzie oznaczać koniec logicznego OC.

 

W takim układzie wraca się do 1.15 Volt i odrobinkę niższego taktowania.

 

Dla przykładu, u mnie GPU przy 1.200 Volt pracuje w miarę stabilnie na 1450 MHZ, ale w Crysis3 potrafiło raz na parę godzin zamrozić obraz i kicha.

 

Wróciłem do 1.15 Volt i 1411 MHZ... teraz mogę grać, katować kartę i jest stabilnie, a co najważniejsze, uzyskałem nie złe OC przy dość niskim napięciu, bo w oryginalnym biosie miałem 1.137 Volt.

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za wszystkie niezbędne informacje i pomoc :) Powalczę jeszcze al jak dla mnie na razie jest ok stabilnie i temp max 50stopni :) Oczywiście będę się starał opisywać moje boje :P

 

EDIT:

 

Jeszce moze bym wrzucił radiatory na sekcje zasilania.

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...