Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 750 / 750 Ti - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Masz załączony monitoring w czasie rzeczywistym ?

 

Jak nie, to sobie go włącz, bo się przydaje po OC.

 

Ustaw sobie w nim taktowanie GPU, napięcie GPU, temperaturę GPU i FPS.

 

Radiatorki jak najbardziej tak, jeżeli potrafisz ogarnąć nieco technicznych aspektów :P

 

Piłka, pilniczek i jazda z przycinaniem odpowiedniego radiatorka.

 

Tylko uważaj na jeden drobiazg, który potrafi zabić kartę w mgnieniu oka... pomiędzy tranzystorami mosfet są naniesione na PCB pojemności, które mogą być wyższe niż same tranzystory.

 

W takim układzie, gdy przykryjesz wszystkie mosfety jednym radiatorem, któryś z elementów SMD - wcześniej wspomniana pojemność - może dotknąć padami radiatora i będzie smród, dym i kaplica.

 

Sprawdź sobie to wcześniej.

 

Ja sobie założyłem radiatorki:

 

 

 

7162021500_1402069198_thumb.jpg 4742672800_1402069200_thumb.jpg 4857178600_1402069202_thumb.jpg 2927629200_1402069204_thumb.jpg

 

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie będzie z tym problemu co prawda dawno się kompem nie bawiłem bo długo nie miałem i zatrzymałem się na 8800gts g92 na której zrobiłem Vmod na gpu i mem. Dremelkiem podocinałem radiatory na sekcje zasilania ... :P takze dawała radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może być ciekawie dla miłośników absolutnej ciszy co nie chcą wydawać kasy na WC. Swoją droga ciekawe jak to się będzie grzało i czy da radę jakies OC. Karta może nie jest jakiś wysokich lotów, ale pozwala na jako takie granie. Dla przypomnienia test:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_750_i_750_ti_premiera_architektury_maxwell?page=0,13

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lian Li PC-Q07B i GTX750 przerobiony na pasywkę - bez dodatkowego nawiewu nie ma to sensu. Karta się grzała do nieco

ponad 90*. Za dużo...

Z mini radiatorkiem i wolnoobrotowym wentylatorem 80mm ledwo co 55*.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Rzymo.

 

Mam 750Ti i zdemontowałem wentylatory z MSI Gaming... pod obciążeniem i pasywną obudową, grafika podchodziła pod 87 i reset komputera.

 

Nawet gt 9500 na HR-03 pasyw osiągał prawie 70 stC i to przy delikatnie wentylowanej obudowie.

 

Pasyw jest dobry dla "skeletorów"

 

3787763500_1404494067_thumb.jpg

 

 

 

 

http://www.thermalright.com/html/archives/vga_heatsink/hr-03_gt.html

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palit_gtx_750_ti_kalmx_mini_2.jpg

W chwili premiery GeForce GTX 750 Ti byłem lekko zaskoczony, że nikomu nie chciało się przygotować wersji chłodzonej pasywnie, pomimo iż najnowsze dziecko NVIDII stanowiło idealny materiał dla takiego rozwiązania. Niewielki pobór mocy i ilość wydzielanego ciepła sprawiły, że otrzymaliśmy jedną z najbardziej energooszczędnych kart graficznych, której wydajność pozwalała na komfortową zabawę w najnowszych grach komputerowych przy rozsądnych ustawieniach. Tymczasem zamiast miniaturowych systemów chłodzenia, producenci powsadzali na GeForce GTX 750 Ti swoje flagowe coolery m.in.: TwinFrozr IV oraz pochodną DirectCU. Wprawdzie poziom hałasu w większości przypadków był minimalny, ale uczucie pewnego niedosytu pozostało - zdecydowanie brakowało wersji pasywnej. Minęło prawie sześć miesięcy od debiutu Maxwella zanim spełniono moje skromne życzenie. Zaraz zobaczymy z jakim skutkiem. Warto jeszcze wspomnieć, że Palit GTX 750 Ti jest przedstawicielem nowej rodziny, którą reprezentuje również GTX 750 KalmX.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie/tabelce  jest błąd:

 

Ale super :)

 

Sekcja zasilania GPU i pamięci jest chłodzona przez główny radiator :)

No tak, nawet jest to opisane w tekście, dane musiały zostać z innej karty. A tak generalnie to chyba pierwszy test tego Palita w kraju, jeśli nie w ogóle, bo żadnego innego znaleźć nie mogę. Karta naprawdę fajna :)

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna, bo beszelestna, tylko OC dość niskie ze względu na wysoką temperaturę.

 

Trottling w tych Maxwelach zaczyna się od 80 stC.

 

W pasywnej obudowie, ten Palit się ugotuje :P

 

 

Śliczny jest ten radiator :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna, bo beszelestna, tylko OC dość niskie ze względu na wysoką temperaturę.

Boost sięgał 1306 MHz (1150 to tylko podstawa w OC), więc IMHO całkiem zacnie. 

 

Trottling w tych Maxwelach zaczyna się od 80 stC.

Zawsze można ten limit zwiększyć do 95C. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... bost dość wysoki :)

 

Tak, można zwiększyć trottling w Nvidia Inspektorze.

 

 

Ja tutaj odnosiłem się do oryginalnego ustawienia, bez pomocy programów zewnętrznych :P

 

 

Fajna karta, ładna i ma chłodzone mosfety :)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boost sięgał 1306 MHz (1150 to tylko podstawa w OC), więc IMHO całkiem zacnie. 

 
 

Zawsze można ten limit zwiększyć do 95C. 

 

Mogliscie dla picu i proby wrzucic wentylator 92/120 na grafike ;) jak radiator bylby spoko, to nie jedna osoba by kupila taka karte i dorzucila chalupniczo wentylator na opaskach. Wiadomo, w stocku tego nie ma...ale mozna by sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliscie dla picu i proby wrzucic wentylator 92/120 na grafike ;) jak radiator bylby spoko, to nie jedna osoba by kupila taka karte i dorzucila chalupniczo wentylator na opaskach. Wiadomo, w stocku tego nie ma...ale mozna by sprawdzic.

Początkowo miałem w planach podobny eksperyment, tylko z wolnoobrotową 140-ką, ale karta radziła sobie tak dobrze w zamknięciu, że ostatecznie odpuściłem bo nie było potrzeby :> Aha, temperatura 70C to wynik kilkugodzinnego grania, sprzęt całkowicie wygrzany.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb... obudowę masz dobrze wentylowaną ?

 

Nie czepiam się, tylko chę wykazać, że ten pasyw ugotuje się w małej, pasywnej obudowie, gdy w pokoju mamy 33 stC jak dziś u mnie.

 

Dawno tak duszno i gorąco nie było.

 

MSI Gaming 750Ti osiąga dziś 65 stC w DX11 przy 99% użycia GPU, a budę mam dużą i jest aż jeden wentylator wywiewowy 120 mm :biggrin:

 

Piszę o tym, bo przecież takie skrajności temperaturowe zdarzają się w lecie :P

 

Możesz to sprawdzić u siebie ?

 

Po prostu wyłącz wentylatory w obudowie i obciąż kartę np. Stone Giantem na 30 minut.

 

Ciekawy jestem, czy wystąpi trottling od 80 stC :P

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo miałem w planach podobny eksperyment, tylko z wolnoobrotową 140-ką, ale karta radziła sobie tak dobrze w zamknięciu, że ostatecznie odpuściłem bo nie było potrzeby :> Aha, temperatura 70C to wynik kilkugodzinnego grania, sprzęt całkowicie wygrzany.  

 

Jak macie jeszcze karte to zrob prosty tescik i wrzuc na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie jeszcze karte to zrob prosty tescik i wrzuc na forum.

Karta leży na redakcji, ale właśnie po 17 zacząłem dwutygodniowy urlop, więc prędko nie zawitam w progach :) Jak sprzęt wytrzyma do sierpnia aż wrócę, to nie widzę problemu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś za dobre te wyniki wychodzą. U mnie na dużo większym chłodzeniu było gorzej, a karta w ogóle nie była w obudowie. I to nie było robione nawet jakimś specjalnym upale, raczej zimniejsze dni były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial, musisz tez brac pod uwage, ze oni w procedurze testowej maja wentylatory w obudowie (mimo, ze otwarty bok?:| ), a Ty chyba full pasywnie dzialasz tak? No i jakze rozne karty ;) nie wiesz dokladnie jakie tam vgpu wsadzili. Maly plusik na lepsza sprawnosc Palita: prowizorycznie chlodzona sekcja zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem duże radiatory na sekcji, pamięciach, sporo większy radiator na samym gpu. Ale fakt, bez nawiewu było.

Karta podobna (taktowania), obniżałem jeszcze maksymalnie powertarget.

 

Zapewne przyczyną różnic jest nawiew z wentylatorów.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyle górne pracują na minimalnych obrotach (jak dobrze pamiętam jakieś 500 RPM) będąc praktycznie zasłonięte przez TT SIlverArrow. Tylnego nie ma wcale. Na pewno trochę to pomaga, niemniej czy zbija temperatury o 10C to kwestia dyskusyjna i musiałbym sprawdzić. Też spodziewałem się grzałki, więc jestem dość pozytywnie zaskoczony tym Palitem. Buda nie ma boku założonego (względy praktyczne), ale jest wstawiana we wnękę gdzie ma może 5 cm luzu do ściany kartonów :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzcie poprawkę na fakt, że pomiar temperatury następuje w warunkach 24-25C, a to robi zasadniczą różnicę dla takiej karty. Jak wrócę z urlopu, a sprzęt będzie czekał, to wyłączę wszystkie wentyle, zamknę skrzynię i sprawdzę raz jeszcze jak sytuacja się przedstawia. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się niepotrzebnie odzywałem, odnośnie temperatur tego  pasywa :biggrin:

 

No ale sam sprawdzałem swojego 750Ti Gaming przy wyłączonych wentylatorach i po przekroczeniu 80 stC w Stone Giant, karta się wyłączyła... właściwie cały komputer się zrestartował.

 

To trwało parę minut, a było robione dobre dwa miesiące temu, gdy temperatura otoczenia była dość niska.

 

Ale jestem pewny, że delikatny obieg powietrza w obudowie zapewni poprawne chłodzenie tego pasywnego Palita.

 

to jest sporych rozmiarów gruby radiator z cieniutkimi finami + dwie rurki heat-pipe.

 

Piękny radiator :)

 

No i mosfety oddają ciepło do radiatora... na prawdę dobrze zaprojektowane chłodzenie.

 

 

To najlepsza alternatywa dla kogoś, kto ma np. CF z R9 290/x i che mieć obsługę PhysX.

 

Pasyw na fizyce będzie idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najlepsza alternatywa dla kogoś, kto ma np. CF z R9 290/x i che mieć obsługę PhysX.

 

Pasyw na fizyce będzie idealny.

Nie odpalisz fizyki na maxwellu razem z amd , odpalisz najwyżej na keplerze i to tylko na starych sterach 314.22 , nie wspominając jaką gimnastykę trzeba robić by to działało :>

 

Tylko kogo interesuje physx :>

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zmartwileś :(

 

Chciałem sobie zostawić 750Ti do fizyki, no ale jak się nie da, to trudno.

 

Kogo interesuje PhysX ?  sporo użytkowników.

 

Gry z fizyką wyglądają ślicznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...