Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 750 / 750 Ti - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam, poszukuję biosu do karty:

 

Zotac GeForce GTX 750Ti OC ZT-70602-10M

 

od razu zaznaczę że szukałem na techpowerup oraz dość usilnie poprzez wujka Google, niestety bezskutecznie dla tej marki/wersji.

Dlatego bardzo bym prosił o wszelkie info, jeśli ktoś zna, widział, lub wie gdzie tego szukać a najlepiej jeśli znalazł by się użytkownik posiadający dokładnie tę kartę, co by się zgodził na udostępnienie zgranego ze swej karty NvFlash-em.

 

Dzięki za wszelkie info.

 
Edytowane przez Generał Daimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie ma nigdzie tego biosu.

 

Ale głowa do góry... może coś się da zrobić.

 

Napisałem maila do sklepu, w którym mają takie karty na sprzedaż.

 

Poprosiłem ich o zgranie biosu i wysłanie mi go na maila :P

 

Może będzie ktoś uczynny, okaże się dobrym człowiekiem i prześle bios.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewaga wydajności 750ti vs 260x, to 5% na korzyść 750ti.

 

Za to pobór mocy z zasilacza, to już 100% przewagi na korzyść 750ti.

 

Co do dwóch rdzeni Intela dla Maxwella... jak uruchomisz grę, która siedzi na CPU, np. Crysis 3, to nawet święty Turecki nie pomoże i nie ważne, czy tam będzie karta AMD, czy NV.

 

Procesor i tak nie zapewni stabilnych FPS.

 

No i od paru miesięcy jest sterownik, który znacznie poprawił wydajność na dwurdzeniowych procesorach.

 

Był o tym artykuł.

 

Reasumując, można się śmialo pokusić na kupno 750Ti.

 

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/nowe_wydajniejsze_sterowniki_337_od_nvidii_w_kwietniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że dwa rdzenie + Nvidia to nie dobry pomysł.

 

Jeżeli ktoś z użytkowników forum ma kartę 260X + dwa rdzenie Intela/AMD, niech zrobi test jak nie ma nic przeciwko :P

 

Porównamy to do mojego zestawu bez HT  i będzie wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że dwa rdzenie + Nvidia to nie dobry pomysł.

W tym przypadku w BF4 tak samo jest na NV i AMD, natomiast w C3 nieznacznie lepiej na NV. Nie ma mniejszego zła, dwa rdzenie nie do takich gier  :> Core i3 zdecydowanie lepiej działa w połączeniu z GTX niż z Radkiem, ale to akurat żadna nowość.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupstwa wypisujesz po pierwsze istotna jest architektura cpu , ponieważ nv zupełnie inaczej działa na 775 , 1150 i 1155. Nv zaczęła poprawiać w kwestii narzutu dopiero 2013roku , dla 2core poprawili tylko część gier. Jak sobie testujesz na haswellu to banialuki ci wychodzą , ponieważ nv dużo lepiej sprawuje się na haswellu m.in ze względu dwa razy szybszą L1,L2 i poprawiony kontroler pamięci .Robiąc test na 775 to na karcie od amd będzie dużo lepsza wydajność w większości gier i o niebo lepsza płynność.

Nowe sterowniki dla 775 nic nie wnoszą praktycznie , więc jak była kaszana tak nadal jest,a wyciąganie wniosków na podstawie jednej platformy to amatorka na maxa ,ponieważ każdy sterownik zachowuje się inaczej na konkretnej platformie.

 

W c3 to nv nie zmniejszyła narzutu wcale dla 2core i jak się nie dało grać tak się nie da , 2core+smt jest to samo. Dla 4core+smt spadek narzutu jest duży tylko płynności nie ma ,stery nadal spartaczone.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Czy ktoś posiada może MSI 750Ti Gaming i może powiedzieć jak wygląda sprawa hałasu? Miałem już dwa podejścia do tego modelu, jeden od MSI (zwykły z 1 wentylatorem) i do GIGABYTE (Windforce). Niestety było albo piszczenie cewek, albo głośna praca wentylatora.

 

Miałem już doświadczenia z chłodzeniem TwinForce i uważam je za bardzo udane, no ale nie chcę znowu brać w ciemno.

 

Wysłane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bla, bla, bla...

Opisana sytuacja odnosi się tylko do LGA 1150, bo taka platforma była testowana i do niej kieruje link, ktoś tam zdaje się pytał właśnie o współpracę AMD/NV z G3258, więc nie wiem po co przytaczasz C2D i resztę poza tematem. Nikt o to nie pytał, nikt tego nie neguje. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisana sytuacja odnosi się tylko do LGA 1150, bo taka platforma była testowana i do niej kieruje link, ktoś tam zdaje się pytał właśnie o współpracę AMD/NV z G3258, więc nie wiem po co przytaczasz C2D i resztę poza tematem. Nikt o to nie pytał, nikt tego nie neguje. 

Napisałeś i3 a nie dokładnie jaki cpu ,to robi zasadniczą różnicę. Poza tym był linkowany jest,który ma błędne wnioski jakoby nv globalnie wyeliminowała problemy z wydajnością na 2core i na każdej platformie ,a tak można zrozumieć podsumowanie i do tego m.in się odnosiłem.

 

"Powyższe wyniki częściowo obalają mit krążący po forach internetowych, że łączenie kart graficznych GeForce z procesorami dwurdzeniowymi jest nietrafionym pomysłem, zaś identyczny układ z Radeonem to znacznie lepsze rozwiązanie."

 

Jak zwykły zjadacz chleba zrozumie te słowa? Pisanie o mitach to jazda po bandzie,dlatego nie lubię jak ktoś zabiera za temat o którym praktycznie nic nie wie. Sorki,ale musiałem  to wyjaśnić :>

 

Ps. to bla... w cytacie świadczy jak traktujesz moje słowa :>

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś i3 a nie dokładnie jaki cpu ,to robi zasadniczą różnicę. Poza tym był linkowany jest,który ma błędne wnioski jakoby nv globalnie wyeliminowała problemy z wydajnością na 2core i na każdej platformie ,a tak można zrozumieć podsumowanie i do tego m.in się odnosiłem.

 

"Powyższe wyniki częściowo obalają mit krążący po forach internetowych, że łączenie kart graficznych GeForce z procesorami dwurdzeniowymi jest nietrafionym pomysłem, zaś identyczny układ z Radeonem to znacznie lepsze rozwiązanie."

 

Jak zwykły zjadacz chleba zrozumie te słowa? Pisanie o mitach to jazda po bandzie,dlatego nie lubię jak ktoś zabiera za temat o którym praktycznie nic nie wie. Sorki,ale musiałem  to wyjaśnić :>

 

Ps. to bla... w cytacie świadczy jak traktujesz moje słowa :>

Jeśli cały artykuł był podporządkowany LGA 1150 i wszędzie zostaje to podkreślone dziesięć razy, a na wykresach innych CPU nie znajdziesz, to tylko baran pójdzie z wnioskami dalej :> Niech sobie zatem ów baran do E8400 wstawi Titan Black. Za brak czytania ze zrozumieniem się płaci.

 

Poza tym, sorry SIde wybrałeś jedno zdanie ale dziwnym trafem pomijasz inne bardzo istotne części cytowanego testu. Podsumowanie nie odnosi się do globalnej sytuacji, jak to błędnie podajesz, skoro modele CPU są kilkukrotnie wymieniane z imienia i nazwiska. Trzymajmy się faktów, bo wnioski względem tego co jest prezentowane i testowanego sprzętu są poprawne:

 

"Wprawdzie analizujemy zaledwie dwa bardzo wymagające tytuły i wyciąganie daleko idących wniosków byłoby przedwczesne, jednakże daje to pewien obraz aktualnej sytuacji. Wynika z niego, że GeForce w Crysis 3 oraz Battlefield 4 sprawuje się lepiej niż Radeon, bez znaczenia czy posiadamy w obudowie Pentium G3220, Core i3-4330 lub Core i5-4670K. "

 

Nawet na wstępie jest jak byk napisane: 

 

"...Sprawdzimy to porównując GeForce GTX 780 Ti oraz Radeon R9 290X na platformach Pentium G3220, Core i3-4330 i Core i5-4670K."

 

I na dokładkę:

 

"Wydajność GeForce GTX 780 Ti przy zastosowaniu renderingu DirectX 11 jest wyższa lub przynajmniej równa Radeon R9 290X na dwurdzeniowych procesorach Pentium G3220. Sytuacja wygląda podobnie w Battlefield 4 oraz Crysis 3, "

 

Nadużyłeś wcześniejszego cytatu nie podając dalszego ciągu, który wszystko wyjaśnia, więc nie zarzucaj nikomu nierzetelności. Test z tymi GPU i CPU, w tych grach i miejsca dociążających CPU pokazuje dokładnie to, co powinien. O LGA 1155 czy LGA 775 nie ma nawet słowa. Nie były obiektem porównania. Wszędzie jest natomiast wyraźne podkreślenie iż publikacja dotyczy LGA 1150. Sroki nie lubię nadinterpretacji i mam nadzieję, że sprawa została umorzona z przyczyn formalnych.

 

PS: To bla, bla, bal nie było uszczypliwością ad persona, jednak często zdarza Ci się czepiać kwestii w szerszym zakresie, niż jest to obiektem dyskusji. Twoje słowa traktuję poważnie, współpracowaliśmy przecież, a inaczej nie miałoby to sensu.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to przytoczyłem to jedno zdanie,ponieważ z tym stwierdzeniem całość nie trzyma się kupy i pewnie teraz to widzisz. Problemy z wysokim narzutem na 2core+nv to nie mit tylko fakt, więc nie można w żadnym stopniu tego obalić, ale sytuacja może się zmieniać w czasie. Jeżeli analizuje się działanie sterownika na danej platformie to w takim momencie trzeba wyraźnie zaznaczyć , że owe wnioski dotyczą tylko i wyłacznie tej platformy i nie wolno tych wyników przekładać na inne platformy. Jeżeli testowana jest mała ilość gier to także wnioski nie będą na tyle jednoznaczne by ferować je prawidłowo.

 

Rozbieżności ,niedomówienia stwarzają pole do manipulacji i tworzenia interpretacji na własny użytek.

 

Uszczypliwość to trochę inaczej wygląda , dla ciebie mój post to tylko głupie pitolenie i stąd bla bla. A sterowniki to szeroki temat i nie da się tego przekazać w dwóch słowach,cały post trzymał ściśle w temacie i nie był to offtop porównując go do powyższej dyskusji.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada może MSI 750Ti Gaming i może powiedzieć jak wygląda sprawa hałasu? Miałem już dwa podejścia do tego modelu, jeden od MSI (zwykły z 1 wentylatorem) i do GIGABYTE (Windforce). Niestety było albo piszczenie cewek, albo głośna praca wentylatora.

 

Miałem już doświadczenia z chłodzeniem TwinForce i uważam je za bardzo udane, no ale nie chcę znowu brać w ciemno.

 

Wysłane z telefonu

 

Wentylatory na minimum (900rpm) dają radę schłodzić podkręconą kartę w stresie bez problemu. Są wtedy bardzo ciche, niesłyszalne z kilkudziesięciu centymetrów. Lepsza kultura niż niejedna bardzo droga 120stka na obrotach typu 600-700rpm.

Piszczenie cewek to trudno powiedzieć, mój egzemplarz np. nie piszczy wcale.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać szczerze, że MSI Gaming 750Ti jest bardzo udaną kartą.

 

Nie piszczy, jest w praktyce niesłyszalna w IDLE i pod obciążeniem, jest chłodna i dobrze się kręci, a na dodatek jest pięknie wykonana i ma dwa biosy :P

 

Bardzo czarne PCB i  ramka chłodzenia + stelarz usztywniający PCB i delikatny znaczek/logo  mocno czerwony - ładnie kontrastuje.

 

Nie żałuję zakupu :)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generał Daimos

 

Wykombinowałem bios do Zotac 750Ti z zagranicznego forum, ale do wersji z jednym wentylatorem.

 

Wgraj go do karty i napisz, czy jest jakaś zmiana w działaniu.

 

Bios do karty z jednym wentylatorem będzie nieco inaczej regulował RPM wentylatorów, lub w ogóle, ale to nie ma znaczenia, bo reszta jest taka sama.

 

Ważne, czy karta potrafi  poprawnie wyświetlać obraz.

 

http://sendfile.pl/263456/_stock.rom

 

 

p.s... jak byś się martwił, czy karta się nie zepsuje, bo bios jest do karty z innymi wentylatorami, to spokojna głowa... u siebie w 750Ti Gaming wgrywałem bios od Nvidii, Palita i MSI z jednym wentylatorem i karta działa :)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszczy, jest w praktyce niesłyszalna w IDLE i pod obciążeniem, jest chłodna i dobrze się kręci, a na dodatek jest pięknie wykonana i ma dwa biosy :P

 

Jak ustawisz na stałe obroty, to jest dokładnie tak samo niesłyszalna w idle jak i w stresie. I nie widzę powodu żeby tak nie robić. Nawet jak ktoś ma piekarnik w obudowie, to i tak nic się nie stanie, jeżeli rdzeń w grach będzie dobijał nawet do 70 (chociaż nie wiem co byś musiał robić żeby to uzyskać).

 

edit: w sumie po drugim przeczytaniu, chyba miałeś to na myśli :) zrozumiałem że niesłyszalna w idle i chłodna pod obciążeniem

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo w IDLE, wentylatory działają na 32% ~ 940/960RPM, a pod obciążeniem moja karta dochodzi do 38% RPM i to jest około 1100 RPM i max 62 stC. w zależnosci od temperatury otoczenia.

 

Tu króciutki 10 minutowy test z Stone Giant:

 

6568684600_1407847337_thumb.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nic nie ruszysz to tak. Ale można w afterburnerze ustawić manual prędkość na minimum (32) i obroty nie pójdą w górę, a temp i tak będą dobre.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ooo, to ciekawie się zapowiada. Wiecie, zależy mi przede wszystkim na ciszy. HD 4600 z proca to odrobinę za mało, ale nie potrzebuję demona wydajności. Jest sens w afterburnerze zmniejszać limit mocy? Ewentualnie edycja biosu w celu obniżenia napięcia?

 

Wysłane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu chcesz obniżyć napięcie ?

 

Można obniżyć napiecie i zmniejszyć PT (Power Target) w biosie wedle życzenia :)

 

 

BTW... moja karta i przedstawiony monitoring, dotyczy OC na poziomie 1411 mhz GPU i 1.150 Volt.

 

Obudowa pół-pasywna z jednym wywiewającym wentylatorem 120mm 700RPM + wentylator w zasilaczu.

 

Poza tym jest ciepło... mam jeszcze 27 stC w pokoju.

 

p.s.. jak chcesz się już teraz dowidzieć, jaka jest różnica w wydajności pomiędzy HD4000, a GTX 750ti, to zrób test np. w Valey 1.0 i daj wyniki razem z ustawieniami testu.

 

Ja też zrobię i sobie porównasz :)

 

http://www.guru3d.com/files-details/unigine-valley-benchmark-download.html

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie powinno być problemów.

 

W praktyce jest różnie.

 

Jak masz możliwość, pożycz od kogoś Maxwela i sprawdź u siebie :P

 

A jak nie masz nikogo znajomego z Maxwelem, idź do sklepu komputerowego i spytaj, czy możesz przynieść komputer i sprawdzić od nich Maxwela.

 

Może się zgodzą  :> 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to ciekawie się zapowiada. Wiecie, zależy mi przede wszystkim na ciszy. HD 4600 z proca to odrobinę za mało, ale nie potrzebuję demona wydajności. Jest sens w afterburnerze zmniejszać limit mocy? Ewentualnie edycja biosu w celu obniżenia napięcia?

Ja mam tak samo - integra intelowska to nieco za mało, ale demona wydajności 3D nie potrzebuję. Ma być cicho, b. cicho - konkretniej jeden wentylator Noctua 92mm, zdecydowanie poniżej 1000rpm, chłodzący całego kompa ;) Do tego dysk 3.5", nie dość że cichy (WD Green / Red jednotalerzowy) to dodatkowo zamknięty w SQD...

 

Pytanie podstawowe - czy te kilka(naście) zaoszczędzonych watów zrobi Ci różnicę? (chłodzenie będzie tak samo ciche).

 

Karta kręcona? Jak nie to masz pewnie okolice 1.15V pod obciążeniem, a działać będzie z mniejszym.

 

Taki przykład ode mnie:

1300MHz rdzeń, napięcie fabryka - 1.16V, UnigineValley max odczyt dla całego kompa 106W

1300MHz rdzeń, napięcie obniżone - 1.05V, max odczyt 95W

 

Teraz w drugim egzemplarzu 750'tki walczę z 'pasywką' - na tę chwilę

1200/1300MHz, napięcie 1.0V, kolejne 11-12W w dół... tym razem z utratą wydajności o ok. ~8%

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykombinowałem bios do Zotac 750Ti z zagranicznego forum, ale do wersji z jednym wentylatorem.

 

Wgraj go do karty i napisz, czy jest jakaś zmiana w działaniu.

 

Spoko, dzięki za info i namiar.

Jutro święto i wolne w pracy więc testy we flashowaniu rusza pełna parą...  :grin:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...