Skocz do zawartości
Krys

Nagly spadek wydajności.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pare dni temu zainstalowalem nowa gierke, na poczatku smigala calkiem calkiem, ustawienia troche ponad srednie, bylem zadowolony. Wczoraj uruchamiam i zaczelo sie strasznie ciąć.

Mam wrazenie, ze to bylo po tym jak uzylem programu deffragler (operacje zatrzymalem po pewnym czasie, zanim sie skonczyla, ma to jakis wplyw?). Hmm no i system uruchamia sie ~180-190 sec.

 

Moj sprzet to laptop emachines e730G:

i3-330m

ATI HD5470

2x2 GB ddr3

Win7.

 

No ale zeby nie bylo ze nie sprawdze to zrobilem moj standardowy zestaw: system ninja, combofix, jv16, skan antyvirem (norton), ccleaner. Posprawdzalem autostart, odpalilem hijackthis. Potem odpalilem systemowy defrag z konsolidacja. Probowalem zainstalowac nowsze sterowniki do karty graficznej, ale z jakiegos powodu instalacja nie chciala wystartowa (uzywam wersji 12-10, najnowsza jest 13-12).

 

Nie mam pomyslu co sie moze dziac, moze Wy macie? Jestem na tyle zdesperowany ze nawet rozwazam format, chociaz wolalbym tego uniknac.

Bardzo prosze o pomoc.

 

 

EDIT:

Hmm wlasnie odpalilem speedfan, dziwnie to wyglada. Wrzucam screena. W idle, nic teraz nie robie. Ale nawet jak robie to poza duzym spadkiem fps nie mam zawieszania sie systemu czy BSOD.

post-145436-0-17047300-1391945808_thumb.jpg

cpu-z.txt

Edytowane przez Krys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem juz kiedyś taką sytuacje na starszym dysku że po niedokończonej defragmetacji gdzie pliki były nie dokońca ułozone zaczeło mocno ciąć, w lapku pewnie masz jakieś wolne 2,5 cala więc fragmentacja robi swoje i wszystko zwalnia bo dysk jest najsłabszym ogniwem, oczywiście nie wykluczam że jakiś cleaner czy antywir nie usunął jakiegos pliku czy ważnego rejestru stąd dziwne zachowanie systemu, spróbuj jeszcze w trybie awaryjnym czy tez tnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o msconfig> rozruch > opcje zaawansowane > liczba procesorow? Mam tutaj wybrane 2. Hmm co jest dziwne, mam przeciez 1 procesor, 2 rdzeniowy, 4 watki....

 

O co w tym chodzi?

Edytowane przez Krys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czego nie rozumiesz? Usuń ptaszka przy "liczba procesorów"

 

Odpalałeś cpu-z, dawałeś raport na forum i nie widziałeś 

 

Processors

-------------------------------------------------------------------------
 
Number of processors 1
Number of threads 2
 
APICs
-------------------------------------------------------------------------
 
Processor 0
-- Core 0
-- Thread 0 0
-- Thread 1 1

?


http://forum.purepc.pl/topic/357396-intel-i5-430m-1-rdze%C5%84-wy%C5%82%C4%85czony/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mialem jeden rdzen wylaczony. Ale numer o.o.

 

Dziekuje. Teraz powinno byc lepiej.


No dobra, niby mam 2 rdzenie działające, jednak komputer dalej nie idzie jak nalezy. Wlasnie odpalilem orthosa i .... czemu uzywam tylko 50% cpu?

 

P.S. Jakim programem przetestowac karte graficzna?

 

P.S.2 W grze dalej strasznie tnie.

post-145436-0-55135600-1391967660_thumb.jpg

Edytowane przez Krys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchomilem drugiego orthosa to komp mi sie zawiesil. Mam jedna karte graficzna.
Menadzer zadan -  ustaw koligacje - tutaj wszędzie zaznaczone wszystkie procesory (4).

karta graficzna chyba mi nie działa jak trzeba ;/
sterowniki przeinstalowalem, wrzucilem najnowsze, dalej to samo, chyba jednak format poleci, trace juz chec walki

Unigine_Heaven_Benchmark_4.0_20140209_2301.html

Edytowane przez Krys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przeinstalowalem system, problem wciaz jest.

 

Pomocy Dołączona grafika

 

 

Edit:

zainstalowalem gpu-z, wrzucam screeny, nie bardzo wiem jak to czytac.

 

screeny 1 i 2 na swiezo, 3 i 4 w trakcie heaven benchmark'a

post-145436-0-92124500-1392043349_thumb.gif

post-145436-0-22724300-1392043354_thumb.gif

post-145436-0-44607500-1392043571_thumb.gif

post-145436-0-44536500-1392043578_thumb.gif

Edytowane przez Krys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam problem z procesorem.

Orthos to stary program, który często nie potrafi wykorzystać kilku rdzeni/watków.

 

Potestuj procesor OCCT i wrzuć screeny.

 

Czy benchmarki graficzne pzechodzi bez problemu?

 

Doprecyzuj "nie idzie jak trzeba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benchmark Heavan'em przechodzi do konca, ale wynik jest taki jak podalem wyzej. Czyli 159 pkt, FPS rzedu 5-6 (na wysokich detalach, na niskich bedzie z 10 wiecej).

 

Zaraz sciagne OCCT.

 

EDIT:

wlasnie zaczalem test, drugi screen wrzuce gdzies za godzine.

post-145436-0-29077200-1392057343_thumb.png

Edytowane przez Krys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj screena ze speedafana i OCCT w czasie obciążenia. 

 

Czy laptop głośno chodzi?

 

Napisz dokłądnie jakie są niepokojące Cię objawy po reinstalacji systemu.

 

Co do wynik Benchmarka nie wiem czy to dobrze czy źle dla takiego sprzętu - musisz poszperać w sieci (chyba, że wiesz i nam napiszesz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowalem jeszcze zadnej gry, nie chcialo mi sie w to bawic. Problemy zaczely sie jakies pare dni temu. Zainstalowalem gierke, pogralem na detalach troche powyzej srednich, bylo w porzadku. Nastepnym razem jak uruchomilem gierke to nawet na minimalnych detalach mialem moze z 4-5 fps, w porywach.

 

Zaczalem sprawdzac co sie stalo. Wychodzi na to, ze pomiedzy jednym jednym odpaleniem gierki a drugim, kiedy zaczal sie dziwnie komp zachowywac, wylaczylem jeden rdzen procesora (co juz kolega Klaus mi naprostowal), robilem defrag programem defragler, i chyba niewiele wiecej.

Wczoraj przedmuchalem laptopa, wyjalem i przeczyscilem styki kosci RAM. Nic nie pomoglo.

Zainstalowalem benchmark heaven wczoraj, takze nie mam pojecia jakie moglbym miec wyniki w sobote (wtedy jeszcze laptop dzialal ok). Wiem jedynie ze na tych samych ustaieniach w grze dzialal dobrze, a potem nie dalo sie grac, ba, nawet na minimum sie nie dalo.

 

W tej chwili siedze na tym wlasnie laptopie, dziala niby normalnie, niby wszystko ok, ale tak tez wygladalo przed reinstalka win7, tylko ze jak uruchamialem gre to sie dzialo wlasnie to co pisze. Aha jak w trakcie gry zwinalem ja na pasek to moglem normalnie uruchamiac firefoxa, i inne programy, tak jakby poza srodowiskiem 3D wszystko bylo ok.

 

Hmm mam temperature na prockach okolo 80 C, wylaczam occt.

 

EDIT:
czy glosno chodzi? chodzi normalnie, tylko mocno wiatrak kreci.

post-145436-0-30451800-1392059753_thumb.jpg

Edytowane przez Krys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkrecilem na czesci, na plycie wszystko wyglada ok, zalozylem nowa paste. Dalej nie mam pojecia o co chodzi. Hmm no i wciaz system sie dosc dlugo uruchamia.

 

Moze to jakis problem z hardware ktorego nie widac na testach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może to nie o to chodzi, ale nie sprawdzałeś uwstawienia zasilania ? Spróbuj ustawić na wysoką wydajność. Panerl Sterowania > Personalizacja > Wygaszacz Ekranu. Inna opcja to że coś się grzeje, może GPU i włącza się Throttling czyli obniżenie tatkowania, ale to by wyszło na GPU-Z podczas obciążenia. Myślę że gdzieś tu leży problem, bo coś dławi /zbija wydajność.  Oczywiście mogę się mylić :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz wczesniej sprawdzalem, zreszta w przypadku gier to nie jest tak, ze wczytuje do RAMu i potem tam operuje?

 

tutaj gre mi wczyta i jak zaczynam grac to strasznie tnie, zanim kursor sie przesunie, potem zanim zmieni swoj ksztalt po najechaniu na jakis inny obiekt, potem z 5 sekund po kliknieciu dopiero reaguje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend gadałem z kumplami o Twoim przypadku i muszę powiedzieć, że byli naprawdę zaskoczeni; propozycje i pytania jakie padły:

 

  • dziwne zachowanie komputera występuje jedynie w przypadku tej jednej gry, czy każdej wykorzystującej 3D?
  • jesteś w stanie zrobić w Windowsie 7/8 (zakładam, że masz zainstalowanego) sprawdzanie indeksu wydajności?
  • wykonywałeś test RAM programem PassMark MemTest86?
  • najrozsądniejsze teorie (przed szóstym piwem):
  • problem ze sterownikami
  • fizycznie uszkodzona karta graficzna po przegrzaniu chipsetu
  • szwankująca sekcja zasilania (throttling, skoki napięcia)
Edytowane przez buraggio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja: dostał się Tobie testowy model sprawdzający jakąś metodę Planowanego Zużycia Produktu. :smoke:

"Spisek żarówkowy" w wersji IT? :P (polecam swoją drogą obejrzeć film - na YT jest chyba z polskim lektorem)

Edytowane przez buraggio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie z laptopem dziewczyny - Dell Inspiron 1564 i3-330M, 2GB DDR3. Laptop po prostu od jakiegoś czas niemiłosiernie zwolnił, formaty nie pomagały. Od wczoraj system przywrócony CloneZillą na nowiuśki SSD 120GB Kingston V300 - niebo a ziemia, spokój na 2-3 lata  ;) Dodatkowo 2GB ramki w drodze, to już w ogóle. Niecałe 300zł zainwestowałem, a maszyna chodzi jak nowa ;) Za miesiąc sobie też SSD w końcu sprawię pod OSX.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...