Skocz do zawartości
Glaniu

7870 XT Diagnostyka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
Chciałbym skorzystać z waszego doświadczenia i dowiedzieć się czy moja karta jest sprawna ponieważ nie mam takiej pewności.

Zmieniłem kartę na 7870xt którą to miał napędzać modecom carbon 520w, ale niestety przy próbach jakoś aplikacji 3D resetowal kompa, więc zmieniłem zasilacz i  dodam, że gram w zasadzie w jedną grę i na niej jest ok< ale Video Card Stability po 30 min wyskakuje komunikat w stylu bym obniżył taktowania. 

 

Sterowniki mam ze strony AMD betay z Mantle,ale one chyba nie szkodza?

 

Pytanie czym jeszcze moge sprawdzic karte by wykluczyc jej uszkodzenie?

 

Konfig

I5 4670k

Asrock H87 Fatality

HD7870XT

Chiftec 600W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o chłodzenie, a nie rozmiar budy. Jak powietrze wokół karty będzie się kisić w miejscu to karta może się przegrzewać. Jak na GPU masz 85C to sekcja zasilania się smaży.

 

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajecznice możesz na niej zrobić.

Nie wiem kto Ci powiedział, że to dopuszczalna temp ale tak nei bardzo, wystarczy popatrzeć:

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1651/pg12/sapphire-hd-7870-xt-with-boost-tahiti-le-graphics-card-review-power-temps-noise-and-overclocking.html

 

Zacznij od wymiany skamieniałej pasty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E to nie ruszaj tylko ślij na gwarancji, grzeje się i restartuje kompa.

Nic na tym nie tracisz a jeszcze Ci przegląd karty zrobią Dołączona grafika

Jakie restartuje? Przecież karta działa ok, 

 

 ale Video Card Stability po 30 min wyskakuje komunikat w stylu bym obniżył taktowania. 

Po miesiącu wróci ta sama karta z adnotacją sprawna, właściciel będzie miesiąc bez karty. Nic nie straci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tak aby działa poprawnie.

Restarty kompa, zmienił zasilacz nie restartuje się ale wywala by zmniejszył taktowania. Karta się gotuje i działa niepoprawnie, jedyną rzecz jaką jeszcze może zrobić to tak jak było wspomniane wyżej by zapewnił lepsze chłodzenie na budzie. 

 

 

Nic nie straci?

 

Gwarancji przy grzebaniu na pewno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mam na gwarancji to brac sie za paste?

Masz plombę na chłodzeniu? Jak nie to możesz sobie zmieniać pastę ile razy będziesz chciał o ile nie ukruszysz rdzenia przy tej czynności.

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...