Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Chciałbym kupić dysk twardy o pojemności 3TB do swojego PC-ta, jako że mój aktualny dysk 1TB (Samsung HD103SJ) całkowicie się zapełnił. Jakie modele byście polecali? Jestem w stanie wydać do 500zł.

 

Dysk ma mieć przeznaczenie magazynowe. Najbardziej zależy mi na niezawodności dysku, potem na cichej pracy. Obecnie podepnę go jako drugi, a w przeciągu najbliższych kilku miesięcy zamierzam jeszcze wymienić Samsunga na jakiegoś 64-128GB SSD-ka, na którym będę trzymał system operacyjny.

 

Komputera używam do zastosowań domowych, od 3 do 8 godzin dziennie, czasami zostawiam włączonego na noc. Mój system operacyjny to 64-bitowy Debian oraz sporadycznie włączany Windows 7 64-bit (obecnie multi booting, ale chyba przerzucę się na odpalanie Windowsa na maszynie wirtualnej).

 

Robert

Edytowane przez zodwiertu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD RED 3 TB, mieścisz się w cenie i wymaganiach. Szybszy i cichszy niż seria Green, dodatkowo 3 lata gwarancji a nie 2.

Czytałem o tym dysku i faktycznie miał bardzo pochlebne recenzje. Jedyne co wydało mi się podejrzane, to oznaczenie go jako dysk typu NAS. Poza przeczytaniem krótkiej notki, że oznacza to dysk sieciowy, nie jestem nijak zaznajomiony z tą technologią. Czy dysk typu NAS równie dobrze będzie spisywał się także podpięty do zwykłego PC-ta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się sprawuje. A to, że jest do przeznaczony do NAS gwarantuje wyższą żywotność. Względem green nie ma też parkowania głowicy (według mnie na plus). Mam u siebie właśnie reda 3TB od ponad pół roku i sprawuje się super jako magazyn :)

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parkowanie w Greenie można wyłączyć, używam w NASie 500GB greena już kilka lat, chodzi bez najmniejszych zarzutów.

Oznaczenia NAS, 24/7 itp to tylko chwyt marketingowy i wyciąganie dodatkowej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parkowanie w Greenie można wyłączyć, używam w NASie 500GB greena już kilka lat, chodzi bez najmniejszych zarzutów.

Oznaczenia NAS, 24/7 itp to tylko chwyt marketingowy i wyciąganie dodatkowej kasy.

Akurat w przypadku reda ta dodatkowa kasa to rok gwarancji więcej ;)

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...