Skocz do zawartości
Nefar

To sie zwie Fuks.....

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wymienilem plyte, proca i cooler. Mialem troche problemsow bo cooler jest tak wielki i pobiera tak duzo pradu ze zasilanie na plycie sie nie wyrabia. Potrzebna jest przelotka... Przelotka ktora ma luzne zlacze zasilania. Bawilem sie kompem i zauwazylem ze nie startuje po wyjsciu z biosu patrze a cooler stoi w miejscu. Kur... Plyta ma zabezpieczenie przed przegrzaniem proca wiec jest ok. Podlaczylem cooler znow, skleilem tasma co by sie trzymalo i wlaczylem kompa. W miedzyczasie moja kobita zaczela grac "mahjong" grala cos z 40 minut. Kiedy poszla sie kapac ja usiadlem przy kompie i patrze <span style="color:red;">[ciach!]</span>... wiatrak stoi. Win dziala. Net dziala, wszystko jest ok. Dotknelem radiatora i sie sparzylem. Wyrwalem wtyczke zasilania i podpielem znow cooler. Temp po 2 minutach od wylaczenia to 58 C. Czyli w czaasie pracy bylo pewnie z 70 - 80 C. Plyta chyba wylacza sprzet jak proc osiagnie 75 C. Nie wiem dzieki czemu jeszcze wszystko zyje: zabezpieczenia na plycie, szczescie, opatrznosc boska, czy moze trafila mi sie super petarda AMD z ktorej mozna wycisnac 3Gz ? Nie wiem. Troche mnie kusi zeby zrobic zaraz tescik 15 x 200.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta to asus A7N8x-x co do procka to jest to swiezutki athlon 2200+ XP. Pamietam przed zalozeniem coolera ze bylo to chyba AUI i dalej nie pamietam. Zobacze jutro. Wydaje mi sie jednak w sumie to jestem pewien ze jest to jedna z tych slynnych serii. (dla mnie to obojetne, rzadko bawie sie w overclocking - kusi, ale w moim przypadku stabilnosc to podstawa)

W tej chwili wszystko chodzi na nominalnych ustawieniach. Tzn prawie bo w biosie mam ustawione na aggresive.... Ale proc normalnie uczciwie 1.8 Gz athlon 2200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze proc przezyl wysoka temp moim zdaniem wcale nie oznacza ze jest jakis wybitnie podkrecalny. Moj thunderbird przezyl 104 C - (sprawdzone w biosie od razu po walnieciu w reset). zreszta bylo pare topicow zpodobnymi przypadkami jak twoj i nikt sie nie chwalil pozniej jakims "dzikiem oszolaomem" :wink:

 

Jesli chodzi o wygrzewanie to wydaje mi sie ze musi byc ono dlugotrwale i przeprowadzone w troche nizszych temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...