Skocz do zawartości
Qulaa

Ultrabook/laptop do 3-4k zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
szukam ultrabooka za ok 3-4k zł. Zastosowanie: głownie będzie służył do programowania (Visual Studio, CodeBlocks, NetBeans, Eclipse), praca w Wordzie/Excelu, postawienie maszyny wirtualnej, przegadanie internetu, czasami jakieś filmy. Grać na nim nie będę, a jeżeli już to będą to stare gry. Nie musi posiadać systemu operacyjnego, ale z tego co widzę kupienie bez jest prawie niemożliwe.
 
Aktualnie posiadam netbooka Asus 1201n na którym praca jest męcząca.
Przeglądałem sporo tematów i znalazłem coś takiego:
1) Samsung Ativ Book 7
2) Prawie to samo, tylko z HD 8570M
Droższe tylko o 50 zł, czas pracy prawie taki sam. Grać na tym raczej nie będę tylko "dlaczego nie dołożyć 50 zł i mieć mimo wszystko lepszą grafikę niż integre?"
3) Wersja trochę ponad budżet, to samo co w 2 tylko z i7
 
Przeglądałem też Sony Vaio Pro 13,3 ale wersja z 8GB ramu jest już sporo ponad 4k zł
 
Co waszym zdaniem będzie najlepsze? Czy są jeszcze jakieś inne sensowne propozycje? Wymieniłem ultrabooki ale lekkim laptopem też nie pogardzę Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na tego

http://www.x-kom.pl/p/122306-ultrabook-13-3-samsung-730u3e-i7-3537u-6gb-128ssd-win8-hd8570m.html?partnerid=100860474&sm12=MTU=&ts=1392055325&token=256e384b02fcb7d1b530dbb5e79fefa3

 

Skoro masz programować to lepeij postawić na coś z wydajniejszym procesorem czyli na i7,

Normalnie do programowania wystarczy i5 ale że wszystko to są procesory niskonapięciowe wiec tutaj i7 wypadnie jak normalna i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop będzie tylko na uczelnie + jakieś wyjazdy. W domu mam stacjonarny z sygnaturki + 2 monitory. Dlatego bardziej zależy mi na rozmiarach 13-14" niż 15,6"+. Nie napisałem o tym w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbiję temat, bo interesuję się właśnie podobnym samsungiem: http://www.x-kom.pl/p/122311-ultrabook-13-3-samsung-740u3e-i5-3337u-10gb-128ssd-win8-hd8570m-touch.html

Zastosowania domowe, office, internety, filmy, tylko chciałbym aby posłużył mi kilka lat. Warto wziąć z tą dodatkową grafiką, może czasem bym zagrał w jakąś starszą gierkę? 10 gb ramu to nie przesada, te same parametry tylko z 6gb ramu jest tańszy o 230 zł, warto dopłacić?

Jeszcze znalazłem w podobnej cenie, ale z 6gb ramu i procesoerem i7: http://allegro.pl/wyprzedaz-samsung-730u3e-i7-128ssd-6gb-hd8570-win8-i4079711540.html
Czy można tu wymienić dysk twardy na większy?

A może jakiś inny laptop/ultrabook w tej cenie? Raczej skupiam się na mniejszych do 14" i full hd, a może za bardzo nie ma sensu FHD?

Edytowane przez radqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...