Skocz do zawartości
kapciu75

Zestaw za 2000zł, grafika w przyszłości

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję Waszej opinii:

Procesor: INTEL CORE i5-4670 - 3.40 GHz, turbo 3.80 GHz, x4/4, 6 MB, 84W, HD 4600, BOX, s-1150 (829 zł)
Płyta główna: GIGABYTE GA-H87-HD3 - ATX, H87, 4x DDR3, 2x PCI-E 16x, RAID, HDMI, DVI, S-1150 (340 zł)
Pamięć RAM: DDR3 CORSAIR - 4 GB / 1600 (1x 4 GB), CL9, Vengeance (165 zł)
Dysk Twardy: SEAGATE 1 TB, 64 MB, 7200 obr., 3.5", SATA3 - ST1000DM003 (225 zł)
Napęd optyczny: PIONEER DVR-221BK - 24x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna (65 zł)
Obudowa: COOLER MASTER ELITE RC-330U - ATX, bez zasilacza, czarna (165 zł)
Zasilacz: CHIEFTEC CTG-600-80P - 600 W, PFC, OEM, 80+ (250 zł)

Całość: 2039 zł

Nie mogę się zdecydować na jakiś zasilacz. Poradźcie jakiś zasilacz.

Grafikę mam zamiar dokupić w przyszłości...

Druga sprawa, a raczej drugie pytanie czy kupować INTEL CORE i5-4670K + GIGABYTE GA-Z87-HD3 i bawić się w umiarkowane OC?

Chociaż podobno ta płyta (Z87) ma słabą sekcję zasilania, podobnie jak H87 z resztą...

A może dać sobie sposób z podkręcaniem, bo zestaw ma zapas mocy.

Co zmienić w tym zestawie?? Co radzicie??

Edytowane przez kapciu75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-4670 to najmniej opłacalny w parametrze cena/wydajność procesor z całej linii i5.

 

Tak więc albo szczebelek wyżej i 4670K albo kilka szczebelków niżej.

 

100 MHz różnicy na rdzeniu jest kompletnie nieodczuwalne. 400-500 MHz zaczyna dopiero być zauważalne. Sam popatrz 100/3500 to poniżej 3%. A reszta podzespołów nie przyspiesza i nie zwalnia w ogóle.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw. 

 

Zmień na I5 4440 / I5 4570 ( 695 zł / 749 zł ) + MSI B85-G43 ( 310 zł ) albo dołóż do I5 4670K + MSI Z87-G43 - 899 zł  + 395 zł .

 

PSU możesz brać modularnego SPC Deus M1 550W za 235 zł . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie coś o tym MSI Z87-G43. Czytałem, że istnieje jakiś problem z portami USB3 po wybudzeniu komputera ze stanu czuwania. Miałem kiedy MSI i nie narzekałem. A BIOS aktualizuje się online? Czy ta płyta MSI jest lepsza od Gigabyte Z87?

 

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z portami nie jest związany z konkretną marką płyty tylko dotyczy pierwszej rewizji chipsetu (C1). Obecnie sprzedawane płyty powinny być już tej drobnej wady pozbawione. Ja np. mam płytę z tą rewizją C1, ale tej wady nie doświadczyłem (z pendrive'm Sandisk Cruzer Extreme), więc nie jest dla mnie jasne czy ona musi wystąpić czy tylko może, a nawet gdyby to nie jest to nic czym warto by się przejmować.

 

Nie mam pojęcia czy w tych płytach BIOS aktualizuje się online, ale to naprawdę słaby pomysł, taka aktualizacja online, nawet jeśli taki pseudobajer został gdzieś wprowadzony. BIOSy do płyt 1150 są już na takim etapie rozwoju, że nie należy się spodziewać jakichś istotnych poprawek, a procesor kupujesz z obecnej rodziny, więc poprawki związane z refreshem słabo Cię będą obchodzić.

 

Jeśli chodzi o płytę w pierwszej kolejności patrz czy ma potrzebny Ci zestaw wyjść i wejść. Bajery z lepszą/gorsza integrą czy lepszą/gorszą sekcją zasilania albo też lepszym/gorszym smokiem na plastiku to w dalszej kolejności rozważaj. Jeżeli zamierzasz używać wielu monitorów, niektórych podłączonych pod integrę, a niektórych pod zewnętrzną kartę graficzną to też napisz o tym.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw. 

 

Zmień na I5 4440 / I5 4570 ( 695 zł / 749 zł ) + MSI B85-G43 ( 310 zł ) albo dołóż do I5 4670K + MSI Z87-G43 - 899 zł  + 395 zł .

 

PSU możesz brać modularnego SPC Deus M1 550W za 235 zł . 

A może warto dołożyć do MSI Z87-G43 GAMING?

Ta płyta ma zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek 1150 i kartę sieciową Killer E2205.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz dźwiękówke to lepiej kupić osobno. Sieciowka z asrocka Ci starczy - nie popadajmy w paranoję. Mozna dolozyc chlodzenie na procesor, zeby było ciszej.

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...