Skocz do zawartości
rafal328

Windows 7 optymalizacja + defragmentacja + rejest / pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, system wcale nie taki zawalony, bo stawiany moze z pol roku temu (tak mi sie wydaje;p) chcialem troche go posprzatac, juz po instalacji robilem jakas tam optymalizacje, powylaczalem pewne uslugi itp. Teraz zrobiona zostala defragmentacja dysku, oczyszczanie i defragmentacja rejestru (na C gdzie mam tylko system, programy instaluje na D mam ciagle 3% fragmentacji przy 60GB, glownie pliki Kasperskiego) plik stronnicowania na zupelnie innym fizycznym dysku (mam 2 640GB i 500GB) 6144MB (RAM 4096MB). Czyli tak jak powinno byc? Pomimo sprzatania mam ciagle uruchomionych 65 procesow i pobierane 1,6GB RAM. Co jeszcze mozna wylaczyc z uslug? Mam chrome, nie chce z niego rezygnowac, bo sie przyzwyczailem i dobrze mi sie na nim pracuje, otwiera sie w kilku/kilkunastu procesach i pobiera pewnie z 300-400MB RAM - mam otwarte 3 karty. Wklejam screeny z taskmenagera i services.msc. Dodam, ze jest to laptop i korzystam z wi-fi, jestem podlaczony do grupy domowej i udostepniam dysk oraz korzystam z udostepnionych w innych komputerach.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Z gory wielkie dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz start > msconfig.
W zakładce uruchamiane wyłącz programy które są niepotrzebne przy starcie. Teoretycznie możesz wyłączyć w tej zakładce wszystkie programy. Jednak zalecałbym pozostawienie antywirusa Dołączona grafika .

W zakładce usługi wysortuje według producentów i powyłączaj usługi nieznanych firm. Poza usługami Microsoftu wszystko inne możesz powyłączać, zalecałbym jednak pozostawienie usług od antywirusa.

 

Tym że Windows 7 zjada dużo pamięci RAM się nie przejmuj. Jak zacznie ci brakować pamięci to system automatycznie zacznie sobie ją zwalniać, nawet powyłącza ci efekty wizualne jak to będzie konieczne.
Siódemka dobrze zarządza pamięcią RAM więc nie ma co z tym kombinować, bo możesz uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego.  

Tak to wygląda podczas zapchania pamięci przy pomocy Photoshopa:

Dołączona grafikaJak widać to system powyłączał style wizualne oraz opróżnił pamięć zajętą przez przeglądarkę, gdy było to niezbędne do pracy w Photoshopie.

Z tego co się orientuję to Chrome po przekroczeniu pewnej wartości zajmowanej w pamięci, automatycznie stanie się mniej pamięciożerny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KoVol autostart mam wylaczony poza antywirem i pewnymi rzeczami MS, w uslugach nie wiem co moge jeszcze wylaczyc (chodzi mi o uslugi MS, wkleilem screen), ale dlaczego chrome az tak bardzo zzera ta pamiec przy otwartych tylko 3 kartach? Do tego rozbija sie na kilkanascie procesow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo taki jest chrome Dołączona grafika . Rozbija się na procesy po to że jak jedna zakładka się zawiesi to nie powoduje to zawieszenie całej przeglądarki. 
Tu masz test chroma na tle innych przeglądarek (pamięciożerność):
http://www.purepc.pl/oprogramowanie/test_przegladarek_internetowych_2013_jaka_jest_najlepsza?page=0,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...