Skocz do zawartości
Piłsudski1990

Problemy z YT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio mam pewne problemy z YT, obajwiajace sie w następujący sposób. Duża cześc filmików sie nie wczytuje, pojawia sie czarny ekran. Załączam prtscn, żeby unaocznić problem. Poczytałem troche o tej " przypadłości" , wykonałem pare czynności, które sugerowali inni, między innymi : reinstalowałem  Jave i Flash Playera, wyczyściłem rejestry, wyłączyłem adblocka, nawet odinstalowałem Firefoxa ( zainstalowałem Chrome, jednak na tej przeglądarce też pojawia się ten problem). Przeskanowałem komputer pod kątem wirusów....czysto. Dodam, że stało sie to nagle, można by powiedzieć bez mojego czynu sprawczego ( nie instalowałem nic, nie ściągałem niczego etc.)
Czy ktoś może w chwili obecnej ma podobny problem ?

Co byście sugerowali zrobic...prócz formatu :P

post-203321-0-07709800-1392077130_thumb.jpg

post-203321-0-80322100-1392077138_thumb.jpg

post-203321-0-04569700-1392077464_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki operator? Nie dziwi mnie, jeżeli Orange/TP.

Myślisz, że problem dotyczy filmów we Flash, czy HTML5? Z tego co pamiętam da się na stałe wyłączyć HTML5 na YouTube, czy w drugą stronę też - nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operator to Netia. Szczerze mówiąc to na reszcie poruszonych przez Ciebie zagadnień się nie znam.

 

Dodam, ze nawet w serwisie np joemonster filmiki z youtuba też nie działaja , a juz na innym "nośniku" tak...np ten filmik działa http://joemonster.org/filmy/58929/Niesamowita_moc_cyckow_; a ten juz nie http://joemonster.org/filmy/58914/What_does_the_Fox_say_SCANIA_version...bo jest na YT

Edytowane przez Piłsudski1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłącze. Odpalam film bez problemu w HD i sobie chodzi przez 2 minuty bez problemu. Po tym czasie zaczyna się szarpanie obrazu.
Zaczęło się od aktualizacji flasha, niestety przywrócenie starej wersji nie skutkuje. Opcja z wyłączeniem akceleracji sprzętowej też nie. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Youtube jest dość duże i leży na nim więcej, niż kilka TB filmów, z tego, co przylookałem, pule adresowe serwerów hostujących filmy są rozmaite. Nie zawsze, nie wszędzie połączenie będzie tak samo wydajne.

2. Podawajcie URL problematycznych filmów, jakiej przeglądarki używacie, jaka wersja flash, czy to jest adobe flash, czy pepper - chyba łatwiej się będzie dogadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawanie linków w moim przypadku mija się z celem gdyż do tej chwili to dotyczy flasha na YT jak i innych serwisach...
Flash 12.0.44
FF 27.0
przykładowy link, ale to chyba bez sensu:

http://www.youtube.com/watch?v=V1nkj-_-bkg

Opis ten sam, pierwsze 2 minuty filmu - odtwarza perfect. Następnie wentylator w lapku wchodzi na wyższe oborty i zaczyna się haczenie. Ruszę myszką wraca do normy na 2 minuty.

ADD:
komp stacjonarny to samo, z różnicą, że grafika wchodzi na wyższe obroty...

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 8.1, chrome 32.0.1700.107, flash (pepper) 12.0.0.44 - OK, CPU ~8% na najniższych taktowaniach

Linux, chrome 32.0.1700.107, flash (pepper) 12.0.0.44 - OK, CPU >80%, ale na linuxie hardware acceleration dla flasha nie działa za dobrze

 

Win 8.1 FF 27.0.1, adobe flash 12.0.0.44 - nie zaobserwowałem w/w, ale zmiany fullscreen-okno etc powodowały freezowanie streamingu i konieczność odświeżenia strony, żeby wideo działało ponownie. 

 

Sprawdź, czy to samo będziesz miał na chrome. Ogólnie przeglądanie YT jest ostatnio najmniej problemowe na chrome, a na androidzie w ich apce (od kiedy ją w końcu naprawili)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkim jest równie problematyczne

i nie ma się co szarpać bo

filmów przybywa

a przepustowość na drzewach nie rośnie.

 

Więc zanim sprawdzisz 20 różnych przeglądarek

to zerknij czy inne streamy też ci tną.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nieyoutubowe filmy we flashu podlegają pod to. Także chyba pozostaje czekać na aktualizacje FF i flasha, html 5 chodzi nadal z bugami niestety...

Sprawdzę, ale to i tak nie stanowi rozwiązania. Za bardzo przyzwyczajony jestem do FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem z racji rozwiązania wartego uwagi i możliwe, pomocnego dla innych.

Po testach na chromie okazało się, że flash nadal haczył. W pewnym przypływie geniuszu wpadłem na pomysł, żeby pobrać instalator offline.
Jak ręką odjął wszystkie problemy i sprzęt jakby wrócił do normy jeśli chodzi o pracę chłodzenia.
Na stacjonarnym zrobiłem to samo i tak samo skutecznie pozwoliło rozwiązać trudności z płynnym odtwarzaniem. Testowane na licznych filmach w 1080p.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ku pamięci wklejam linka do samej wtyczki (dla Chrome/FF/Opery)

 

http://www.chromeactions.com/

 

dodatkowo pamiętaj Dijkstra, że przeglądarki na Linuksie zwsze były sprawniejsze ;)

 

dzięki tej wtyczce i Xubuntu/Lubuntu moje stare laptopy nadal są używane w domu 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna wtyczka! Do tej pory używałem innej, ale nie miała tylu opcji.

Co prawda u mnie powoduje większe użycie CPU niż bez wtyki (częste spike'i), ale te wszystkie działania z automatu mnie przekonują :)
Niech tylko poprawią to cinema mode bo super wygląda, ale użycie stale powyżej 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...