Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-670MX.82603.0.html

 

Tu masz wydajność tej karty w grach. Ja bym ją uplasował na poziomie hd7770/GTX650 bez ti

 

1.5GB wystarczy w takim sprzęcie. Jakie opinie o medion? egzotyczna chińska zabawka

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp., ale 670mx to bardziej odpowiednik 660. Crysis 3 na b.wysokuch w 30kl/s. widziałem na żywo. A co do Mediona ludzie hejtują, ale 2 moich kolegów ma lapki tej firmy. Jeden ma 3 lata i zero usterek, drugi rok i też be zarzutu. A kupili bardzo tanio. Sprzęt bardzo podobny do MSI. A Medion nalży także do Lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem liczby shaderów to faktycznie to samo co GTX660 , nie wiem ile wersja MX ma TM i ROP .

 

Gorzej z zegarami - GPU@600 mhz ( vs. 980 mhz w normalnym GTX ref ) i MEM@1400 mhz ( 1 502 mhz w normalnym GTX660 ref ) .

 

Prawie 400 mhz niżej taktowane GPU robi sporą różnicę . 

 

A co do samego Mediona - omijać szerokim łukiem , gorzej niż Asrock z dawnych czasów ; tyle że w przeciwieństwie do Asrocka Medion nie podniósł jakości . 

 

A to że firma należy do Lenovo to nic nie znaczy , raz że Lenovo to nie top jeżeli chodzi o jakość laptopów , dwa - to że firma X należy do firmy Y nie oznacza że firma X ma jakość na poziomie firmy Y .

 

Np, Stary Asrock i Asus , Asrock od początku należał w pewnym stopniu do Asusa a w starych czasach nie miał nawet 1/10 jakości Asusa .

 

Albo Dacia i Reno - owszem po wykupieniu firmy Francuzi dużo zrobili w kwestii jakości ale nadal to nie jest ten sam poziom co Reno , co potwierdzają np. testy TUV/Decra . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można jakieś porządne argumenty przeciw Medionowi? Konkretnie serii Erazer. Ich sprzęt elektroniczny to faktycznie szit. Ale te laptopy w Niemczech są bardzo znane i polecane. Są traktowane na równi z Asusem czy MSI. Ich np.: jakość wykonania jest bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medion to niemiecka firma przejęta przez lenovo. Produkują szeroko pojętą elektronikę, głównie dla sieci marketów Aldi. Bebechy w ich produktach to zbitek najtańszych podzespołów (choć czasami dobrych firm). W poprzednich latach ich komputery były na płytach msi, nie wiem jak dziś to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kadłubki są od MSI. Także produkują resztę w ich fabrykach. A i7, 670mx to najtańsze podzespoły? Mój kuzyn pracuje w serwisie w Niemczech i najwięcej wraca HP. Dla mnie to jest marketowa marka.

Kadłubki są od MSI. Także produkują resztę w ich fabrykach. A i7, 670mx to najtańsze podzespoły? Mój kuzyn pracuje w serwisie w Niemczech i najwięcej wraca HP. Dla mnie to jest marketowa marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim!

 

Mam kilka pytań.

Siema!

 

Po pierwszym poście myślałem, że chciałeś o coś zapytać. W kolejnych chcesz nas już tylko o czymś przekonać, uświadomić. Dziwne. Po co więc pytania, skoro wiesz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie trochę innej wyszło. Absolutnie nie chcę wychodzić na jakiegoś wszechwiedzacego. Na tym forum jest o wiele więcej specjalistów ode mnie. Tylko o medionie niektórzy ludzie piszą źle ale nie potrafią tego porządnie zargumentowac. Ok, temat do zamkniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

medion to kiepska marka ale tania i w niemczech popularna wiec sie dobrze sprzedaje. To ze taniaoczywiscie nie znaczy ze musi sie popsuc ale ryzyko awari jest znacznie wieksze niz u innych producentow dlatego nikt tutaj jej nie poleci. To ze twoi koledze maja mediony i sa zadowoleni to tak samo jak ludzie maja po 10 lat codegeny w kompach i ich kompy dalej dzialaja. Takich ludzi pewnie jest duzo wiecej niz wszystkich tych ktorzy maja te lepsze zasilacze razem wzietych ale jest tez sporo przypadkow gdzie zdechl zasilacz i wszystko razem z nim. 

To ze ktos mowil o tanich podzespolach nie chodzilo mu o kiepski procek czy grafike bo to maja dobre, procek tak ale grafike to sam chip, jednak oprocz tego w komputerze sa inne podzespoly i cala elektronika . Przy duzej masowej produkcji ktora musi byc tania stosuje sie tansze materialy, kondensatory, cewki, mniej miedzi itd,Rowniez normy wykonania sa nizsze, co wiaze sie z gorszym spasowaniem elemntow, gorszymi lutami itp. 

Nie mowie tu o obudowie czy matrycy bo to mozna sprawdzic jakie jest.

Swoja droga MSI poza kilkoma dobrymi produktami tez czesto ma wpadki z masowkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medion ma takie same bebechy jak inne laptopty - Głównym producentem płyt w ich laptopach jest Hannstar - płyty tego producenta montuje również HP. Opowieści "gorszych" mosfetach, cewkach czy kondensatorach można o kant [gluteus maximus] potłuc, są to wieści wyssane z palca. Wszyscy producenci robią terazna jedno kopyto, wszystko ma podobną jakość w podobnej półce cenowej. Jedyną wadą sprzętów typu Medion czy innych egzotyków jest słaba dostepnosc czesci zamiennych i akcjesoriów typu bateria w polsce. Chipsety, grafiki, procki są dokładnie takie same w KAŻDYM sprzęcie. Od siebie dodam że MEdiony potrafią mieć solidniejszą konstrukcję niż takie samsungi czy MSI. Zresztą - wszystko jest Made in China.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...