Skocz do zawartości
Przemek94

Aktualizacje dla XP na zapas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na starej Toshibie (8 lat) mam XP HE. W związku ze zbliżającą się datą zakończenia wsparcia dla tego systemu, postanowiłem się na tą chwilę przygotować poprzez przygotowanie zbioru aktualizacji (w razie konieczności formatu), dopóki są one jeszcze do pobrania.

Nie ma problemu z SP, ściągam trójkę i gotowe. Jednak nie wiem czym się kierować w przypadku aktualizacji typu KB XXXXXXXX (aktualizacje zabezpieczeń, dla systemu). Czy muszę pobrać je wszystkie, które dotychczas się ukazały czy działają one na tej zasadzie, że nowsze uzupełniają starsze (bez potrzeby instalacji tej starszej). 

Proszę o poradę jak to mądrze i dość sprawnie zrobić. Na pewno nie ja jeden przygotowuję się w taki sposób na zakończenie wsparcia dla XP.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zrób sobie czystą instalacje, np. na VM.

2. Zaktualizuj, instalując przy okazji najbardziej typowe sterowniki, których XP nie ma. 

3. Zrób sysprepa http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=11282

 

PS. Jak XP straci wsparcie, i tak Ci to nic nie da. Do teraz znajdują w nim kolejne dziury, to i po zakończeniu wsparcia będą je znajdywać, tyle że nikt już tego nie poprawi. Zamiast używać już teraz przestarzałego XP, lepiej zastanowić się nad jakimś linuxem

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj czysty system, sciagnij wszystkie aktualizacje i zrob obraz systemu jakims ghostem czy innym Acronisem.

Poza tym to ze konczy sie wsparcie to znaczy ze nowe poprawki nie beda wydawane, ale wszystkie dotychczasowe pozostana dostepne. Nie beda dzialac aktualizacje automatyczne ale recznie w dalszym ciagu mozna bedzie je pobrac. Ale szczerze mowiac to juz czas chyba przejsc na w7 czy jakiegos linuxa?

Niedawno instalowalem znajomym windowsa 7 na jakims starym dellu d620 z 2007 roku, wrzucilismy najtansze ssd kingstona (d620 mial juz sata) i 2gb ramu i laptop dziala jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...