Skocz do zawartości
CarrionCrow

Stacja HDD w obudowie nie widzi dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z podłączeniem dysku Seagate Momentus 7200.4 poprzez stację w obudowie SilentiumPC Gladius M40 Pure Black. Po podłączeniu dysk zaczyna pracować, czuć wibracje, ale system go nie widzi. BIOS również nie widzi podłączonego dysku.

W BIOS włączone są opcje AHCI oraz Hot Swap na wszystkich gniazdach SATA.

To samo dzieje się również z dyskiem Hitachi.

  • HDD: Seagate Momentus 7200.4 500 GB
  • Stacja dokująca/obudowa: Gladius M40
  • Płyta główna: MSI Z87-G43 (BIOS w wersji 1.5, dziś spróbuję uaktualnić do 1.6)
  • System: Windows 7 Professional x64

Próbowałem już uruchamiać komputer z podłączonym dyskiem jak i podłączać go w trakcie pracy systemu - bez zmian, nie działa.

 

Sam dysk jest sprawny, na co dzień pracuje w laptopie. Po podłączeniu przez obudowę USB wszystko działa, ale takie rozwiązanie jest dla mnie nie wygodne.

 

Ktoś ma jakiś pomysł co zrobić z tym fantem?

 

Pozdrawiam,

BP

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus, masz nosa! :) Wydawało mi się, że skoro dysk pracuje, to wszystko jest podłączone. Miałem rację - wydawało mi się. Podpięta była tylko wtyczka zasilania, stąd pracujący dysk-widmo. Komuś, kto składał w sklepie kompa najwyraźniej nie chciało się zadzwonić i powiedzieć, że trzeba dokupić kabelek sygnałowy, więc podpiął dysk i napęd, a stacji już nie... :/Dziękuję wszystkim za pomoc. :)Pozdrawiam,BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komuś, kto składał w sklepie kompa najwyraźniej nie chciało się zadzwonić i powiedzieć, że trzeba dokupić kabelek sygnałowy

Dwa przewody sata są w komplecie z płytą, jeden z obudową. Wystarczyło podłączyć, nie musieli dzwonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...