Skocz do zawartości
tomsonis

Zacinający sie laptop Asus X52J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od kilku dni zmagam się z problemem w laptopie. Otóż co jakiś czas się zacina, np. oglądam film nagle obraz zatrzymuje się, a program nie stopuje odtwarzania i po 30s odcina się, film odtwarza się z przyśpieszoną prędkością, dopiero nadgoni stracony czas(obraz i dźwięk nie są zsynchronizowane) i jest później normalnie. Jedno jest pewne, dysk jest sprawny. Włożyłem dysk z innego laptopa, zainstalowałem sys, stery itp. i sprawdzałem. Jednak wciąż to samo. Temp. według programów Core Temp i GPU-z są w porządku. Testowałem go pod obciążeniem w OCCT, podczas testu procka i 100% użycia, mogłem swobodnie korzystać z przeglądarki, zaś podczas testu GPU, w oknie GPU-z "GPU load" pokazywało mi 0%, a przeglądarka regularnie zacinała się co jakieś 1-2min. Raz zauważyłem, że włączony film i ogólnie cały laptop działa normalnie póki nie zainstaluje sterów do grafiki. Jest to Radeon HD 5470, stery ściągam ze strony producenta laptopa, a jak używam programu od ATI do wykrywania potrzebnych sterowników i je zainstaluje to wtedy brak podświetlenia w lapku i muszę je odinstalować. Załączam link z logiem z OCCT i zdjęciem z GPU-Z zrobionym tuż przed zatrzymaniem testu. 

 

https://skydrive.live.com/?cid=0195ba32c86929b5&id=195BA32C86929B5%212456&ithint=folder,&authkey=!AOu4LcIRZGAa3ao

http://gpuz.techpowerup.com/14/02/11/36h.png

 

Temp. w Core Temp to podczas 30 min stresu 100% użycia procesora w OCCT to max 79*. Oczywiście laptop wyczyszczony, pasta zmieniona. 
Np. podczas pisania tego tematu też się zaciął. Coś mi się zdaje, że może być winna tutaj grafika lub płyta główna. Ma ktoś jakiś pomysł ?? 

Pozdrawiam, 
Tomasz Bęben 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...