Jump to content
tomsonis

Zacinający sie laptop Asus X52J

Recommended Posts

Witam,
Od kilku dni zmagam się z problemem w laptopie. Otóż co jakiś czas się zacina, np. oglądam film nagle obraz zatrzymuje się, a program nie stopuje odtwarzania i po 30s odcina się, film odtwarza się z przyśpieszoną prędkością, dopiero nadgoni stracony czas(obraz i dźwięk nie są zsynchronizowane) i jest później normalnie. Jedno jest pewne, dysk jest sprawny. Włożyłem dysk z innego laptopa, zainstalowałem sys, stery itp. i sprawdzałem. Jednak wciąż to samo. Temp. według programów Core Temp i GPU-z są w porządku. Testowałem go pod obciążeniem w OCCT, podczas testu procka i 100% użycia, mogłem swobodnie korzystać z przeglądarki, zaś podczas testu GPU, w oknie GPU-z "GPU load" pokazywało mi 0%, a przeglądarka regularnie zacinała się co jakieś 1-2min. Raz zauważyłem, że włączony film i ogólnie cały laptop działa normalnie póki nie zainstaluje sterów do grafiki. Jest to Radeon HD 5470, stery ściągam ze strony producenta laptopa, a jak używam programu od ATI do wykrywania potrzebnych sterowników i je zainstaluje to wtedy brak podświetlenia w lapku i muszę je odinstalować. Załączam link z logiem z OCCT i zdjęciem z GPU-Z zrobionym tuż przed zatrzymaniem testu. 

 

https://skydrive.live.com/?cid=0195ba32c86929b5&id=195BA32C86929B5%212456&ithint=folder,&authkey=!AOu4LcIRZGAa3ao

http://gpuz.techpowerup.com/14/02/11/36h.png

 

Temp. w Core Temp to podczas 30 min stresu 100% użycia procesora w OCCT to max 79*. Oczywiście laptop wyczyszczony, pasta zmieniona. 
Np. podczas pisania tego tematu też się zaciął. Coś mi się zdaje, że może być winna tutaj grafika lub płyta główna. Ma ktoś jakiś pomysł ?? 

Pozdrawiam, 
Tomasz Bęben 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.