Skocz do zawartości
Anastol

Zestaw. Prosba o ocene. Budzet 15k AED.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

mam zamiar zlożyć zestaw przeznaczony do grania oraz pracy (After Effects / Maya).

Mam odlożony kawałek grosza i na ten cel chcę maksymalnie 15,000 AED (ciut ponad 12,5k PLN), a więc można poszaleć.

 

Jedyny sensowny sklep jaki zmalazlem to http://gear-up.me/ w Emiratach Arabskich.

Innych w okolicy nie ma (Katar), albo są okropnie drogie i mają ograniczony wybór.

 

Moja propozycja wyglada tak:

Monitor: 29' Dell 21:9  2,305.00 AED

Ze wzgledu na wiekszy obszar roboczy w poziomie.

 

Proc: 4770K  1,395.00 AED

 

Plytka: Asus Deluxe Z87  1,546.00 AED

Lekka przesada, ale podobają mi się dodatki.

 

GPU: 780Ti Twin Frozr  3,127.00 AED

 

PSU: Korsarz ax860i Platinum 936.00 AED albo Seasonic 850 Gold  878.00 AED

 

DDR 32GB kit: Korsarz 2133 CL9 Dominator - drogi ok 2,000 AED ale juz ich nie ma albo Patriot  2133 CL11  1,604.00 AED

 

SSD:Samsung 840 EVO 500GB  1,424.00 AED

 

HDD: WD 4TB RED 797.00 AED  albo dwa takie WD 2TB RED 452.00 AED za sztuke

 

Nie mysle o RAIDzie. Wolalbym jeden przeznaczyc na magazyn i backup, a drugi na bierzące sprawy i "podpiać" do niego mój stary ssd jako cache.

 

DVD/BR ASUS cos tam  279.00 AED

Obudowa: Korsarz 600T czarny  812.00 AED

 

Mysz mam, klawiaturę jakaś dobiorę, ale z tym sobie poradzę. Dołączona grafika

 

Proszę was o ocenę i komentarz.

Dzięki!

 

[edit: dodałem ceny]


 

 

Edytowane przez Anastol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz w ogóle kręcił sprzęt .

 

Na razie proponuję coś takiego :

 

CPU : Xeon E3 1230V3 - 1 021 AED / 850 zł 

 

MB : MSI B85-G43 - 390 AED / 324 zł 

 

RAM : Corsair Vengance Blue LP 4x8GB 1 600 mhz CL10 - 1 413 AED / 1 176 zł 

 

VGA : Ggiabyte GTX780 3GB WF3 - 2 195 AED / 1 826 zł 

 

SSD : Samsung 840 EVO 500GB - 1 424 AED / 1 185 zł 

 

HDD : WD RED 4TB SATA III - 797 AED / 663 zł 

 

BDR-RW : ASUS BC-12D2HT - 279 AED / 232 zł 

 

BUDA : Corsair Graphire 600T - 812 AED / 675 zł

 

PSU : Seasonic X-650 650W - 665 AED / 553 zł 

 

RAZEM : 8 996 AED / 7 487 zł 

 

Do tego ww. monitor za 2 305 AED / 1 918 zł i za całość płacisz 11 301 AED / 9 405 zł .

 

Procek równie wydajny co I7 4770 ale nie ma iGPU i brak mu opcji OC , do tego jest tańszy .

 

Płyta na B85 spokojnie wystarczy , tańszy ram - nie ma potrzeby brać ramów 2 133 mhz bo ich nie wykorzystasz .

 

Zasilacz o mocy 650W spokojnie starczy do Xeona i GTX780 oraz ma certyfikat 80+ Gold .

 

Sama karta jest o ponad 1 k AED tańsza a nie wiele słabsza niż wersja Ti . 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reyden

 

Dzięki wielkie za odpowiedź. Tak, będę chciał kręcić sprzęt, ale zapewne większość czasu będzię na auto.

 

[edit] zaraz wszystko przepatrzę.

Edytowane przez Anastol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz okazje, zobacz ten monitor na zywo - 3 moich znajomych zdecydowalo sie wziac model 27cali (2560x1440) po krotkim tescie tego 29. Moim zdaniem jest za 'waski' w pionie, ale z drugiej strony ja pracuje z tekstem, wiec Twoj przypadek moze byc zupelnie inny.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało apropo tego Della 29"

 

W jakie gry dokładnie będziesz grał .

 

Bo przy niektórych jego input lag może ci przeszkadzać - jakieś 25-27 ms w normalnym trybie pracy , 17-18 ms w trybie Game . 

 

IL może denerwować przy graniu w FPS-y . 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tukamon

Podobno aspekt jest dziwny, ale da radę się przyzwyczaić. Dla mnie bardziej jamnikowaty jest lepszy. :)

Niestety nie mam jak sprawdzić monitora na żywo.

 

@reyden

Głupia odpowiedź ale w różne. FPSy również. Najwięcej czasu jednak mam zamiar spędzać klikając w Mayi.

Czytałem test na TFTcentral i też o input lagu wspominali.

Sam nie wiem, zastanowię się nad tym jeszcze.

 

Co procka i płyty to mimo braku różnicy w wydajności i niedorzecznej ceny za Asusa, wybiorę tą konfigurację.

Marzy mi się płyta na wypasie, wiem, wiem, nie ma to zbyt wiele sensu. Ale raz w życiu mogę poszaleć :)

 

Reszta bez większych zmian.

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Może trochę się wtrącam nie na temat, ale zastanawiałeś się nad multi-display? Bierzesz 780-tkę, więc ze 3 ekrany to bym do zestawu za 15k podłączył... Sam obecnie używam 2 monitorów na pececie + laptopa praktycznie tylko do maili. 22" 16:10 i 19" 5:4 pasują na wysokość niemal idealnie. Jeśli w coś gram, to nie bawię się w żadne srajfinity na 2 ekranach, bo to oczywiście mija się z celem, ale możliwość jednoczesnego grania (na Dellu 22" 16:10) i m.in podglądu komunikatora na drugim ekranie to bardzo fajna sprawa.

 

Zastanów się, czy drugi ekran (choćby ciach!iany) do Mayi Ci się nie przyda na przybornik, a podczas grania na skype, TSa, Mumble, Vt, przeglądarkę internetową ze wskazówkami do questów w tibii (xd) etc.

Za tą sumkę,to może już coś na LGA2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tukamon

Podobno aspekt jest dziwny, ale da radę się przyzwyczaić. Dla mnie bardziej jamnikowaty jest lepszy. :)

Niestety nie mam jak sprawdzić monitora na żywo.

 

 

Niestety to jest jeden z problemow tego monitora (29), ze nie da sie go zbytnio zobaczyc w sklepie. 27 najprosciej jest obejrzec w jakims applestorze, jako 27 calowego iMaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vegitto

 

Masz rację, oczywiście ale na codzień pracuję na dwóch monitorach. Ma to wiele zalet, ale też jeden mały minus, który mnie irytuję. Chodzi o okna dokowane i te nie dokowane, kwestia gustu, ale mnie to wkurza :) Dlatego chciałbym mięć jeden dłuższy w domu. Mam też wąskie biurko, więc dwa byłyby trochę przytłaczające.

 

Oczywiście jeśli się ten 29' Dell nie sprawdzi to będę sobie pluł w brodę ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

 

No i wskazówki do Tibii, kurde o tym nie pomyslałem :D

 

Co do LGA 2011 to mocno się nad tym zastanawiałem, ale prawda jest taka, że tutaj, na bliskim wschodzie, nikt mi nie sflaszuje biosu pod nowsze procki. Nie chciałbym się bujać z płytą nie obsługującą nowych procków. Trochę inny świat, ale to długa historia.

 

@tukamon

Już zamówiony ten 29" Dellzor. Ciekawe czy dostarczą w jednym kawałku. Pierwszy raz kupuję tutaj coś naprawdę drogiego. Chociaż Emiraty to nie Katar i wszystko powinno być ok. Właściwie to dostarczający już do mojej chałupy może coś skopać (dosłownie).

 

Zobaczymy.

 

Dzięki wszystkim za dobre rady, serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pouzywasz troche tego monitora to napisz jak masz chwile jego pare plusow i minusow (o ile znajdziesz ;) ). Jestem bardzo ciekawy do czego i jak sa one uzywane, bo (tak jak wspominalem) do mojego stylu pracy nie dzialaja, a wydaja sie bardzo interesujace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...