Skocz do zawartości
mirolbn

Czy jest szansa na upgrade?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym się dowiedzieć czy byłby sens bawienia się w modernizację takiego sprzętu:

 

Procesor AMD A8-6600K 4x3,9 GHZ 4MB L2 CACHE (ustawiony na 4,5ghz, temperatura więcej niż 42'c nie rośnie)

Płyta Główna MSI FM2-A55M-E33 AMD SOCKET FM2

Pamiec ram 4GB DDR3 1333 MHZ

Karta graficzna AMD Radeon™ HD 8570 GHz do 2GB

Dysk twardy 700GB Sata II

Nagrywarka DVD-RW DL x22

ZASILACZ 500W 12cm Silent z PFC

Karta sieciowa 10/100/1000

Karta dźwiękowa 8-Kanałów High Definition Audio

 

Sprzęt ma służyć do grania, więc chciałbym by był wydajny. 

 

Zdaje mi się iż priorytetem będzie dołożenie kości ramu lub jego wymiana. Karta graficzna też nie zachwyca, choć szkoda mi procka by było zmieniać  (uroki integracji). Dołączona grafika Miesięcznie jestem w stanie wydać jakieś 1000zł na upgrade, i go mogę rozłożyć w czasie na 3-4 miesiące.

 

Oprócz tego chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa kart dźwiękowych na usb, czy to się opłaca? Jakość nagrywanego dźwięku jest lepsza? 

 

Proszę więc uprzejmie o porady i odpowiedź na moje pytania, z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Sprzęt ma służyć do grania, więc chciałbym by był wydajny. 

Witam,

 

Zastanawiam sie dlaczego w takim razie wziąłeś APU.

 

Nie ma co modernizować. Można zostawić HDD, DVD, ewentualnie ram, reszta do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś w stanie uzbierać 1 000 zł co miesiąc to poczekaj te 3-4 m-ce i kup mocnego kompa pokroju I5 + GTX780 + SSD .

 

Generalnie obecny sprzęt za mocny nie jest - procek ma tylko 2 rdzenie , w dodatku ich wydajność nie powala .

 

Taki G3220 sprawuje się o wiele lepiej . 

 

Płyta która w zasadzie nie ma przed sobą perspektywy rozwoju  - A10-6800K to max. co do niej włożysz , trochę lepsze iGPU , wydajność samego CPU nadal taka sama . 

 

Zostaw HDD , DVD-RW , ram i ew. zasilacz jak to jakaś markowa konstrukcja .

 

Kasę wydaj na :

 

Opcja 1 :

 

CPU : I3 4130 - 415 zł

 

MB : MSI H81-P33 - 155 zł 

 

VGA : Sapphire R7 260X 1GB OC - 442 zł .

 

Razem : 1012 zł . 

 

Opcja 2 : 

 

CPU : I5 4440 - 679 zł 

 

MB : MSI H81-P33 - 155 zł  

 

Razem : 834 zł .

 

Ceny z morele.net . 

 

Za miesiąc kupujesz R9 270 lub GTX770 do tego I5 .

 

G3220 + R7 260X będzie dużo lepsze niż ten APU .

 

O I5 + GTX770/R7 270 już nie mówię , nawet sam I5 powinien być lepszy niż 6600K - lepsze CPU , grafika też wydajna . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam sie dlaczego w takim razie wziąłeś APU.

 

Nie ma co modernizować. Można zostawić HDD, DVD, ewentualnie ram, reszta do wymiany.

 

Czyli czeka mnie za jakieś 5-6 miesięcy wymiana sprzętu. No nic będę sobie odkładał na ten cel. Dzięki za rady, choć pocieszające dla mnie nie były. ;)

 

Jak jesteś w stanie uzbierać 1 000 zł co miesiąc to poczekaj te 3-4 m-ce i kup mocnego kompa pokroju I5 + GTX780 + SSD .

 

Generalnie obecny sprzęt za mocny nie jest - procek ma tylko 2 rdzenie , w dodatku ich wydajność nie powala .

 

Taki G3220 sprawuje się o wiele lepiej . 

 

Płyta która w zasadzie nie ma przed sobą perspektywy rozwoju  - A10-6800K to max. co do niej włożysz , trochę lepsze iGPU , wydajność samego CPU nadal taka sama . 

 

Zostaw HDD , DVD-RW , ram i ew. zasilacz jak to jakaś markowa konstrukcja .

 

Kasę wydaj na :

 

Opcja 1 :

 

CPU : I3 4130 - 415 zł

 

MB : MSI H81-P33 - 155 zł 

 

VGA : Sapphire R7 260X 1GB OC - 442 zł .

 

Razem : 1012 zł . 

 

Opcja 2 : 

 

CPU : I5 4440 - 679 zł 

 

MB : MSI H81-P33 - 155 zł  

 

Razem : 834 zł .

 

Ceny z morele.net . 

 

Za miesiąc kupujesz R9 270 lub GTX770 do tego I5 .

 

G3220 + R7 260X będzie dużo lepsze niż ten APU .

 

O I5 + GTX770/R7 270 już nie mówię , nawet sam I5 powinien być lepszy niż 6600K - lepsze CPU , grafika też wydajna . 

 

Hm.. Wydaje mi się, że ten procek ma 4 rdzenie... Choć w sumie mało ważne. Wszyscy piszecie, że nie da się nic z tego zestawu zrobić, dlatego będę myślał o sprzedaży i kupnie jakiegoś mocnego "kombajnu".

 

możesz wziąć przeciez kompa [za 4000] na raty i od razu cieszyć się grami

a obecnego sprzedać - zawsze jakaś kasa wpadnie 

 

Jeszcze nie tak dawno w technikum nauczyciel od podst. przedsiębiorczości zawsze powtarzał, że kupno na raty jest głupotą. Po pierwsze odsetki, po drugie zanim uzbierasz to, to co chce się kupić będzie zapewne już tańsze. Będę zbierać, i jak uzbieram to kupię.

 

Dziękuję wszystkim za bardzo szybkie odpowiedzi! Jeszcze jestem ciekaw co uważacie na temat kart dźwiękowych pod usb.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ma służyć do grania, więc chciałbym by był wydajny. 

 

To po co kupiłeś AMD? Kibicuję im od zawsze, ale niestety kolejne odsłony ich produktów to technologiczna klapa i nie da się tego ukryć. 

Jest kilka zastosowań, gdzie AMD można kupić, ale gaming do nich w tym momencie nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak dawno w technikum nauczyciel od podst. przedsiębiorczości zawsze powtarzał, że kupno na raty jest głupotą. Po pierwsze odsetki, po drugie zanim uzbierasz to, to co chce się kupić będzie zapewne już tańsze. Będę zbierać, i jak uzbieram to kupię.

 

 

+1! Powinno się kupować za pieniądze które się ma, a nie które teoretycznie będzie się miało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co kupiłeś AMD? Kibicuję im od zawsze, ale niestety kolejne odsłony ich produktów to technologiczna klapa i nie da się tego ukryć. 

Jest kilka zastosowań, gdzie AMD można kupić, ale gaming do nich w tym momencie nie należy.

 

Niestety obeznanie na rynku sprzętu pc, straciłem już dawno. Kończąc tech. inf. już nie byłem zbyt mocno w temacie. 

 

Kibicować AMD należy a nawet trzeba, bo oprócz AMD Intel nie ma żadnego rywala.

 

A co do procka, to 4x3.9, w turbo 4x4.2 a z OC nawet do 5.0ghz wydawał mi się dość mocny.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten A8 6600K ma "faktycznie" 4 rdzenie , tyle że to pochodna architektury FX-ów .

 

Co do kupowania na raty ( czy brania fona na abonament prosto z sieci ) - ma to swoje plusy oraz minusy .

 

Twój nauczyciel od przedsiębiorczości miał częściowo rację , tyle że nie brał tego że kogoś zwyczajnie nie stać aby kupić daną rzecz za gotówkę czy na nią zbierać bo np. ma inne wydatki . 

 

Ale koniec OT .

 

Zegar CPU to nie wszystko , w obecnych czasach to nie jest wyznacznik jego wydajności .

 

Dużo bardziej liczy się architektura CPU , ilość pamięci podręcznej L2/L3 czy tam Intelowskie Smart Cache ( wide Q8xxx vs. Q6600 czy PII X4 vs. AII X4 o takim samym zegarze CPU ) czy ilość rdzeni oraz ich wspomagacze jak np. HT .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibicować AMD należy a nawet trzeba, bo oprócz AMD Intel nie ma żadnego rywala.

 

A to rozumiem i popieram w 100%, non-konformizm cenna sprawa w dzisiejszym świecie. Sam siedzę na Ph II i czekam, aż odbiją się od dna, bo strasznie nie chcę kupować Intela.

 

 
 

+1! Powinno się kupować za pieniądze które się ma, a nie które teoretycznie będzie się miało Dołączona grafika

 

 

Uhm, pogadamy jak skończysz studia czy tam licencjat i będziesz mieszkanie kupował, zbierając na nie do emerytury i mieszkając z rodzicami. Chyba, że okażesz się jednym z tych geniuszy, którzy wolą wynajmować niż kupić na kredyt ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm, pogadamy jak skończysz studia czy tam licencjat i będziesz mieszkanie kupował, zbierając na nie do emerytury i mieszkając z rodzicami. Chyba, że okażesz się jednym z tych geniuszy, którzy wolą wynajmować niż kupić na kredyt ;]

Hmm, też prawda, ALE pamiętajmy że mieszkanie/dom to jednak trochę co innego niż komputer ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...