Skocz do zawartości
Dawid afg

Kłopoty z przeniesieniem systemu na SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie jestem pewien czy ten temat powinien być w dziale laptopowym, ale wydaje mi się, że problem bardziej się tyczy oprogramowania, więc z góry przepraszam, jeśli dział jest niewłaściwy.

 

 

Od kilku godzin jestem szczęśliwym posiadaczem dysku SSD. Jest zainstalowany w laptopie samsunga RF711. Chciałem na niego sklonować system, jednak tu się pojawił problem. Dysk ma ledwo 119GB pojemności, zaś partycja z danymi "talerzówki" 197GB, których nie mam gdzie przenieść aby ją "odchudzić" toteż tradycyjne klonowanie odpada. Ponieważ posiadam na zewnętrznym dysku kopię partycji wykonaną za pomocą "Samsung Recovery Solution 5", wpadłem na pomysł, aby zainstalować system z dołączonej płytki recovery, a potem "cofnąć" go stanu kopii którą wykonałem w pierwszych miesiącach użytkowania.

 

Tu się pojawia problem - System zainstalowałem, jednak samsungowski program odmówił współpracy z braku partycji recovery na SSD. Jej stworzenie (znalazłem poradnik) raczej nie wchodzi w rachubę, bo (jeśli dobrze wyliczyłem), ma około 24GB rozmiaru. Dołączona grafika

 

Jak zatem przenieść system lub przynajmniej część ustawień? (instalka z płyty dołączona przez samsunga nie rozpoznaje nawet usb3.0!)

Czy pliki partycji z SRS można wykorzystać w jakimkolwiek innym programie? (mają rozszerzenia: *,WOO; *.WCL; *.W01,02 itd)

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma "co kruszyc kopi" tylko wez zmniejsz te dane na dysku zrodlowym i zrob kopie. jak nie masz gdzie to przeniesc na chwile to idz do jakiegos sklepu komputerowego i za flache ci to zrobia i bedzie po temacie.

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenieś część danych ze źródłowego dysku na jakiś zewnętrzny tak, żeby zostało jak najmniej i skopiuj partycję ze shrinkowaniem - darmowy do domowych zastosowań Partition Magic ma taką opcję

 

http://www.partition-tool.com/easeus-partition-manager/partition-copy.htm

 

Polecam ten program, potrafi wiele i jeszcze nigdy mnie nie zwiódł. Możesz mieć go zainstalowanego i uruchomionego na tym systemie, który kopiujesz, żeby było zupełnie miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenieś część danych ze źródłowego dysku na jakiś zewnętrzny tak, żeby zostało jak najmniej i skopiuj partycję ze shrinkowaniem - darmowy do domowych zastosowań Partition Magic ma taką opcję

 

http://www.partition-tool.com/easeus-partition-manager/partition-copy.htm

 

Polecam ten program, potrafi wiele i jeszcze nigdy mnie nie zwiódł. Możesz mieć go zainstalowanego i uruchomionego na tym systemie, który kopiujesz, żeby było zupełnie miło.

Partition Magic czy Partition Master?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...