Skocz do zawartości
HellWord

Laptop do programowania (3000zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jako że wiele ‘poradników’ o laptopach jest nieaktualizowanych postanowiłem zwrócić się z pomocą do was. 
Kwota przeznaczona na zakup:
- 2600 – 3000 zł (chciałbym dokupić monitor więc fajnie jakbym zamknął się ze wszystkim w 3000zł) 
Główne zastosowanie
- programowanie, głównie w javie, mobilne, późniejszym okresie może webowe, nie interesuje mnie sprzęt do grania ponieważ gram naprawdę sporadycznie, dla rozrywki oglądam filmy
Matryca:
- do 15,6, matowa, dobry poziom PPI
RAM:
- min 8GB
Karta graficzna:
- chcę pracować na dwóch monitorach więc musi obsługiwać dodatkowy monitor (laptop + monitor)
Marka:
- nie znam się na markach, każdy zachwala co innego ale jeszcze nikt nie narzekał na dell’a 
- interesuje mnie dobre wykonanie i niezawodność
- dobra obsługa serwisowa, bez robienia w ch**a Dołączona grafika (może napisalibyście jak wygląda u poszczególnych firm)
- gwarancja
Złącza:
- HDMI, 4xUSB, 
- ‘normalny’ odstęp między złączami
Kultura pracy:
- cichy, bez zbyt mocnego nagrzewania się
 
Osobiste preferencje, rzeczy drugorzędne:
Klawiatura 
- Ctrl w prawym dolnym rogu 
- szeroki backspace i enter
Dysk
- min. 500GB, prędkość obrotowa 7200
 
Laptop przeważnie będzie pracować na zasilaczu, nosić go będę jakieś 2-3 razy w tygodniu. 
Oczywiście nie są to sztywne ramy, których się trzymam i wszystko może ulec zmianom, ponieważ wiem, że budżet nie jest duży i nie wszystko da się mieć za te pieniądze. Jednak chciałem opisać jak najbardziej szczegółowo tego czego potrzebuje i liczę na waszą wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk dobre propozycje ale jeżeli MSi to aż żal nei dołożyć 100 zł do tego

http://www.x-kom.pl/p/157507-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-2oc-i5-4200m-8gb-750-gt750m.html?partnerid=100860474&sm12=NDU=&ts=1392319343&token=8d68259bd5639bc2891df67a8740ceae

Jak mowiłeś graczem nie jesteś ale za 100 masz o wiele lepszą grafikę ... a tego elementu nie wymienisz tanio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główne zastosowanie
- programowanie, głównie w javie, mobilne, późniejszym okresie może webowe, nie interesuje mnie sprzęt do grania ponieważ gram naprawdę sporadycznie, dla rozrywki oglądam filmy
Matryca:
- do 15,6, matowa, dobry poziom PPI
RAM:
- min 8GB
Dysk
- min. 500GB, prędkość obrotowa 7200

 

 

Bawię się co prawda w Visual Studio C# itp. a nie java, ale na ekranie 15,6 to nie jest przyjemna robota (brakuje miejsca na te wszystkie okienka VS by były sensownej wielkosci ... podglądy małe ... bida - ppi nie zrekompensują małej wielkości ekranu ... ale lepsze więsze ppi niż mniejsze). No chyba, że normalnie podłączasz większy monitor - to dopiero jest normalna praca.

 

Co do dysku - nie wolałbyś nawet mniejszy, ale za to SSD? Nie wiem czym Ty zapychasz HDD, ale mam dysk np. 320 GB w pracy i zajęte jakoś kilkadziesiąt GB ... a reszta luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...