Skocz do zawartości
leven

Ta strona została zablokowana...

Rekomendowane odpowiedzi

Serwer reklamowy został zaatakowany i próbowano (skutecznie) do reklam dołaczyć niepożądany kod JavaScript. Zmiany zostały błyskawicznie zablokowane, natomiast nie znany jest dokładny schemat ataku (teoretycznie korzystamy z najnowszej wersji oprogramowania openx do serwowania reklam które poprawiało znane błedy bezpieczeństwa). Wdrożony został workaround który dodatkowo utrudni takie działania w przyszłości jak również automatyczną weryfikację stanu działania serwera reklamowego raz na 60 sekund.

 

Google może niestety pokazywać komunikaty o zagrożeniu przez najbliższe kilkanaście godzin - wg. ich procedur procedura weryfikacji może trwać około 24 godzin.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marco a mozna wiedziec co tenze skrypt mial nam uczynic? Wiadomo co atakujacy chcieli osiagnac poprzez uruchomienie tego skryptu?

 

PS.

krótko i na temat ... bynajmniej ja dziękuję za informacje. pozdrawiam

 

Bynajmniej to partykula wzmacniajaca przeczenie w zdaniu. Tlumaczac powyzsze przekazales nam "napewno nie ja dziekuje za informacje".

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marco a mozna wiedziec co tenze skrypt mial nam uczynic? Wiadomo co atakujacy chcieli osiagnac poprzez uruchomienie tego skryptu?

 

PS.

 

Bynajmniej to partykula wzmacniajaca przeczenie w zdaniu. Tlumaczac powyzsze przekazales nam "napewno nie ja dziekuje za informacje".

Też bym się chętnie dowiedział, akurat dziś musiałem niechcący kliknąć w reklamę na forum. Niby nic nie jest, ale dobrze by wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy ludzie z Opery i Yandex się zorientują .

 

Bo widziałem podobną sytuację na innym forum - zaatakowany serwer reaklamowy , najbierw ostrzeżenie w FF a po kilku dniach blokada ze strony Yandex .

 

Przynajmniej tak to wyglądało na wersji 12.16 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ty tylko masz burdel albo dziwnego AV .

 

Ja od 18 lutego nie mam problemów z forum .

 

Najnowszy FF w wersji portable i KIS 2014 .

 

Eset to samo - cisza na forum od dłuższego czasu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest cisza i skoro nikt inny nie pisze to znaczy że też mają spokój .

 

W takim przypadku to albo fałszywy alarm albo coś siedzi u ciebie na kompie .

 

Spytaj się Stivo lub Klausa czy mają problem z forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam Avasta, ale zgłoszeń dotyczących tego komunikatu ( Infekcja: JS:Includer-AVD [Trj ]) np. na stronach home.pl nie było więcej od tamtego dnia. Poza tym Eset, Comodo IS czy Ashampoo AV, z którymi na co dzień się spotykam nic nie zgłaszały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...